A A A

Osmaniye'de engellemelere rağmen Siyer Sınavı yapıldı

Eklenme : 2017-01-29 18:00

OSMANİYE - Peygamber Sevdalıları Platformu'nun Kutlu Doğum Siyer Sınavı için okul tahsis edilmediği Osmaniye'de, kiralanan bir iş yerinde sınav yapıldı.

Osmaniye'de engellemelere rağmen Siyer Sınavı yapıldı

Peygamber Sevdalıları Platformu'nun Türkiye genelinde düzenlediği Kutlu Doğum Siyer Sınavı'na Osmaniye'den onlarca kişi katıldı.

Valiliğin, Siyer Sınavı için okul tahsis etmemesi üzerine kiralanan bir iş yerinde sınav gerçekleştirildi.

Saat 10.30'da başlayan sınava 4 farklı kategoriden katılanlar, soruları cevaplamak için ter döktüler.

Sınavla ilgili açıklama yapan Peygamber Sevdalıları Platformu Osmaniye Koordinatörü Sedat Akagündüz, tüm evrak ve dosyaların iletilmesine rağmen kendilerine okul tahsis edilmediğini söyledi.

Sınav yeri tahsis edilmemesinin Siyer Sınavı'na katılımın önüne geçemediğini vurgulayan Akagündüz, bunun Hz. Muhammed'e duyulan muhabbetten kaynaklandığını ifade etti.

Sınava giren katılımcılar ise Siyer Sınavı'na yönelik bu tavrın peygamber sevdasının önüne geçemediğini dile getirdiler.

Hatırlanacağı üzere, Osmaniye Valiliği 11 Aralık 2016 tarihinde Kur'an Nesli Platformu tarafından düzenlenen "Kur'an Nesline Meal Sınavı" için de okul tahsis etmemişti. (Muhsin Alakuş-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

Meteorolojiden 7 il için sıcak hava uyarısı

​Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğünden, 7 il için kuvvetli sıcak hava uyarısı yapıldı.

Bayramda hayvanat bahçesini 38 bin 500 kişi ziyaret etti

Türkiye’de ilk, Avrupa’da ikinci ve dünyada ise dördüncü sırada yer alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ni Ramazan Bayramı’nda çoğunluğu çevre illerden olmak üzere 38 bin 500 kişi ziyaret etti.

Sosyal yardım alanları istihdam edenlere sigorta prim desteği

Sosyal yardım alanların istihdam teşvikine yönelik yapılan bir düzenleme ile işverenlere sigorta prim desteği sağlanacak.

Dicle Elektrikten uyarı

Dicle Elektrik Mardin İl Müdürlüğü, dikkat edilmemesi durumunda Kızıltepe’de elektrik şebekesinin devre dışı kalabileceğini belirtti.

Anız yakanlara para cezası kesilecek

Anız yangınlarıyla ilgili uyarılarda bulunan Batman Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, anız yakanlar hakkında para cezasının kesileceğini bildirdi.
TÜM HABERLER