A A A

Osmaniye'de engellemelere rağmen Siyer Sınavı yapıldı

Eklenme : 2017-01-29 18:00

OSMANİYE - Peygamber Sevdalıları Platformu'nun Kutlu Doğum Siyer Sınavı için okul tahsis edilmediği Osmaniye'de, kiralanan bir iş yerinde sınav yapıldı.

Osmaniye'de engellemelere rağmen Siyer Sınavı yapıldı

Peygamber Sevdalıları Platformu'nun Türkiye genelinde düzenlediği Kutlu Doğum Siyer Sınavı'na Osmaniye'den onlarca kişi katıldı.

Valiliğin, Siyer Sınavı için okul tahsis etmemesi üzerine kiralanan bir iş yerinde sınav gerçekleştirildi.

Saat 10.30'da başlayan sınava 4 farklı kategoriden katılanlar, soruları cevaplamak için ter döktüler.

Sınavla ilgili açıklama yapan Peygamber Sevdalıları Platformu Osmaniye Koordinatörü Sedat Akagündüz, tüm evrak ve dosyaların iletilmesine rağmen kendilerine okul tahsis edilmediğini söyledi.

Sınav yeri tahsis edilmemesinin Siyer Sınavı'na katılımın önüne geçemediğini vurgulayan Akagündüz, bunun Hz. Muhammed'e duyulan muhabbetten kaynaklandığını ifade etti.

Sınava giren katılımcılar ise Siyer Sınavı'na yönelik bu tavrın peygamber sevdasının önüne geçemediğini dile getirdiler.

Hatırlanacağı üzere, Osmaniye Valiliği 11 Aralık 2016 tarihinde Kur'an Nesli Platformu tarafından düzenlenen "Kur'an Nesline Meal Sınavı" için de okul tahsis etmemişti. (Muhsin Alakuş-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

Bingöl’de 123 göçmen yakalandı

Bingöl’ün Solhan yapılan yol kontrollerinde 123 göçmen yakalandı.

Bitlis Kalesi turizme açılmayı bekliyor

Pamukkale Üniversitesi tarafından 2004 yılında başlatılan kazı çalışmaları nedeniyle yerli ve yabancı turizme kapatılan tarihi Bitlis Kalesi'nde, bir an önce çalışmaların bitirilerek turizme açılması bekleniliyor.

Tatlı imalatçıları yükselen fıstık fiyatlarına tepkili

Türkiye'nin önemli tatlı üretim merkezlerinden olan Diyarbakır'da, fıstık fiyatlarındaki artışa tatlı imalatçıları tepki gösteriyor.

Kayapınar ve Yenişehir kaymakamları değişti

Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ve Yenişehir ilçe kaymakamlarının yerleri değişti.

"Biz sağ oldukça bu acı yüreğimizden çıkmaz"

Gaziantep’te geçtiğimiz yıl bir kına gecesinde gerçekleştirilen canlı bomba saldırısında hayatını kaybedenlerin yakınları, olayın yıl dönümünde yakınlarının kabrini ziyaret etti.
TÜM HABERLER