A A A

Adanalılar Siyer Sınavı'na akın etti

Eklenme : 2017-01-29 17:57

ADANA - Adana’da Peygamber Aşıkları, çocuk yaşlı, kadın erkek demeden Kutlu Doğum Siyer Sınavı’na koştular.

Adanalılar Siyer Sınavı'na akın etti

Adanalı Peygamber aşıkları, "O'nu Oku, O'nu Yaşa" temasıyla düzenlenen Kutlu Doğum Siyer Sınavı'na yoğun katılım gösterdiler.

Peygamber Sevdalıları Platformunun Türkiye genelinde "O'nu Oku, O'nu Yaşa" temasıyla düzenlediği Kutlu Doğum Siyer Sınavı Adana'da da yoğun katılımla gerçekleşti. Merkez Seyhan, Yüreğir, Çukurova ve Sarıçam ilçelerinin yanısıra Ceyhan, İmamoğlu ve Kozan'da da 10 farklı okulda sınava giren yaklaşık 3 bin kişi kitapçıklardaki soruları cevaplamak için ter döktü.

Kutlu Doğum Siyer Sınavı hakkında bilgi veren Peygamber Sevdalıları Platformu Adana Koordinatörü İsa Emre, merkez ilçelerin yanısıra Ceyhan, İmamoğlu ve Kozan'da da 10 farklı okulda düzenlenen sınavın sorunsuz geçtiğini belirtti.

Türkiye ile eş zamanlı olarak 10.30'da başlayan Siyer Sınavı'na giren yaklaşık 3 bin kişinin 4 kategoride yarıştığını ifade eden Emre, sınava katılan 7'den 70'e kadın erkek herkese başarılar diledi.

Türkiye genelinde Siyer Sınavı'na her sene katılımın arttığına işaret eden Emre, "Kutlu Doğum Siyer Sınavı vesilesiyle Türkiye geneli 200 bin insan haftalardır Rasulullah (sav) hayatını okuyor. Bu okumaların Onu (sav) yaşamaya vesile olmasını Rabbimizden diliyoruz. insanımızın 7'den 70'e Rasulullah (sav) olan muhabbetini görüyorsunuz ve bunun mutluluğu açıkçası her yorgunluğa deyiyor." şeklinde konuştu.

Bu yılki sınav temasının "O'nu Oku, O'nu Yaşa" şeklinde olduğunu dile getiren Emre, "Toplum ve ümmet olarak çok sıkıntılı bir dönemden geçiyoruz. Hem ferdi hem ailevi hem de toplumsal olarak bu sıkıntılardan kurtulmanın yegane çaresi Hazreti Peygamberi anlamak ve O'nun hayatını hayatımıza tatbik etmekten geçiyor. Bundan dolayı Peygamber Sevdalıları Platformu olarak diyoruz ki: ‘O'nu Oku O'nu Yaşa'. O'nu okuyalım, okuduğumuzu hayatımıza tatbik edelim, O'nun yol göstericiliğinde yaşayalım. Ümmet olarak yeniden Peygamber'in (sav) etrafında bir araya gelmek zorundayız. Hayatını okuduğumuz Peygamberin (sav), hayatın bütün alanlarına taalluk eden sünnetine sımsıkı sarılmayı rabbim bizlere nasip etsin." dedi.

Sınav sonrası duygularını dile getiren yarışmacılar ise Hz. Muhammed'e olan muhabbetin asırları aştığını ve kıyamete kadar da süreceğini belirttiler. Hz Muhammed'e tabi olmak için kutlu hayatının bilinmesi gerektiğini dile getiren Peygamber âşıkları, bu tür etkinliklerin de Siyer-i Nebi'nin öğrenilmesine vesile olduğunu söylediler. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Viranşehir'de trafik kazası: Bir ölü 4 yaralı

Viranşehir'de trafik kazası: Bir ölü 4 yaralı

2017-08-22 23:43:13

​Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde meydana gelen trafik kazasında bir kişi hayatını kaybetti, 4 kişide yaralandı.

Kızılay 33 ülkede kurban kesimi yapacak

Kızılay 33 ülkede kurban kesimi yapacak

2017-08-22 23:20:55

​Kızılay Genel Merkez Denetim Kurulu Üyesi ve Muş Şube Başkanı Cengiz Koç, bu yıl 33 farklı ülkede Kızılay olarak kurban kesimleri yapacaklarını ifade etti.

TÜM HABERLER

Van'da 40 göçmen yakalandı

​Van’ın Başkale ilçesinde Türkiye'ye yasadışı yollarla girdiği belirtilen 40 göçmen yakalandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan muhtarlar toplantısında konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 39. Muhtarlar Toplantısı’nda, Türkiye’nin 16 ilinden gelen mahalle ve köy muhtarıyla bir araya geldi.

Üzüm bağına yıldırım düştü: 6 yaralı

​Manisa'nın Şehzadeler ilçesinde yıldırımın düşmesi sonucu 6 işçinin yaralandığı belirtildi.

Van'da "2. Kafkas Matematik Konferansı" başladı

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinin ev sahipliğinde 13 ülkeden 400 bilim insanının katıldığı "2. Kafkas Matematik Konferansı" başladı.

Mardin'de ikinci hacı kafilesi dualarla uğurlandı

Mardin'den kutsal topraklara gidecek ikinci hacı kafilesi dualarla uğurlandı.
TÜM HABERLER