A A A

Adanalılar Siyer Sınavı'na akın etti

Eklenme : 2017-01-29 17:57

ADANA - Adana’da Peygamber Aşıkları, çocuk yaşlı, kadın erkek demeden Kutlu Doğum Siyer Sınavı’na koştular.

Adanalılar Siyer Sınavı'na akın etti

Adanalı Peygamber aşıkları, "O’nu Oku, O’nu Yaşa" temasıyla düzenlenen Kutlu Doğum Siyer Sınavı'na yoğun katılım gösterdiler.

Peygamber Sevdalıları Platformunun Türkiye genelinde "O’nu Oku, O’nu Yaşa" temasıyla düzenlediği Kutlu Doğum Siyer Sınavı Adana’da da yoğun katılımla gerçekleşti. Merkez Seyhan, Yüreğir, Çukurova ve Sarıçam ilçelerinin yanısıra Ceyhan, İmamoğlu ve Kozan’da da 10 farklı okulda sınava giren yaklaşık 3 bin kişi kitapçıklardaki soruları cevaplamak için ter döktü.

Kutlu Doğum Siyer Sınavı hakkında bilgi veren Peygamber Sevdalıları Platformu Adana Koordinatörü İsa Emre, merkez ilçelerin yanısıra Ceyhan, İmamoğlu ve Kozan’da da 10 farklı okulda düzenlenen sınavın sorunsuz geçtiğini belirtti.

Türkiye ile eş zamanlı olarak 10.30’da başlayan Siyer Sınavı'na giren yaklaşık 3 bin kişinin 4 kategoride yarıştığını ifade eden Emre, sınava katılan 7’den 70’e kadın erkek herkese başarılar diledi.

Türkiye genelinde Siyer Sınavı'na her sene katılımın arttığına işaret eden Emre, “Kutlu Doğum Siyer Sınavı vesilesiyle Türkiye geneli 200 bin insan haftalardır Rasulullah (sav) hayatını okuyor. Bu okumaların Onu (sav) yaşamaya vesile olmasını Rabbimizden diliyoruz. insanımızın 7’den 70’e Rasulullah (sav) olan muhabbetini görüyorsunuz ve bunun mutluluğu açıkçası her yorgunluğa deyiyor.” şeklinde konuştu.

Bu yılki sınav temasının "O’nu Oku, O’nu Yaşa" şeklinde olduğunu dile getiren Emre, “Toplum ve ümmet olarak çok sıkıntılı bir dönemden geçiyoruz. Hem ferdi hem ailevi hem de toplumsal olarak bu sıkıntılardan kurtulmanın yegane çaresi Hazreti Peygamberi anlamak ve O’nun hayatını hayatımıza tatbik etmekten geçiyor. Bundan dolayı Peygamber Sevdalıları Platformu olarak diyoruz ki: ‘O’nu Oku O’nu Yaşa’. O’nu okuyalım, okuduğumuzu hayatımıza tatbik edelim, O’nun yol göstericiliğinde yaşayalım. Ümmet olarak yeniden Peygamber’in (sav) etrafında bir araya gelmek zorundayız. Hayatını okuduğumuz Peygamberin (sav), hayatın bütün alanlarına taalluk eden sünnetine sımsıkı sarılmayı rabbim bizlere nasip etsin.” dedi.

Sınav sonrası duygularını dile getiren yarışmacılar ise Hz. Muhammed'e olan muhabbetin asırları aştığını ve kıyamete kadar da süreceğini belirttiler. Hz Muhammed'e tabi olmak için kutlu hayatının bilinmesi gerektiğini dile getiren Peygamber âşıkları, bu tür etkinliklerin de Siyer-i Nebi’nin öğrenilmesine vesile olduğunu söylediler. (İLKHA) YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Ergani'den Suriye'ye 2 TIR insani yardım

Ergani'den Suriye'ye 2 TIR insani yardım

2017-05-22 21:37:54

Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde hayırsever vatandaşlar tarafından toplanan 2 TIR yaşam malzemesi Suriye’ye gönderildi.

Batman'da ağaca asılı ceset bulundu

Batman'da ağaca asılı ceset bulundu

2017-05-22 21:19:37

Batman’da bir ağaçlık alanında ağaca asılı halde bir ceset bulundu.

Köprüden uçan otomobildeki 2 kişi yanarak can verdi

Köprüden uçan otomobildeki 2 kişi yanarak can verdi

2017-05-22 20:41:05

Kızıltepe-Viranşehir Karayolu'nda sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği otomobil, köprüden uçarak yere çakılıp alev aldı. Kazada 2 kişi yanarak hayatını kaybetti.

TÜM HABERLER

Van’da yol genişletme ve kaldırım çalışması

Van Büyükşehir Belediyesi, kentin ulaşımını rahatlatmak amacıyla merkezde bulunan Şerefiye Caddesi'nde bölünmüş yol çalışmasına başladı.

Ebu Merzuk: Amerika İsrail'in işgaline ortaktır

Hamas Siyasi Birimi üyelerinden Musa Ebu Merzuk, ABD'nin İsrail'in işgaline ortak olduğunu, işgal rejimini Filistin halkına karşı para ve silahla desteklediğini söyledi.

"İslamofobik nefret suçlarının ilkokullara kadar inmiş olması endişe vericidir"

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen "Yurtdışı Din Hizmetleri" konferansında konuşan Mehmet Görmez, "İslamofobik nefret suçlarının ilkokullara kadar inmiş olması endişe vericidir"

Gaziantep’te gazetecilere eğitim

Gaziantep’te gazetecilere yönelik grafik tasarım ve sayfa düzeni, haber yazım tekniği ile kamera ve fotoğraf çekim teknikleri konularında eğitim verilecek.

"Hayırseverlerden uzanacak bir yardım eli bekliyoruz"

Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde tek gözlü odada yaşayan 5 kişilik aile kendilerine uzanacak bir yardım eli bekliyor.
TÜM HABERLER
Kod Center