A A A

"Bu tür sınavlar devamlı olmalı"

Eklenme : 2017-01-29 14:47

ADANA - Adana'nın Ceyhan ilçesinde gerçekleştirilen Kutlu Doğum Siyer Sınavı'na katılanlar, bu tür sınavların devamlı yapılması gerektiğini belirttiler.

Adana'nın Ceyhan ilçesinde Peygamber Sevdalıları Platformuna bağlı Ceyhan İlim Der koordinatörlüğünde Kutlu Doğum Siyer Sınavı gerçekleştirildi.

Ceyhan Arif Hasan Bilici İmam Hatip Ortaokulunda dört ayrı kategoride yapılan sınav öncesi katılımcılara sınava dair anket dolduruldu.

Sınav hakkında konuşan Kutlu Doğum Siyer Sınavı Ceyhan Koordinatörü Zülfü Şahin, "Peygamber Sevdalıları Platformu olarak her yıl Türkiye genelinde neslimizin ihyası için düzenlediğimiz bu etkinliğe diğer yıllara nazaran bu yıl daha fazla katılımın olduğunu gözlemledik. İnşallah her yıl bu hayırlı hizmetimizi daha ileriye götürmek için gayret sarf edeceğiz." dedi.

Sınav sonrası duygularını dile getiren katılımcılar ise bu tür faaliyetlerin sürekli yapılmasını istediler.

Üçüncü kategoriden sınava katılan Eşref Can Solak, "Bu tür sınavlarda maddi yönden ödül elde edemesek bile manevi yönden birçok ödül kazanıyoruz. Böylece peygamberimizi daha iyi tanımış oluyoruz." ifadelerini kullandı.

Siyer Sınavı'na katılmayı çok sevdiğini belirten Ramazan Kılıç ise bu tür sınavların devamlı yapılması gerektiğini vurguladı. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Batman’da ‘Namaz’ ile tanıştırılan 3 bini aşkın çocuk için program düzenlendi

Batman’da ‘Namaz’ ile tanıştırılan 3 bini aşkın çocuk için program düzenlendi

2017-08-20 23:06:07

Kur'an Nesli Platformu tarafından ilan edilen "Ağustos Ayı Namaz Ayı" etkinlikleri kapsamında iki haftada namaz eğitimini başarıyla tamamlayan 3 bini aşkın çocuk için Batman’da program düzenlendi.

İçişleri Bakanı Soylu Siirt’te

İçişleri Bakanı Soylu Siirt’te

2017-08-20 22:38:13

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir dizi temaslarda bulunmak üzere Siirt’e geldi.

Yoldan çıkan araç kayalıklara çarptı: 2 yaralı

Yoldan çıkan araç kayalıklara çarptı: 2 yaralı

2017-08-20 21:27:06

Mardin’de seyir halindeki aracın yoldan çıkması sonucu meydana gelen kazada 2 kişi yaralandı.

TÜM HABERLER

Bingöl’de 123 göçmen yakalandı

Bingöl’ün Solhan yapılan yol kontrollerinde 123 göçmen yakalandı.

Bitlis Kalesi turizme açılmayı bekliyor

Pamukkale Üniversitesi tarafından 2004 yılında başlatılan kazı çalışmaları nedeniyle yerli ve yabancı turizme kapatılan tarihi Bitlis Kalesi'nde, bir an önce çalışmaların bitirilerek turizme açılması bekleniliyor.

Tatlı imalatçıları yükselen fıstık fiyatlarına tepkili

Türkiye'nin önemli tatlı üretim merkezlerinden olan Diyarbakır'da, fıstık fiyatlarındaki artışa tatlı imalatçıları tepki gösteriyor.

Kayapınar ve Yenişehir kaymakamları değişti

Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ve Yenişehir ilçe kaymakamlarının yerleri değişti.

"Biz sağ oldukça bu acı yüreğimizden çıkmaz"

Gaziantep’te geçtiğimiz yıl bir kına gecesinde gerçekleştirilen canlı bomba saldırısında hayatını kaybedenlerin yakınları, olayın yıl dönümünde yakınlarının kabrini ziyaret etti.
TÜM HABERLER