A A A

Siyer Sınavı Karabük’te büyük heyecan yaşattı

Eklenme : 2017-01-30 14:26

KARABÜK - Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Karabük’te ilk defa düzenlenen Siyer Sınavı büyük heyecan yaşattı.

Siyer Sınavı Karabük’te büyük heyecan yaşattı

"O'nu Oku, O'nu Yaşa" sloganıyla Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl 6'ıncısı düzenlenen Kutlu Doğum Siyer Sınavı, Türkiye genelinde olduğu gibi Karabük’te de büyük heyecan yaşattı.

Türkiye genelinde 200 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleşen sınav, Karabük’te ilk defa düzenlendi. 64'ü il, 150'si ilçe olmak üzere toplam 220 merkezde düzenlenen sınava 7'den 70'e 200 binden fazla kişi iştirak etti. Saat 10.30'da başlayan sınav 2 saat sürdü.

Peygamber Sevdalıları Platformu Karadeniz Koordinatörlüğü tarafından Karabük’te ilk defa düzenlenen "Bin bir ödüllü" Kutlu Doğum Siyer Sınavı Karabük Mevlana Ortaokulunda gerçekleştirildi.

Sınav sonrası açıklamalarda bulunan platforma yetkililerinden Mazlum Bulut ve Nimetullah Taş,  Karabük’te ilk defa düzenlenen sınava güzel bir ilginin olduğunu, gelecek yıllarda daha büyük katılımlar beklediklerini ifade ettiler.

Platform yetkilisi Mazlum Bulut, "Platform olarak bizim çeşitli faaliyetlerimiz de var. Kur’an-ı Kerim Meal Sınavı, Siyer Sınavı, Peygamber Efendimizi anma etkinliği olarak da çeşitli il ve ilçelerde Kutlu Doğum etkinlikleri düzenlemekteyiz. Genel olarak amacımız topluma Peygamber Efendimizin aşkını, yaşayışını ve ahlakını taşımaktır." dedi.

Nimetullah Taş ise şöyle konuştu: "Peygamber Sevdalıları Platformu olarak bu sene sadece Siyer Sınavı düzenledik. Ama önümüzdeki senelerde Kutlu Doğum etkinlikleri olsun, Meal Sınavı etkinlikleri olsun daha farklı farklı etkinlikler de Karabük’te düzenlemeyi düşünüyoruz."

Sınava 1'inci kategoriden giren ve sınav sonrası duygularını paylaşan küçük çocuk, "Sorular kaliteliydi. Sınava çalıştığım yerler kadar hazırlandım, hazırlanamadığım yerler de vardı. Ama yine de iyi geçti." derken, diğer katılımcılarda genel olarak şu düşünceleri paylaştı:

"Gerçekten çok faydalı, çok güzel bir hizmet. Umre ödülü olması teşvik ediyor ve bu teşvik sayesinde peygamber efendimizin hayatını öğrenmiş oluyoruz. Belki hiç bilmeyen, hiç siyer kitabı okumamış insanlar bile umre ödülü olduğu için 'sınava çalışayım umreye gideyim' diyebiliyor."

Bu tür sınavların düzenlenmesinin gençleri teşvik anlamında güzel bir çalışma olduğunu belirten katılımcılar, bundan sonraki dönemlerde de benzeri etkinlerin yapılmasını istediler. (Zeki Aras –İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

2017-05-19 20:21:42

Peygamber Sevdalıları Platformunun Türkiye genelinde düzenlediği “Kutlu Doğum Şiir ve Makale Yarışması” kapsamında Gaziantep’ten katılıp dereceye girenlere ödülleri verildi.

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

2017-05-18 22:57:20

Peygamber Sevdalıları Platformu, Ardahan’ da Kutlu Doğum etkinliği düzenledi.

TÜM HABERLER

Diyanet'in belirlediği fitre miktarı asgari ücretin azlığını ortaya koyuyor

Diyanet İşleri Başkanlığının bu yılki fitre miktarını 16 TL olarak belirlemesi açlık sınırının altındaki asgari ücretin azlığını bir kez daha gözler önüne serdi.

Kaçan araçta 96 kilo esrar ele geçirildi

Batman’da "dur" ihtarına uymayıp kaçan bir araç yakalanırken, araçta yapılan aramada 96 kilo 400 gram esrar ele geçirildi.

PKK'den yakalanan 8 şüpheli tutuklandı

Mardin'de düzenlenen PKK operasyonlarında gözaltına alınan 16 şüpheliden 8'i tutuklandı.

Bitlis'te bir PKK'li öldürüldü

Bitlis merkezindeki Ilıcak köyü sınırlarında gerçekleştirilen operasyonda bir PKK'li öldürüldü.

Ramazan'da dengeli beslenmeye dikkat

Ramazan ayının başlanmasıyla birlikte uyarı ve tavsiyelerde bulunan uzmanlar, Ramazan'da dengeli beslenmeye dikkat edilmesi gerektiğini belirttiler.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center