A A A

Hayallerindeki ‘Engelsiz Dünya Resmi’ni çizdiler

Eklenme : 2017-01-16 18:03

K.MARAŞ - Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Tıp Fakültesi öğrencileriyle birlikte bir araya gelen engelli çocuklar hayallerindeki ‘Engelsiz Dünya Resmi’ni çizdiler.

Hayallerindeki ‘Engelsiz Dünya Resmi’ni çizdiler

Kahramanmaraş'ta "Engelsiz bir dünya çiziyoruz" sloganıyla düzenlenen etkinlikte 65 engelli çocuk, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Tıp Fakültesi öğrencileriyle hayallerindeki ‘Engelsiz Dünya Resmi’ çizdiler.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Engelliler Müdürlüğü ve Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Tıp Fakültesi öğrencileri işbirliği ile düzenlenen etkinlikte ilk önce resim sergisi açılışı gerçekleştirildi. Daha sonra ise engelli öğrenciler, üniversiteli öğrencilerle hayallerindeki ‘Engelsiz Dünya’yı çizdi.

Resim kursuna katılan 19 engelli öğrencinin yaptığı 117 resimden oluşan serginin açılışında konuşan Büyükşehir Belediyesi Engelliler Şube Müdürü Mehmet Fatih Akşam, minik öğrencilerin, üniversiteli gençlerle resim çizmesini sağlayarak engellilik konusunda farkındalık oluşturmak istediklerini dile getirdi.

Konuşmaların ardından resim sergisine katılan minik öğrencilere sertifikaları dağıtılırken, öğrenciler törenin ardından gönüllerince resim çizerek, boyama yaparak güzel bir gün geçirmenin mutluluğunu yaşadılar. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA) YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Dışişleri Bakanlığı Venezuela’daki saldırıları kınadı

Dışişleri Bakanlığı Venezuela’daki saldırıları kınadı

2017-06-28 16:28:10

Venezuela'da Anayasa Mahkemesi ile İçişleri, Adalet ve Barış Bakanlığı binalarına yapılan saldırılara ilişkin açıklama yapan Dışişleri Bakanlığı saldırıları kınadı.

Saman yüklü traktör devrildi: Bir ölü

Saman yüklü traktör devrildi: Bir ölü

2017-06-28 15:45:32

Batman'da saman yüklü traktörün devrilmesi sonucu bir kişi hayatını kaybetti.

Şehadetinin 92’nci yıldönümünde Şeyh Said

Şehadetinin 92’nci yıldönümünde Şeyh Said

2017-06-28 15:42:13

Şeyh Said ve 46 arkadaşı, Şark İstiklal Mahkemeleri tarafından şehit edilişlerinin 92’nci yıldönümünde rahmetle anılıyorlar.

TÜM HABERLER

Şanlıurfa Barosu: Mevcut adliye yetersiz

Şanlıurfa Barosu yetkili makamlara gönderdiği dilekçede, mevcut adliyenin halka hizmet noktasında yetersiz kaldığını belirterek, bu sorunun giderilmesi gerektiğini kaydetti.

"Ömrümüz bitmeden çocuklarımızla bir bayram kutlayalım"

​FETÖ/PDY’nin yargı ayağı tarafından cezaevine konulan İslamî kimlikli mahkûmların anneleri, bu bayramda da çocuklarının hüznünü yaşadıklarını ve ömürleri bitmeden çocuklarına kavuşmak istediklerini söylediler.

HÜDA PAR'dan Darülaceze'deki yaşlılara ziyaret

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Erdal Elibüyük, Darülaceze'de kalan yaşlılara bayram ziyaretinde bulundu.

Hakkâri'de bir polis hayatını kaybetti

​Hakkâri'nin merkez Oğul köyü kırsalında çıkan çatışmada yaralanan polis hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Kuzey Afrika sıcakları geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Kuzey Afrika üzerinden yeni bir sıcak hava dalgasının beklendiğini açıkladı.
TÜM HABERLER