A A A

Mersin'de Siyer Sınavı heyecanı

Eklenme : 2017-01-29 20:24

MERSİN - Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından gerçekleştirilen Kutlu Doğum Siyer Sınavı'na Mersin'de yüzlerce kişi katıldı.

Mersin'de Siyer Sınavı heyecanı

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından "O'nu Oku, O'nu Yaşa" sloganıyla düzenlenen Kutlu Doğum Siyer Sınavı yüz binlerin katılımıyla gerçekleşti.

Bu yıl 6'ncısı düzenlenen Siyer Sınavı'na Mersinliler de yoğun ilgi gösterdiler.

Sınav hakkında bilgi veren il Koordinatörü İzzet Erdem, sınava başvuru tarihinden itibaren il genelinde 2 bin kişi başvurdu. Sınava girenler için Mersin Merkezde Anadolu İmam Hatip Lisesini, Silifke ilçesinde Gazipaşa İlköğretim Okulu, Akdeniz ilçesinde Mine Günaştı İmam Hatip Lisesini, Tarsus’ta ise Tarsus Anadolu İmam Hatip Lisesini tahsis ettik." dedi.

Sınavın sorunsuz bir şekilde gerçekleştiğini söyleyen Erdem, sınava giren herkese başarılar diledi.

Siyer Sınavı hakkında bilgi veren Peygamber Sevdalıları Platformu Akdeniz Koordinatörü Veysi Yumlu ise "Akdeniz koordinatörlüğü olarak 2017 Kutlu Doğum Siyer Sınavını 3 il 5 ilçede sorunsuz bir şekilde tamamlamış bulunmaktayız. Halkımızın Peygamber (s.a.v.) hayatını okuyup onun hayatı gibi yaşamak amacıyla yaptığımız bu sınava beklediğimiz oranda bir katılım olmuştur. Peygamberimizin yaşantısına topluma yayabilmek için Rabbim bizlere daha güzel imkân ve şartlar oluşturmasını diliyorum. Bu organizasyonda emeği geçen bütün kardeşlerimize teşekkürü bir borç bilip Rabbim hepsinin ecrini artırsın." ifadelerini kullandı. (İLKHA) YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

Peygamber sevdalıları Diyarbakır'da bayramlaştı

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen bayramlaşma programı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

HÜDA PAR Mardin'de halkla bayramlaştı

HÜDA PAR Mardin il teşkilatı, Ramazan Bayramı dolayısıyla parti üyeleri ve halkla bayramlaştı.

"Müslümanlar Ramazan'dan sonra da ibadetlerine devam etmelidir"

Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesinde gerçekleştirilen bayramlaşma programında, Müslümanların Ramazan ayından sonra da ibadetlerine devam etmeleri gerektiği belirtildi.

"Geçmişi Ramazan olanın geleceği bayram olur"

Mardin'de düzenlenen bayramlaşma programına katılan HÜDA PAR GİK üyesi Mahmut Kılınç, geçmişi Ramazan olanın geleceğinin bayram olacağını söyledi.

Peygamber sevdalıları Cizre'de bayramlaştı

Peygamber Sevdalıları Platformu Cizre Koordinatörlüğü, üye ve gönüllüleriyle salâvatlar eşliğinde bayramlaştı.
TÜM HABERLER