A A A

FETÖ ile irtibatlı 60 okul kapatıldı

Eklenme : 2017-01-26 18:29

ANTALYA - Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ ile irtibatlı olduğu gerekçesiyle 60 okulun kapatıldığını belirtti.

FETÖ ile irtibatlı 60 okul kapatıldı

Türkiye Özel Okullar Derneği tarafından bu yıl 16'ncısı düzenlenen "Eğitimde Öngörüler" temalı "Geleneksel Eğitim Sempozyumu" Antalya'da başladı.

Seminere Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Kemal Şamlıoğlu, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Semih Aktekin ile eğitimciler katıldı.

Burada katılımcılara hitap eden Erdem, Türkiye'de 2 bin 747 ana okulu, bin 229 ilkokul, bin 383 ortaokul, 2 bin 533 orta öğretim kurumu, 35 özel eğitim okulu, 12 yabancı okul, 19 milletlerarası okul ve 60 azınlık okulu olmak üzere 8 bin 18 özel okul bulunduğunu söyledi.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ ile irtibatlı olduğu gerekçesiyle 60 okulun kapatıldığını dile getiren Erdem, "Ülkemizde özel okulculuğun ne kadar sağlam bir yer edindiğini göstermesi olması açısından bu sayılar önemli bir veri. Bir yıl içerisinde bin 60 okul kapanırken, bin 21 özel okulun açılması önemli." dedi.

Sempozyum, 28 Ocak'ta sona erecek. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Adıyaman'da öğretmenlere kişisel gelişim semineri

Adıyaman'da öğretmenlere kişisel gelişim semineri

2017-06-25 13:00:52

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde öğretmenlere yönelik kişisel gelişim semineri verildi.

Mardin’de milli eğitim müdürleri toplantısı yapıldı

Mardin’de milli eğitim müdürleri toplantısı yapıldı

2017-06-24 13:27:58

Mardin’de ilçe milli eğitim müdürleri ile sene sonu değerlendirme toplantısı yapıldı.

"Öğretmenlik için KPSS yeterli değil"

2017-06-19 19:01:19

MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Semih Aktekin, iyi ve nitelikli öğretmen olup olunmayacağını ve kişilik özelliklerini ölçmek için KPSS'nin yeterli olmadığını belirtti.

TÜM HABERLER

Peygamber sevdalıları Diyarbakır'da bayramlaştı

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen bayramlaşma programı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

HÜDA PAR Mardin'de halkla bayramlaştı

HÜDA PAR Mardin il teşkilatı, Ramazan Bayramı dolayısıyla parti üyeleri ve halkla bayramlaştı.

"Müslümanlar Ramazan'dan sonra da ibadetlerine devam etmelidir"

Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesinde gerçekleştirilen bayramlaşma programında, Müslümanların Ramazan ayından sonra da ibadetlerine devam etmeleri gerektiği belirtildi.

"Geçmişi Ramazan olanın geleceği bayram olur"

Mardin'de düzenlenen bayramlaşma programına katılan HÜDA PAR GİK üyesi Mahmut Kılınç, geçmişi Ramazan olanın geleceğinin bayram olacağını söyledi.

Peygamber sevdalıları Cizre'de bayramlaştı

Peygamber Sevdalıları Platformu Cizre Koordinatörlüğü, üye ve gönüllüleriyle salâvatlar eşliğinde bayramlaştı.
TÜM HABERLER