A A A

Peygamber sevdası engel tanımadı

Eklenme : 2017-01-29 15:07

MALATYA - Hastalığı nedeniyle Kutlu Doğum Siyer Sınavı'na katılamayacak durumda olan 6'ncı sınıf öğrencisinin sınavı tedavi gördüğü hastanede yapıldı.

Peygamber sevdası engel tanımadı

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından "O'nu Oku, O'nu Yaşa" sloganıyla bu yıl altıncısı düzenlenen Kutlu Doğum Siyer Sınavı, Türkiye genelinde 220 merkezde gerçekleştirildi.

Malatya'da saat 10.30'da yapılan sınava 7'den 70'e birçok kişi katılım sağladı.

Turgut özal Tıp Fakültesi Çocuk Hastalıkları Bölümünde tedavi gören Engin Kangal'ın ailesi, oğullarının kendisine bildirilen okulda sınava giremeyeceğini beyan etti.

Bunun üzerine harekete geçen Peygamber Sevdalıları Platformu Malatya İl Koordinatörlüğü, 6'ncı sınıf öğrencisi Kangal'ın sınavını tedavi gördüğü hastanede gerçekleştirdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Peygamber Sevdalıları Platformu Malatya İl Koordinatörü Serkan Bilmez, Siyer Sınavı'na katılabilmeleri için hasta ve engellilere yardımcı olduklarını söyledi.

Bilmez, "Hasta olduğu için Siyer Sınavı'na okulda giremeyeceğini belirten kardeşimizin ailesi, sınavın hastanede yapılmasını istedi. Biz de yaptığımız organizasyonla hastaneye gönderdiğimiz görevlilerce kardeşimizi sınava dâhil ettik. Bu da anlaşılıyor ki peygamber sevdası engel tanımıyor. Allah kardeşimizden ve ailesinde razı olsun." dedi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Bingöl’de 123 göçmen yakalandı

Bingöl’de 123 göçmen yakalandı

2017-08-20 18:11:19

Bingöl’ün Solhan yapılan yol kontrollerinde 123 göçmen yakalandı.

Tatlı imalatçıları yükselen fıstık fiyatlarına tepkili

Tatlı imalatçıları yükselen fıstık fiyatlarına tepkili

2017-08-20 17:33:47

Türkiye'nin önemli tatlı üretim merkezlerinden olan Diyarbakır'da, fıstık fiyatlarındaki artışa tatlı imalatçıları tepki gösteriyor.

Kayapınar ve Yenişehir kaymakamları değişti

Kayapınar ve Yenişehir kaymakamları değişti

2017-08-20 16:50:26

Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ve Yenişehir ilçe kaymakamlarının yerleri değişti.

TÜM HABERLER

Bakan Eroğlu’ndan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine ziyaret

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır’a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla’yı makamında ziyaret etti.

“Devlete 7 milyar dolar katkımız oldu”

Türkiye Petrolleri (TP) Batman Bölge Müdürü Mustafa Demir, devlete son 10 yıl içerisinde 7 milyar dolar katkılarının olduğunu söyledi.

Mazıdağı’nda minikler namaz için yürüdü

Namaz ve ibadet farkındalığı için Mardin’in Mazıdağı ilçesinde çocuklar yürüyüş yaptı.

Şırnak’ta çok sayıda el yapımı patlayıcı imha edildi

Şırnak’ın Beytüşşebap ve Silopi ilçelerinde PKK’ye yönelik devam eden operasyonlarda çok sayıda el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edildi.

"Alternatif Ürün Projesi"nde yüksek verim

Mardin’in Midyat İlçesinde Ziraat Odası tarafından ‘Alternatif Ürün Projesi' kapsamında ekilen ve yüksek verim elde edilen çeşitli sebzeler, "Tarla Günü" programında tanıtıldı.
TÜM HABERLER