A A A

"Bu tür sınavlar devamlı olmalı"

Eklenme : 2017-01-29 14:47

ADANA - Adana'nın Ceyhan ilçesinde gerçekleştirilen Kutlu Doğum Siyer Sınavı'na katılanlar, bu tür sınavların devamlı yapılması gerektiğini belirttiler.

Adana'nın Ceyhan ilçesinde Peygamber Sevdalıları Platformuna bağlı Ceyhan İlim Der koordinatörlüğünde Kutlu Doğum Siyer Sınavı gerçekleştirildi.

Ceyhan Arif Hasan Bilici İmam Hatip Ortaokulunda dört ayrı kategoride yapılan sınav öncesi katılımcılara sınava dair anket dolduruldu.

Sınav hakkında konuşan Kutlu Doğum Siyer Sınavı Ceyhan Koordinatörü Zülfü Şahin, "Peygamber Sevdalıları Platformu olarak her yıl Türkiye genelinde neslimizin ihyası için düzenlediğimiz bu etkinliğe diğer yıllara nazaran bu yıl daha fazla katılımın olduğunu gözlemledik. İnşallah her yıl bu hayırlı hizmetimizi daha ileriye götürmek için gayret sarf edeceğiz." dedi.

Sınav sonrası duygularını dile getiren katılımcılar ise bu tür faaliyetlerin sürekli yapılmasını istediler.

Üçüncü kategoriden sınava katılan Eşref Can Solak, "Bu tür sınavlarda maddi yönden ödül elde edemesek bile manevi yönden birçok ödül kazanıyoruz. Böylece peygamberimizi daha iyi tanımış oluyoruz." ifadelerini kullandı.

Siyer Sınavı'na katılmayı çok sevdiğini belirten Ramazan Kılıç ise bu tür sınavların devamlı yapılması gerektiğini vurguladı. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Vali Aksoy'dan veda yemeği

Vali Aksoy'dan veda yemeği

2017-06-28 23:43:20

​Kocaeli Valiliğine atanan Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy veda yemeği verdi.

Diyarbakır’da TOMA’ya bombalı saldırı

Diyarbakır’da TOMA’ya bombalı saldırı

2017-06-28 22:48:28

​Diyarbakır’da TOMA’ya yapılan ses bombalı saldırıda bir kişi yaralandı.

Şırnak'ta 6 PKK'li teslim oldu

Şırnak'ta 6 PKK'li teslim oldu

2017-06-28 22:43:42

​Şırnak'ın Silopi ilesinde 6 PKK'linin teslim olduğu bildirildi.

TÜM HABERLER

Bayramda hayvanat bahçesini 38 bin 500 kişi ziyaret etti

Türkiye’de ilk, Avrupa’da ikinci ve dünyada ise dördüncü sırada yer alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ni Ramazan Bayramı’nda çoğunluğu çevre illerden olmak üzere 38 bin 500 kişi ziyaret etti.

Sosyal yardım alanları istihdam edenlere sigorta prim desteği

Sosyal yardım alanların istihdam teşvikine yönelik yapılan bir düzenleme ile işverenlere sigorta prim desteği sağlanacak.

Dicle Elektrikten uyarı

Dicle Elektrik Mardin İl Müdürlüğü, dikkat edilmemesi durumunda Kızıltepe’de elektrik şebekesinin devre dışı kalabileceğini belirtti.

Anız yakanlara para cezası kesilecek

Anız yangınlarıyla ilgili uyarılarda bulunan Batman Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, anız yakanlar hakkında para cezasının kesileceğini bildirdi.

Van'da Ramazan Bayramı trafik kazası bilançosu: 35 yaralı

Van İl Sağlık Müdürlüğü, 3 günlük Ramazan Bayramı'nda meydana gelen trafik kazalarında 35 kişinin yaralandığını bildirdi.
TÜM HABERLER