A A A

Gümüşhane'de Siyer Sınavı coşkusu

Eklenme : 2017-01-29 19:39

GÜMÜŞHANE - Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından gerçekleştirilen Kutlu Doğum Siyer Sınavı'na Gümüşhane'de yüzlerce kişi katıldı.

Gümüşhane'de Siyer Sınavı coşkusu

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından "O'nu Oku, O'nu Yaşa" sloganıyla düzenlenen Kutlu Doğum Siyer Sınavı yüz binlerin katılımıyla gerçekleşti.

Bu yıl altıncısı düzenlenen Siyer Sınavı'na Gümüşhaneliler de yoğun ilgi gösterdiler. Şehir merkezi ile Kelkit ve Şiran ilçelerinde gerçekleşen sınava toplam 650 kişi katıldı.

Sınavla ilgili açıklama yapan Peygamber Sevdalıları Platformu Gümüşhane Koordinatörü Mehmet Kabayel, her geçen yıl katılımların arttığını söyledi.

Kabayel, "Elhamdülillah, bu sevdamız her geçen yıl katlanarak artıyor. Gümüşhane'de üçüncü sınavımızı gerçekleştiriyoruz. Buna rağmen katılımcı sayımız kısa sürede katlandı. Tabi, bu sayıya ulaşmada peygamber sevdalısı kardeşlerimizin emeği büyük. Bu konuyla ilgili ilköğretim ve lise düzeyi okullarda, üniversitemizin bazı fakültelerinde bilgilendirme standı açtık. Bu yıl ilk defa il merkezi dışına, Kelkit ve Şiran ilçelerine de bu kutlu sevdayı ulaştırdık. Bu ilçelerimizde sınav yaptık. İnşallah önümüzdeki dönemlerde Gümüşhane genelinde bu sınavı yapacağız. Bu konuda Rabbimizden yardım diliyorum. Allah emeği geçen tüm kardeşlerimizden razı olsun." dedi.

"Bu sınava giren öğrencilerimi görünce daha bir duygulandım"

Sınava dördüncü kategoriden katılan sınıf öğretmeni İlhan Çakar, siyer sınavının insanlara Hz. Peygamber'i hatırlattığını belirtti. Çakar, "Eğer bu çalışma olmasaydı biz bu süreçte peygamber efendimizin hayatını belki de hiç okumayacaktık. Fakat bu çalışma bizi bir nebze olsun efendimize yakınlaştırdı. Ayrıca bu sınava giren öğrencilerimi görünce daha bir duygulandım. İnşallah bu hayırlı çalışmaların devamı gelir." ifadelerini kullandı.

4'üncü sınıf öğrencisi Buğra Güvercin de sınavının çok iyi geçtiğine değinerek, "Hediyeler birbirinden güzel. İyi hazırlandım. Hayalimdeki hediyelerden birini alacağımı düşünüyorum. İnşallah beklentim gerçekleşir." diye belirtti. (Yusuf Bingöl-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

Bursa'daki dolu yağışından bin 350 çiftçi zarar gördü

Bursa Valisi İzzettin Küçük, kentte etkili olan dolu nedeniyle bin 350 çiftçinin 95 bin dönüm arazisinin zarar gördüğünü açıkladı.

HDP Milletvekili Irgat gözaltına alındı

Hakkında yakalama kararı çıkarılan HDP Bitlis Milletvekili Mizgin Irgat, gözaltına alındı.

"İsrail işlediği cinayetlerle kendi sonunu hızlandırmaktadır"

Mescid-i Aksa'nın ibadete kapatılıp, Müslümanların İsrail tarafından katledilmesine tepki gösteren Malatya Ortak Değerler Platformu, terör rejiminin, işlediği cinayetlerle kendi sonunu hızlandırdığını belirtti.

Elazığ’da zincirleme trafik kazası

Elazığ’da 5 aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında maddi hasar oluştu.

"Ümmetin Mescid-i Aksa'ya sahip çıkma zamanı geldi ve geçiyor"

Siyonist terör rejiminin Mescid-i Aksa'da Müslümanları katledip Harem-i Şerif'i ibadete kapatmasını kınayan Mustazaflar Cemiyeti Gaziantep Şube Başkanı, Müslümanların Mescid-i Aksa'ya sahip çıkma zamanının gelip geçtiğini söyledi.
TÜM HABERLER