A A A

Cafer Gizli'nin katiline 21 yıl hapis cezası verildi

Eklenme : 2017-01-24 19:10

MERSİN - Mersin'in Silifke ilçesinde Cafer Gizli’nin katledilmesine ilişkin devam eden davanın bugünkü duruşmasında karar açıklandı.

Cafer Gizli'nin katiline 21 yıl hapis cezası verildi

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın lise öğrencileri için düzenlediği ‘Kış Kampları Projesi' kapsamında Diyarbakır'dan Mersin'in Silifke ilçesine götürülen öğrenciler arasında bulunan Cafer Gizli'nin, kamptaki bir grup PKK'li tarafından saldırıya uğrayarak katledilmesine ilişkin açılan davanın bugünkü duruşmasında karar açıklandı.

Buna göre, Silifke Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın karar duruşmasında katil zanlısı Mehmet Duman'a, Cafer Gizli'yi planlayarak, hedef alarak, kasten öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilmesine hükmedildi.

Duruşmaya, Anamur T Tipi Kapalı Ceza infaz Kurumundan video konferans sistemiyle (SEGBİS) katılan katil Mehmet Duman'ın, cinayeti işlediği sırada 18 yaşından küçük olması nedeniyle, TCK 31/3 maddesi uyarınca cezası 21 yıla indirildi.

Mahkemesi sonrası kısa bir açıklama yapan Cafer Gizli'nin babası Salih Gizli, cinayetin adli bir olaymış gibi gösterildiğini, ayrıca olayda ihmali bulunanlar hakkında hiçbir karar alınmadığını belirterek tepkisini dile getirdi.

Hatırlanacağı üzere 31 Ocak 2016 tarihinde Mersin'in Silifke ilçesinde, Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü 23 Nisan Tesisinde kampta olan öğrencilerin içerisinden PKK'li bir grubun saldırısı sonucu 11'inci sınıf öğrencisi Cafer Gizli katledilmişti.

Olayın ardından kamp yetkililerinin ihmalkârlığı ile cinayet öncesi yaşanan tartışmayı orada bulunan öğrencilerden sorumlu kimi eğitimcilerin provoke ettiği gündeme gelmişti. (Mustafa Kaynak - İLKHA)

Cafer Gizli'nin katledilmesiyle ilgili haberler:

PKK'lilerden Mersin'de yeni bir vahşet

Cafer Gizli cinayetinin ayrıntıları

"Olayın üstünün kapatılmasını istemiyorum"

"Cinayet planlı ve bilinçli bir şekilde işlenmiş"

HÜDA PAR'dan Cafer Gizli'nin katledilmesine sert tepki

Cafer Gizli tekbirlerle defnedildi

"Cinayetle ilgili ciddi sorumsuzluklar ve ihmalkârlıklar söz konusu"

"Cafer Gizli'nin ölümünden devlet sorumludur"

Cafer Gizli cinayetiyle ilgili bir kişi tutuklandı

"Bir gün önce oğlumu aradım ama cevap vermiyordu"

Arkadaşları Cafer Gizli'yi anlattı

Cafer Gizli cinayetinin tanıkları konuştu

Cafer Gizli Davası'nın ilk duruşması 17 Mayıs'ta görülecekCafer Gizli cinayetinde bilirkişi raporu yayımlandı
Cafer Gizli cinayetinde bilirkişi raporu yayımlandı

Cafer Gizli’nin katledilmesine ilişkin açılan davanın 3’üncü duruşmasında bilirkişi raporu yayımlandı. Raporda, Gizli’nin hedef alınarak katledildiği, saldırının önceden hazırlandığı ve kamptaki yetkililerin ihmali ortaya konuyor. ...

Cafer Gizli cinayetinin görüntüleri ortaya çıktı
Cafer Gizli cinayetinin görüntüleri ortaya çıktı

Mersin’in Silifke ilçesinde, Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğü 23 Nisan Tesisi’nde kampta olan öğrencilerin içerisinden PKK’li bir grubun saldırısı sonucu katledilen 11’inci sınıf öğrencisi Cafer Gizli cinayetinin kamera görüntüleri ortaya çıktı....

“Oğlumun katledilmesinde ihmali olanlar da yargılansın”
“Oğlumun katledilmesinde ihmali olanlar da yargılansın”

Mersin’in Silifke ilçesindeki gençlik kampında PKK’li bir grup tarafından bıçaklı ve sopalı saldırıya uğrayarak katledilen Cafer Gizli'nin babası, cinayet olayında ihmali olanların da yargılanmasını istedi. ...

Cafer Gizli Davası’nda sanıklar tanık olarak dinlenmiş!
Cafer Gizli Davası’nda sanıklar tanık olarak dinlenmiş!

Mersin’in Silifke ilçesindeki Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tesisinde iken PKK’li öğrenci grubu tarafından bıçaklanarak katledilen 11’inci sınıf öğrencisi Cafer Gizli’nin cinayet sanıklarının tanık olarak dinlendiği ortaya çıktı....

“Adalete olan inancımızı kaybetmemize sebep olmasınlar”
“Adalete olan inancımızı kaybetmemize sebep olmasınlar”

Mersin’de bir grup PKK’linin saldırısı sonucu katledilen lise öğrencisi Cafer Gizli’nin babası, cinayete ilişkin 17 Mayıs’ta görülecek davada, yargılamanın, adalete olan inançlarını kaybetmelerine sebep olmamasını istedi....

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

2'si kardeş 3 çocuk tahliye kanalında boğuldu

2'si kardeş 3 çocuk tahliye kanalında boğuldu

2017-08-17 20:12:13

​Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde tahliye kanalına giren 2'si kardeş 3 çocuk boğularak hayatını kaybetti.

İspanya'da minibüs kalabalığın arasına daldı: 13 ölü

İspanya'da minibüs kalabalığın arasına daldı: 13 ölü

2017-08-17 20:05:13

İspanya'nın Barcelona kentinde bir minibüsün kalabalığın arasına dalması sonucu en az 13 kişinin öldüğü, çok sayıda yaralının olduğu bildirildi.

Kur'an kursundan mezun olan kız çocuklarına taç giydirildi

Kur'an kursundan mezun olan kız çocuklarına taç giydirildi

2017-08-17 19:56:53

Mardin Kızıltepe Belediyesi ile ilçe Müftülüğünün ortaklaşa düzenlemiş olduğu yaz Kur'an kursu kapanış programında mezun olan 15 kız çocuğa taç giydirildi.

TÜM HABERLER

Trafoya giren genç elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti

Diyarbakır’da trafoya giren genç elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti.

Saatlerce bekledikleri halde faturalarını ödeyemediler

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde elektrik faturalarını ödemek isteyenler, elektrik şirketine bağlı kurumda kimsenin olmaması nedeniyle saatlerce bekledikleri halde faturalarını ödeyemediler.

Diyarbakır’da yıkım tehlikesi olan 3 apartman yıkılacak

​Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçesinde yıkım tehlikesi olan 3 apartman yıkılacak.

'Sason İsyanı'nın 122 yaşındaki tanığı o günleri anlattı

Batman'ın Kozluk ilçesine bağlı Geçitaltı köyünde yaşayan 122 yaşındaki Hacı Mehmet Reşit Ak, 1925'ten 1937'ye kadar devam eden 'Sason İsyanı'nı ve o günkü zulüm dolu süreci İLKHA'ya anlattı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Van’da

​Bazı tesislerin temelini atmak amacıyla Van'a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Van’ı dünyanın gözdesi bir il yapacakları söyledi.
TÜM HABERLER