A A A

Siyer Sınavı Karabük’te büyük heyecan yaşattı

Eklenme : 2017-01-30 14:26

KARABÜK - Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Karabük’te ilk defa düzenlenen Siyer Sınavı büyük heyecan yaşattı.

Siyer Sınavı Karabük’te büyük heyecan yaşattı

"O'nu Oku, O'nu Yaşa" sloganıyla Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl 6'ıncısı düzenlenen Kutlu Doğum Siyer Sınavı, Türkiye genelinde olduğu gibi Karabük'te de büyük heyecan yaşattı.

Türkiye genelinde 200 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleşen sınav, Karabük'te ilk defa düzenlendi. 64'ü il, 150'si ilçe olmak üzere toplam 220 merkezde düzenlenen sınava 7'den 70'e 200 binden fazla kişi iştirak etti. Saat 10.30'da başlayan sınav 2 saat sürdü.

Peygamber Sevdalıları Platformu Karadeniz Koordinatörlüğü tarafından Karabük'te ilk defa düzenlenen "Bin bir ödüllü" Kutlu Doğum Siyer Sınavı Karabük Mevlana Ortaokulunda gerçekleştirildi.

Sınav sonrası açıklamalarda bulunan platforma yetkililerinden Mazlum Bulut ve Nimetullah Taş, Karabük'te ilk defa düzenlenen sınava güzel bir ilginin olduğunu, gelecek yıllarda daha büyük katılımlar beklediklerini ifade ettiler.

Platform yetkilisi Mazlum Bulut, "Platform olarak bizim çeşitli faaliyetlerimiz de var. Kur'an-ı Kerim Meal Sınavı, Siyer Sınavı, Peygamber Efendimizi anma etkinliği olarak da çeşitli il ve ilçelerde Kutlu Doğum etkinlikleri düzenlemekteyiz. Genel olarak amacımız topluma Peygamber Efendimizin aşkını, yaşayışını ve ahlakını taşımaktır." dedi.

Nimetullah Taş ise şöyle konuştu: "Peygamber Sevdalıları Platformu olarak bu sene sadece Siyer Sınavı düzenledik. Ama önümüzdeki senelerde Kutlu Doğum etkinlikleri olsun, Meal Sınavı etkinlikleri olsun daha farklı farklı etkinlikler de Karabük'te düzenlemeyi düşünüyoruz."

Sınava 1'inci kategoriden giren ve sınav sonrası duygularını paylaşan küçük çocuk, "Sorular kaliteliydi. Sınava çalıştığım yerler kadar hazırlandım, hazırlanamadığım yerler de vardı. Ama yine de iyi geçti." derken, diğer katılımcılarda genel olarak şu düşünceleri paylaştı:

"Gerçekten çok faydalı, çok güzel bir hizmet. Umre ödülü olması teşvik ediyor ve bu teşvik sayesinde peygamber efendimizin hayatını öğrenmiş oluyoruz. Belki hiç bilmeyen, hiç siyer kitabı okumamış insanlar bile umre ödülü olduğu için 'sınava çalışayım umreye gideyim' diyebiliyor."

Bu tür sınavların düzenlenmesinin gençleri teşvik anlamında güzel bir çalışma olduğunu belirten katılımcılar, bundan sonraki dönemlerde de benzeri etkinlerin yapılmasını istediler. (Zeki Aras –İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

6-7 Ekim saldırılarının dikkat çeken figürü "kameraman" gözaltına alındı

6-7 Ekim saldırılarının dikkat çeken figürü Gelê Kürdistan TV (GK TV) eski muhabiri Diyarbakır’da PKK’ye yönelik operasyonlar kapsamında gözaltına alındı.

Mardin Yeşilay’ın “Gençlik Merkezi” açıldı

Yeşilay Mardin Şubesi’nin “Gençlik Merkezi” törenle açıldı.

DGS soru ve cevaplarının tamamı aday erişimine açıldı

​2017 Dikey Geçiş Sınavı soru ve cevaplarının tamamı adayların erişimine açıldı.

"Uyuşturucu bağımlılığı tamamen bir halk sağlığı sorunudur"

Diyarbakır ÇEMATEM'de görev yapan uzmanlar, uyuşturucu bağımlılığının tamamen bir halk sağlığı sorunu olduğunu belirterek, ailelerin çocuklara öğüt vermekten ziyade onları dinlemeleri tavsiyesinde bulunuyor.

Şanlıurfa’da tarihi evler restore ediliyor

Dünyanın en eski yerleşim merkezlerinden olan Şanlıurfa'da tarihi yapıların ortaya çıkması ve korunmasına yönelik çalışmalarını sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi 'Urfa Evleri’nin restorasyonunu sürdürüyor.
TÜM HABERLER