A A A

Osmaniye'de engellemelere rağmen Siyer Sınavı yapıldı

Eklenme : 2017-01-29 18:00

OSMANİYE - Peygamber Sevdalıları Platformu'nun Kutlu Doğum Siyer Sınavı için okul tahsis edilmediği Osmaniye'de, kiralanan bir iş yerinde sınav yapıldı.

Osmaniye'de engellemelere rağmen Siyer Sınavı yapıldı

Peygamber Sevdalıları Platformu'nun Türkiye genelinde düzenlediği Kutlu Doğum Siyer Sınavı'na Osmaniye'den onlarca kişi katıldı.

Valiliğin, Siyer Sınavı için okul tahsis etmemesi üzerine kiralanan bir iş yerinde sınav gerçekleştirildi.

Saat 10.30'da başlayan sınava 4 farklı kategoriden katılanlar, soruları cevaplamak için ter döktüler.

Sınavla ilgili açıklama yapan Peygamber Sevdalıları Platformu Osmaniye Koordinatörü Sedat Akagündüz, tüm evrak ve dosyaların iletilmesine rağmen kendilerine okul tahsis edilmediğini söyledi.

Sınav yeri tahsis edilmemesinin Siyer Sınavı'na katılımın önüne geçemediğini vurgulayan Akagündüz, bunun Hz. Muhammed'e duyulan muhabbetten kaynaklandığını ifade etti.

Sınava giren katılımcılar ise Siyer Sınavı'na yönelik bu tavrın peygamber sevdasının önüne geçemediğini dile getirdiler.

Hatırlanacağı üzere, Osmaniye Valiliği 11 Aralık 2016 tarihinde Kur'an Nesli Platformu tarafından düzenlenen "Kur'an Nesline Meal Sınavı" için de okul tahsis etmemişti. (Muhsin Alakuş-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Şiir ve makale yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

2017-05-19 20:21:42

Peygamber Sevdalıları Platformunun Türkiye genelinde düzenlediği “Kutlu Doğum Şiir ve Makale Yarışması” kapsamında Gaziantep’ten katılıp dereceye girenlere ödülleri verildi.

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

Ardahan’ da Kutlu Doğum programı düzenlendi

2017-05-18 22:57:20

Peygamber Sevdalıları Platformu, Ardahan’ da Kutlu Doğum etkinliği düzenledi.

TÜM HABERLER

Van’da yol genişletme ve kaldırım çalışması

Van Büyükşehir Belediyesi, kentin ulaşımını rahatlatmak amacıyla merkezde bulunan Şerefiye Caddesi'nde bölünmüş yol çalışmasına başladı.

Ebu Merzuk: Amerika İsrail'in işgaline ortaktır

Hamas Siyasi Birimi üyelerinden Musa Ebu Merzuk, ABD'nin İsrail'in işgaline ortak olduğunu, işgal rejimini Filistin halkına karşı para ve silahla desteklediğini söyledi.

"İslamofobik nefret suçlarının ilkokullara kadar inmiş olması endişe vericidir"

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen "Yurtdışı Din Hizmetleri" konferansında konuşan Mehmet Görmez, "İslamofobik nefret suçlarının ilkokullara kadar inmiş olması endişe vericidir"

Gaziantep’te gazetecilere eğitim

Gaziantep’te gazetecilere yönelik grafik tasarım ve sayfa düzeni, haber yazım tekniği ile kamera ve fotoğraf çekim teknikleri konularında eğitim verilecek.

"Hayırseverlerden uzanacak bir yardım eli bekliyoruz"

Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde tek gözlü odada yaşayan 5 kişilik aile kendilerine uzanacak bir yardım eli bekliyor.
TÜM HABERLER
Kod Center