A A A

Hayallerindeki ‘Engelsiz Dünya Resmi’ni çizdiler

Eklenme : 2017-01-16 18:03

KAHRAMANMARAŞ - Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Tıp Fakültesi öğrencileriyle birlikte bir araya gelen engelli çocuklar hayallerindeki ‘Engelsiz Dünya Resmi’ni çizdiler.

Hayallerindeki ‘Engelsiz Dünya Resmi’ni çizdiler

Kahramanmaraş'ta "Engelsiz bir dünya çiziyoruz" sloganıyla düzenlenen etkinlikte 65 engelli çocuk, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Tıp Fakültesi öğrencileriyle hayallerindeki ‘Engelsiz Dünya Resmi' çizdiler.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Engelliler Müdürlüğü ve Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Tıp Fakültesi öğrencileri işbirliği ile düzenlenen etkinlikte ilk önce resim sergisi açılışı gerçekleştirildi. Daha sonra ise engelli öğrenciler, üniversiteli öğrencilerle hayallerindeki ‘Engelsiz Dünya'yı çizdi.

Resim kursuna katılan 19 engelli öğrencinin yaptığı 117 resimden oluşan serginin açılışında konuşan Büyükşehir Belediyesi Engelliler Şube Müdürü Mehmet Fatih Akşam, minik öğrencilerin, üniversiteli gençlerle resim çizmesini sağlayarak engellilik konusunda farkındalık oluşturmak istediklerini dile getirdi.

Konuşmaların ardından resim sergisine katılan minik öğrencilere sertifikaları dağıtılırken, öğrenciler törenin ardından gönüllerince resim çizerek, boyama yaparak güzel bir gün geçirmenin mutluluğunu yaşadılar. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Marmara Depremi'nin 18'inci yıldönümü

Marmara Depremi'nin 18'inci yıldönümü

2017-08-17 08:45:52

​17 Ağustos 1999 sabah 03.02'de merkez üssü Kocaeli’nin Gölcük ilçesi olan Marmara Depremi'nin üzerinden 18 yıl geçti.

Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı

Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı

2017-08-17 07:24:42

​Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre, bazı illerde kuvvetli yağış olması bekleniyor.

Askerlerin üzerine yıldırım düştü: 2 yaralı

Askerlerin üzerine yıldırım düştü: 2 yaralı

2017-08-16 22:24:30

​Tunceli'de askerlerin üzerine yıldırım düşmesi soncu 2 askerin yaralandığı bildirildi.

TÜM HABERLER

Hasankeyf Kalesi ziyarete açılacak

​Hasankeyf’te incelemelerde bulunan Batman Valisi Ahmet Deniz, tehlike oluşturan alanların temizlenmesi ve güçlendirme çalışmalarından sonra kalenin yeniden turizme ve vatandaşların ziyaretine açılacağını söyledi.

Kredi kartlarının internetten alışverişe onay süresi uzatıldı

​Banka ve kredi kartlarının elektronik ticarette kullanılabilmesi kart sahiplerinin onayı için verilen süre 31 Aralık'a kadar uzatıldı.

"Hiçbir iz olmamasına rağmen çalışmaları dikkatli yürütüyoruz"

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı, iplik fabrikasında çıkan yangında kaybolan fabrika sahibiyle ilgili hiçbir iz olmamasına rağmen arama çalışmalarının dikkatle yürütüldüğünü söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İran Genelkurmay Başkanı'nı kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Genelkurmay Başkanı Bakıri’yi kabul etti.

AFAD'da Deprem Danışma Kurulu Toplantısı yapıldı

Deprem Danışma Kurulu'nun 2017 yılı ikinci toplantısı, Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ'ın katılımıyla AFAD'da yapıldı.
TÜM HABERLER