A A A

Adanalılar Siyer Sınavı'na akın etti

Eklenme : 2017-01-29 17:57

ADANA - Adana’da Peygamber Aşıkları, çocuk yaşlı, kadın erkek demeden Kutlu Doğum Siyer Sınavı’na koştular.

Adanalılar Siyer Sınavı'na akın etti

Adanalı Peygamber aşıkları, "O’nu Oku, O’nu Yaşa" temasıyla düzenlenen Kutlu Doğum Siyer Sınavı'na yoğun katılım gösterdiler.

Peygamber Sevdalıları Platformunun Türkiye genelinde "O’nu Oku, O’nu Yaşa" temasıyla düzenlediği Kutlu Doğum Siyer Sınavı Adana’da da yoğun katılımla gerçekleşti. Merkez Seyhan, Yüreğir, Çukurova ve Sarıçam ilçelerinin yanısıra Ceyhan, İmamoğlu ve Kozan’da da 10 farklı okulda sınava giren yaklaşık 3 bin kişi kitapçıklardaki soruları cevaplamak için ter döktü.

Kutlu Doğum Siyer Sınavı hakkında bilgi veren Peygamber Sevdalıları Platformu Adana Koordinatörü İsa Emre, merkez ilçelerin yanısıra Ceyhan, İmamoğlu ve Kozan’da da 10 farklı okulda düzenlenen sınavın sorunsuz geçtiğini belirtti.

Türkiye ile eş zamanlı olarak 10.30’da başlayan Siyer Sınavı'na giren yaklaşık 3 bin kişinin 4 kategoride yarıştığını ifade eden Emre, sınava katılan 7’den 70’e kadın erkek herkese başarılar diledi.

Türkiye genelinde Siyer Sınavı'na her sene katılımın arttığına işaret eden Emre, “Kutlu Doğum Siyer Sınavı vesilesiyle Türkiye geneli 200 bin insan haftalardır Rasulullah (sav) hayatını okuyor. Bu okumaların Onu (sav) yaşamaya vesile olmasını Rabbimizden diliyoruz. insanımızın 7’den 70’e Rasulullah (sav) olan muhabbetini görüyorsunuz ve bunun mutluluğu açıkçası her yorgunluğa deyiyor.” şeklinde konuştu.

Bu yılki sınav temasının "O’nu Oku, O’nu Yaşa" şeklinde olduğunu dile getiren Emre, “Toplum ve ümmet olarak çok sıkıntılı bir dönemden geçiyoruz. Hem ferdi hem ailevi hem de toplumsal olarak bu sıkıntılardan kurtulmanın yegane çaresi Hazreti Peygamberi anlamak ve O’nun hayatını hayatımıza tatbik etmekten geçiyor. Bundan dolayı Peygamber Sevdalıları Platformu olarak diyoruz ki: ‘O’nu Oku O’nu Yaşa’. O’nu okuyalım, okuduğumuzu hayatımıza tatbik edelim, O’nun yol göstericiliğinde yaşayalım. Ümmet olarak yeniden Peygamber’in (sav) etrafında bir araya gelmek zorundayız. Hayatını okuduğumuz Peygamberin (sav), hayatın bütün alanlarına taalluk eden sünnetine sımsıkı sarılmayı rabbim bizlere nasip etsin.” dedi.

Sınav sonrası duygularını dile getiren yarışmacılar ise Hz. Muhammed'e olan muhabbetin asırları aştığını ve kıyamete kadar da süreceğini belirttiler. Hz Muhammed'e tabi olmak için kutlu hayatının bilinmesi gerektiğini dile getiren Peygamber âşıkları, bu tür etkinliklerin de Siyer-i Nebi’nin öğrenilmesine vesile olduğunu söylediler. (İLKHA) YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Elazığlılar bayram temennilerini paylaştı

Elazığlılar bayram temennilerini paylaştı

2017-06-24 13:03:35

Elazığlılar Ramazan Bayramıyla ilgili duygu ve temennilerini paylaştı.

​Mardin’de 5 avukat FETÖ’den tutuklandı

​Mardin’de 5 avukat FETÖ’den tutuklandı

2017-06-24 13:02:24

​Mardin'de FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan 11 avukattan 5’i tutuklandı.

"Bayram birliğe kardeşliğe ve vahdete vesile olsun"

2017-06-24 13:00:39

Ramazan Bayramı'yla ilgili duygularını ifade eden Bitlisliler, bu bayramın İslam ümmetinin birlik, kardeşlik ve vahdetine vesile olması temennisinde bulundular.

TÜM HABERLER

"Ramazan Bayramı akan kanın durmasına vesile olsun"

Ramazan Bayramı'yla ilgili düşüncelerini paylaşan Şanlıurfalılar, bu bayramın bütün İslam âlemine hayırlar getirmesi temennisinde bulundular.

Bitlis’te Dünya Kudüs Günü etkinliği

Bitlis’te Dünya Kudüs Günü dolayısıyla bir basın açıklaması düzenlendi. Açıklamada, Siyonist şebekenin ümmetin başına bela edildiği değinildi.

Van'da engelsiz yaşam akademisi

Van'da bölgenin ilk Engelsiz Yaşam Akademisi faaliyete geçiyor.

HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu'ndan bayram mesajı

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir açıklama yayımladı.

Mardin'de yetim ailelere yardım

Mardin'in Midyat ilçesinde 30 yetim aileye Avrupa Yetim-Der tarafından nakit ve gıda yardımında bulunuldu.
TÜM HABERLER