A A A

FETÖ ile irtibatlı 60 okul kapatıldı

Eklenme : 2017-01-26 18:29

ANTALYA - Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ ile irtibatlı olduğu gerekçesiyle 60 okulun kapatıldığını belirtti.

FETÖ ile irtibatlı 60 okul kapatıldı

Türkiye özel Okullar Derneği tarafından bu yıl 16'ncısı düzenlenen "Eğitimde öngörüler" temalı "Geleneksel Eğitim Sempozyumu" Antalya'da başladı.

Seminere Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, özel öğretim Kurumları Genel Müdürü Kemal Şamlıoğlu, öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Semih Aktekin ile eğitimciler katıldı.

Burada katılımcılara hitap eden Erdem, Türkiye'de 2 bin 747 ana okulu, bin 229 ilkokul, bin 383 ortaokul, 2 bin 533 orta öğretim kurumu, 35 özel eğitim okulu, 12 yabancı okul, 19 milletlerarası okul ve 60 azınlık okulu olmak üzere 8 bin 18 özel okul bulunduğunu söyledi.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETö ile irtibatlı olduğu gerekçesiyle 60 okulun kapatıldığını dile getiren Erdem, "Ülkemizde özel okulculuğun ne kadar sağlam bir yer edindiğini göstermesi olması açısından bu sayılar önemli bir veri. Bir yıl içerisinde bin 60 okul kapanırken, bin 21 özel okulun açılması önemli." dedi.

Sempozyum, 28 Ocak'ta sona erecek. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Van’da öğrencilere bisiklet ve Kur’an hediye edildi

Van’da öğrencilere bisiklet ve Kur’an hediye edildi

2017-08-18 19:10:51

Van'ın Edremit ilçesinde yaz Kur’an kurslarını tamamlayan 100 öğrenciye bisiklet ve Kur’an-ı Kerim hediye edildi.

Muş'ta ücretli öğretmenler için

Muş'ta ücretli öğretmenler için "Özel Eğitim Uygulamaları Kursu" açıldı

2017-08-17 16:47:47

Muş'ta özel eğitim okullarında ve evde eğitim hizmetleri kapsamındaki öğretmen ihtiyacını karşılamak için ücretli öğretmenlere yönelik "Özel Eğitim Uygulamaları Kursu" açıldı.

2017 KPSS- Lisans branş bazında sıralamalar açıklandı

2017 KPSS- Lisans branş bazında sıralamalar açıklandı

2017-08-16 07:35:23

​2017-KPSS Lisans sınavına katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine yansıtıldı.

TÜM HABERLER

Gürpınar'da 4 PKK'li öldürüldü

​Van'ın Gürpınar ilçesinde gerçekleştirilen hava harekâtında 4 PKK'li öldürüldü.

"Yargıya güveni artırmanın üzerinde çalışıyoruz"

​Gaziantep’e gelen Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, yargının daha hızlı karar vermesini sağlayacak reformların hazırlığını sürdürdüklerini, çok yakın zamanda kamuoyu ile paylaşacaklarını söyledi.

Erdoğan'dan Almanya Dışişleri Bakanına tepki: Haddini bil

​Denizli'de İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda halka hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel'e tepki göstererek, "Sen kimsin, haddini bil" dedi.

Eski eşini tabancayla vuran kişi balkondan atladı

​Kayseri'de boşandığı eşini tabancayla yaralayan koca dördüncü katın balkonunda atlayarak ağır yaralandı.

Bakan Eroğlu Diyarbakır’da 5 tesisin temelini attı

​Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Diyarbakır’da toplam yatırım bedeli 167 milyon lirayı bulan 5 adet tesisin temelini attı.
TÜM HABERLER