A A A

Peygamber sevdası engel tanımadı

Eklenme : 2017-01-29 15:07

MALATYA - Hastalığı nedeniyle Kutlu Doğum Siyer Sınavı'na katılamayacak durumda olan 6'ncı sınıf öğrencisinin sınavı tedavi gördüğü hastanede yapıldı.

Peygamber sevdası engel tanımadı

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından "O'nu Oku, O'nu Yaşa" sloganıyla bu yıl altıncısı düzenlenen Kutlu Doğum Siyer Sınavı, Türkiye genelinde 220 merkezde gerçekleştirildi.

Malatya'da saat 10.30'da yapılan sınava 7'den 70'e birçok kişi katılım sağladı.

Turgut Özal Tıp Fakültesi Çocuk Hastalıkları Bölümünde tedavi gören Engin Kangal'ın ailesi, oğullarının kendisine bildirilen okulda sınava giremeyeceğini beyan etti.

Bunun üzerine harekete geçen Peygamber Sevdalıları Platformu Malatya İl Koordinatörlüğü, 6'ncı sınıf öğrencisi Kangal'ın sınavını tedavi gördüğü hastanede gerçekleştirdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Peygamber Sevdalıları Platformu Malatya İl Koordinatörü Serkan Bilmez, Siyer Sınavı'na katılabilmeleri için hasta ve engellilere yardımcı olduklarını söyledi.

Bilmez, "Hasta olduğu için Siyer Sınavı'na okulda giremeyeceğini belirten kardeşimizin ailesi, sınavın hastanede yapılmasını istedi. Biz de yaptığımız organizasyonla hastaneye gönderdiğimiz görevlilerce kardeşimizi sınava dâhil ettik. Bu da anlaşılıyor ki peygamber sevdası engel tanımıyor. Allah kardeşimizden ve ailesinde razı olsun." dedi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Van'da Peygamber Sevdalılarından kitlesel bayramlaşma

Van'da Peygamber Sevdalılarından kitlesel bayramlaşma

2017-06-27 21:46:13

Peygamber Sevdalıları Platformu Van İl Koordinatörlüğü tarafından Van Kalesi Piknik Alanı’nda kitlesel bayramlaşma töreni düzenlendi.

Şırnak’ta 3 asker hayatını kaybetti

Şırnak’ta 3 asker hayatını kaybetti

2017-06-27 21:19:51

Şırnak'ın Uludere ilçesinde üs bölgesine yemek götüren askeri araca PKK tarafından düzenlenen saldırıda 3 asker hayatını kaybetti.

20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapılacak

20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapılacak

2017-06-27 21:01:08

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, 20 bin öğretmenin mülakatını yaparak atamalarını gerçekleştirdiklerini, 20 bin öğretmenin de mülakatını tamamladıklarını atamalarının önümüzdeki ay yapılacağını söyledi.

TÜM HABERLER

HÜDA PAR'dan Bitlis'te bayramlaşma programı

HÜDA PAR Bitlis İl Teşkilatı, Ramazan Bayramı dolayısıyla üye ve gönüllüleriyle bayramlaştı.

Saman yüklü TIR yandı

Mardin'de saman yüklü TIR, seyir halindeyken elektrik tellerine çarpması sonucu yandı.

Bingöl'de 11 PKK'li öldürüldü

Bingöl'de PKK'ye yönelik devam eden operasyonda 11 PKK'li öldürüldü.

Bitlis Valisi Çınar için veda programı

Valiler kararnamesiyle Zonguldak'a atanan Bitlis Valisi Ahmet Çınar için veda programı düzenlendi.

HÜDA PAR'dan Elazığ'da bayramlaşma programı

HÜDA PAR Elazığ il teşkilatı, Ramazan Bayramı dolayısıyla üye ve gönüllüleriyle bayramlaştı.
TÜM HABERLER