A A A

Din-Bir-Der Amasya Şubesi HÜDA PAR'ı ziyaret etti

Eklenme : 2015-01-06 14:22

AMASYA - Din Görevlileri Birliği Derneği Amasya Şubesi Hür Dava Partisi Amasya İl Başkanlığını ziyaret etti. Ziyarette konuşan HÜDA PAR il başkanı Salih Alaçam HÜDA PAR'ın geleceğinin aydınlık olduğunu bilen karanlık kesimlerin bunu hazmedemediğini söyledi.

Din-Bir-Der Amasya Şubesi HÜDA PAR'ı ziyaret etti

Amasya'da faaliyetlerine yeni başlayan Din Görevlileri Birliği Derneği (Din-Bir-Der) Amasya Şube Başkanı Recep Ergül ve beraberindeki heyet HÜDA PAR Amasya il başkanlığına ziyaret gerçekleştirdi. Heyeti il başkanı Salih Alaçam karşıladı.

Amasya şubelerini yeni açtıklarını belirten Din-Bir-Der Amasya Şube Başkanı Recep Ergül, "Derneğimizin tanıtılması amacıyla kurum ve kuruluşları ziyaret edip derneğimizi tanıtmak istiyoruz. Derneğimizin amacı Allah'ın verdiği güç nispetinde Ona kulluk etmek ve onun için faaliyet yapmaktır. Kuran'ın ve İslam'ın doğru anlaşılması için caba gösteren derneğimiz faaliyetlerine başlamıştır.' ifadelerini kullandı.

HÜDA PAR İslam'ı referans alan bir partidir

İlk ziyaretlerini niçin HÜDA PAR'a yaptıklarına değinen Ergül, "HÜDA PAR'ın İslam'ı referans alan bir parti olduğunu bilmekteyiz. Hem İslami bir parti olması hem de bizim gibi yeni kurulması açısından ilk ziyaretimizi HÜDA PAR'a yapmak istedik. Tekrardan bizi kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz".' dedi.

Kendilerinin de Din-Bir-Der Sen'i takip ettiklerini ve faaliyetlerinden memnuniyet duyduklarını ifade eden

HÜDA PAR'ın geleceğinin aydınlık olduğunu bilen karanlık kesimler bunu hazmedemiyor

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren HÜDA PAR il başkanı Salih Alaçam da, "Biz de HÜDA PAR olarak Aralık 2012 yılında kurulduk. Çok kısa bir sürede teşkilatlanmamızı tamamladık ve yerel seçimlere girdik. Allah'a hamdolsun ki milletimizin teveccühünü kazandık. Fakat bu bazı çevreleri rahatsız etti. Bildiğiniz üzere 6-7 Ekim tarihlerinde partimize adeta bir imha süreci başlatıldı ve dört kardeşimiz kurban eti dağıtırken şehîd edildi. Yine Cizre'de parti üyemizin babası Abdullah Deniz şehîd edildi. Daha iki gün önce İzmir'de ilçe başkanımızın arabasına not bırakıldı ve arabası kundaklandı. HÜDA PAR'ın geleceğinin aydınlık olduğunu bilen karanlık kesimler bunu hazmedemiyor." ifadelerini kullandı.

6-7 Ekim olaylarının temelinde birlik olamayışımız vardır

Kendilerinin de 6-7 Ekim olaylarından haberdar olduğunu ve çok üzüldüklerini belirten Din-Bir-Der Başkanı Ergül, "Bu olaylar cereyan ettiğinde biz oradaki kardeşlerimiz için çok üzüldük. Biz, bu olayların temelindeki sebebi Müslümanların birlik olmamasını görüyoruz. Çünkü Müslümanlar vahyi iyi anlayıp Ali İmran 103'te buyrulduğu gibi hep beraber Allah'ın ipine sarılsalardı küfür bu kadar cesaretlenmezdi. Biz oradaki kardeşlerimizin acılarını paylaşıyoruz ve onların yanında olduğumuzu bilmelerini istiyoruz. Oradaki kardeşlerimiz korkmasınlar. Bu yola devam etsinler şüphesiz ki davaları haktır. Göreceklerdir ki, Allah'ın 'Akıbet muttakilerindir' ayeti tecelli edecektir yeter ki sabretsinler." dedi.

Yerel televizyon kanallarının da katıldığı sıcak ortamda geçen ziyaret yapılan ikramlarla son buldu. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

2'si kardeş 3 çocuk tahliye kanalında boğuldu

2'si kardeş 3 çocuk tahliye kanalında boğuldu

2017-08-17 20:12:13

​Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde tahliye kanalına giren 2'si kardeş 3 çocuk boğularak hayatını kaybetti.

İspanya'da minibüs kalabalığın arasına daldı: 13 ölü

İspanya'da minibüs kalabalığın arasına daldı: 13 ölü

2017-08-17 20:05:13

İspanya'nın Barcelona kentinde bir minibüsün kalabalığın arasına dalması sonucu en az 13 kişinin öldüğü, çok sayıda yaralının olduğu bildirildi.

Kur'an kursundan mezun olan kız çocuklarına taç giydirildi

Kur'an kursundan mezun olan kız çocuklarına taç giydirildi

2017-08-17 19:56:53

Mardin Kızıltepe Belediyesi ile ilçe Müftülüğünün ortaklaşa düzenlemiş olduğu yaz Kur'an kursu kapanış programında mezun olan 15 kız çocuğa taç giydirildi.

TÜM HABERLER

Trafoya giren genç elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti

Diyarbakır’da trafoya giren genç elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti.

Saatlerce bekledikleri halde faturalarını ödeyemediler

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde elektrik faturalarını ödemek isteyenler, elektrik şirketine bağlı kurumda kimsenin olmaması nedeniyle saatlerce bekledikleri halde faturalarını ödeyemediler.

Diyarbakır’da yıkım tehlikesi olan 3 apartman yıkılacak

​Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçesinde yıkım tehlikesi olan 3 apartman yıkılacak.

'Sason İsyanı'nın 122 yaşındaki tanığı o günleri anlattı

Batman'ın Kozluk ilçesine bağlı Geçitaltı köyünde yaşayan 122 yaşındaki Hacı Mehmet Reşit Ak, 1925'ten 1937'ye kadar devam eden 'Sason İsyanı'nı ve o günkü zulüm dolu süreci İLKHA'ya anlattı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Van’da

​Bazı tesislerin temelini atmak amacıyla Van'a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Van’ı dünyanın gözdesi bir il yapacakları söyledi.
TÜM HABERLER