A A A

Din-Bir-Der Amasya Şubesi HÜDA PAR'ı ziyaret etti

Eklenme : 2015-01-06 14:22

AMASYA - Din Görevlileri Birliği Derneği Amasya Şubesi Hür Dava Partisi Amasya İl Başkanlığını ziyaret etti. Ziyarette konuşan HÜDA PAR il başkanı Salih Alaçam HÜDA PAR'ın geleceğinin aydınlık olduğunu bilen karanlık kesimlerin bunu hazmedemediğini söyledi.

Din-Bir-Der Amasya Şubesi HÜDA PAR'ı ziyaret etti

 

Amasya'da faaliyetlerine yeni başlayan Din Görevlileri Birliği Derneği (Din-Bir-Der) Amasya Şube Başkanı Recep Ergül ve beraberindeki heyet  HÜDA PAR Amasya il başkanlığına ziyaret gerçekleştirdi. Heyeti il başkanı Salih Alaçam karşıladı.

Amasya şubelerini yeni açtıklarını belirten Din-Bir-Der Amasya Şube Başkanı Recep Ergül, "Derneğimizin tanıtılması amacıyla kurum ve kuruluşları ziyaret edip derneğimizi tanıtmak istiyoruz. Derneğimizin amacı Allah'ın verdiği güç nispetinde Ona kulluk etmek ve onun için faaliyet yapmaktır. Kuran'ın ve İslam'ın doğru anlaşılması için caba gösteren derneğimiz faaliyetlerine başlamıştır.' ifadelerini kullandı.

HÜDA PAR İslam'ı referans alan bir partidir

İlk ziyaretlerini niçin HÜDA PAR'a yaptıklarına değinen Ergül, "HÜDA PAR'ın İslam'ı referans alan bir parti olduğunu bilmekteyiz. Hem İslami bir parti olması hem de bizim gibi yeni kurulması açısından ilk ziyaretimizi HÜDA PAR'a yapmak istedik. Tekrardan bizi kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz".' dedi.

Kendilerinin de Din-Bir-Der Sen'i takip ettiklerini ve faaliyetlerinden memnuniyet duyduklarını ifade eden

HÜDA PAR'ın geleceğinin aydınlık olduğunu bilen karanlık kesimler bunu hazmedemiyor

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren HÜDA PAR il başkanı Salih Alaçam da, "Biz de HÜDA PAR olarak Aralık 2012 yılında kurulduk. Çok kısa bir sürede teşkilatlanmamızı tamamladık ve yerel seçimlere girdik. Allah'a hamdolsun ki milletimizin teveccühünü kazandık. Fakat bu bazı çevreleri rahatsız etti. Bildiğiniz üzere 6-7 Ekim tarihlerinde partimize adeta bir imha süreci başlatıldı ve dört kardeşimiz kurban eti dağıtırken şehîd edildi. Yine Cizre'de parti üyemizin babası Abdullah Deniz şehîd edildi. Daha iki gün önce İzmir'de ilçe başkanımızın arabasına not bırakıldı ve arabası kundaklandı. HÜDA PAR'ın geleceğinin aydınlık olduğunu bilen karanlık kesimler bunu hazmedemiyor." ifadelerini kullandı.

6-7 Ekim olaylarının temelinde birlik olamayışımız vardır

Kendilerinin de 6-7 Ekim olaylarından haberdar olduğunu ve çok üzüldüklerini belirten Din-Bir-Der Başkanı Ergül, "Bu olaylar cereyan ettiğinde biz oradaki kardeşlerimiz için çok üzüldük. Biz, bu olayların temelindeki sebebi Müslümanların birlik olmamasını görüyoruz. Çünkü Müslümanlar vahyi iyi anlayıp Ali İmran 103'te buyrulduğu gibi hep beraber Allah'ın ipine sarılsalardı küfür bu kadar cesaretlenmezdi. Biz oradaki kardeşlerimizin acılarını paylaşıyoruz ve onların yanında olduğumuzu bilmelerini istiyoruz. Oradaki kardeşlerimiz korkmasınlar. Bu yola devam etsinler şüphesiz ki davaları haktır. Göreceklerdir ki, Allah'ın 'Akıbet muttakilerindir' ayeti tecelli edecektir yeter ki sabretsinler." dedi.

Yerel televizyon kanallarının da katıldığı sıcak ortamda geçen ziyaret yapılan ikramlarla son buldu.  (İLKHA)

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Kontrolden çıkan otomobil takla attı: Bir yaralı

Kontrolden çıkan otomobil takla attı: Bir yaralı

2017-06-28 23:54:13

​Diyarbakır-Viranşehir Karayolu'nda kontrolden çıkan otomobil takla attı, kazada bir kişi yaralandı.

Vali Aksoy'dan veda yemeği

Vali Aksoy'dan veda yemeği

2017-06-28 23:43:20

​Kocaeli Valiliğine atanan Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy veda yemeği verdi.

Diyarbakır’da TOMA’ya bombalı saldırı

Diyarbakır’da TOMA’ya bombalı saldırı

2017-06-28 22:48:28

​Diyarbakır’da TOMA’ya yapılan ses bombalı saldırıda bir kişi yaralandı.

TÜM HABERLER

Meteorolojiden 7 il için sıcak hava uyarısı

​Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğünden, 7 il için kuvvetli sıcak hava uyarısı yapıldı.

Bayramda hayvanat bahçesini 38 bin 500 kişi ziyaret etti

Türkiye’de ilk, Avrupa’da ikinci ve dünyada ise dördüncü sırada yer alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ni Ramazan Bayramı’nda çoğunluğu çevre illerden olmak üzere 38 bin 500 kişi ziyaret etti.

Sosyal yardım alanları istihdam edenlere sigorta prim desteği

Sosyal yardım alanların istihdam teşvikine yönelik yapılan bir düzenleme ile işverenlere sigorta prim desteği sağlanacak.

Dicle Elektrikten uyarı

Dicle Elektrik Mardin İl Müdürlüğü, dikkat edilmemesi durumunda Kızıltepe’de elektrik şebekesinin devre dışı kalabileceğini belirtti.

Anız yakanlara para cezası kesilecek

Anız yangınlarıyla ilgili uyarılarda bulunan Batman Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, anız yakanlar hakkında para cezasının kesileceğini bildirdi.
TÜM HABERLER