A A A

"Bu tür sınavlar devamlı olmalı"

Eklenme : 2017-01-29 14:47

ADANA - Adana'nın Ceyhan ilçesinde gerçekleştirilen Kutlu Doğum Siyer Sınavı'na katılanlar, bu tür sınavların devamlı yapılması gerektiğini belirttiler.

Adana'nın Ceyhan ilçesinde Peygamber Sevdalıları Platformuna bağlı Ceyhan İlim Der koordinatörlüğünde Kutlu Doğum Siyer Sınavı gerçekleştirildi.

Ceyhan Arif Hasan Bilici İmam Hatip Ortaokulunda dört ayrı kategoride yapılan sınav öncesi katılımcılara sınava dair anket dolduruldu.

Sınav hakkında konuşan Kutlu Doğum Siyer Sınavı Ceyhan Koordinatörü Zülfü Şahin, "Peygamber Sevdalıları Platformu olarak her yıl Türkiye genelinde neslimizin ihyası için düzenlediğimiz bu etkinliğe diğer yıllara nazaran bu yıl daha fazla katılımın olduğunu gözlemledik. İnşallah her yıl bu hayırlı hizmetimizi daha ileriye götürmek için gayret sarf edeceğiz." dedi.

Sınav sonrası duygularını dile getiren katılımcılar ise bu tür faaliyetlerin sürekli yapılmasını istediler.

Üçüncü kategoriden sınava katılan Eşref Can Solak, "Bu tür sınavlarda maddi yönden ödül elde edemesek bile manevi yönden birçok ödül kazanıyoruz. Böylece peygamberimizi daha iyi tanımış oluyoruz." ifadelerini kullandı.

Siyer Sınavı'na katılmayı çok sevdiğini belirten Ramazan Kılıç ise bu tür sınavların devamlı yapılması gerektiğini vurguladı. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Ergani'den Suriye'ye 2 TIR insani yardım

Ergani'den Suriye'ye 2 TIR insani yardım

2017-05-22 21:37:54

Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde hayırsever vatandaşlar tarafından toplanan 2 TIR yaşam malzemesi Suriye’ye gönderildi.

Batman'da ağaca asılı ceset bulundu

Batman'da ağaca asılı ceset bulundu

2017-05-22 21:19:37

Batman’da bir ağaçlık alanında ağaca asılı halde bir ceset bulundu.

Köprüden uçan otomobildeki 2 kişi yanarak can verdi

Köprüden uçan otomobildeki 2 kişi yanarak can verdi

2017-05-22 20:41:05

Kızıltepe-Viranşehir Karayolu'nda sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği otomobil, köprüden uçarak yere çakılıp alev aldı. Kazada 2 kişi yanarak hayatını kaybetti.

TÜM HABERLER

Van’da yol genişletme ve kaldırım çalışması

Van Büyükşehir Belediyesi, kentin ulaşımını rahatlatmak amacıyla merkezde bulunan Şerefiye Caddesi'nde bölünmüş yol çalışmasına başladı.

Ebu Merzuk: Amerika İsrail'in işgaline ortaktır

Hamas Siyasi Birimi üyelerinden Musa Ebu Merzuk, ABD'nin İsrail'in işgaline ortak olduğunu, işgal rejimini Filistin halkına karşı para ve silahla desteklediğini söyledi.

"İslamofobik nefret suçlarının ilkokullara kadar inmiş olması endişe vericidir"

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen "Yurtdışı Din Hizmetleri" konferansında konuşan Mehmet Görmez, "İslamofobik nefret suçlarının ilkokullara kadar inmiş olması endişe vericidir"

Gaziantep’te gazetecilere eğitim

Gaziantep’te gazetecilere yönelik grafik tasarım ve sayfa düzeni, haber yazım tekniği ile kamera ve fotoğraf çekim teknikleri konularında eğitim verilecek.

"Hayırseverlerden uzanacak bir yardım eli bekliyoruz"

Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde tek gözlü odada yaşayan 5 kişilik aile kendilerine uzanacak bir yardım eli bekliyor.
TÜM HABERLER
Kod Center