A A A

Kayseri’den Halepliler için 87 TIR yola çıktı

Eklenme : 2017-01-06 20:29

KAYSERİ - "Halep'te İnsanlık Ölmesin" kampanyası kapsamında Kayseri'de toplanan 87 TIR yardım malzemesi yola çıktı.

Kayseri’den Halepliler için 87 TIR yola çıktı

Kayseri Müftülüğünün ve Kayseri Valiliğinin öncülüğünde "Halep'te İnsanlık Ölmesin" yardım kampanyası kapsamında hayırseverler ve iş adamlarından toplanan yardımları taşıyan 87 TIR törenle yola çıktı.

Kadir Has Stadyumunun yanında düzenlenen törende bir konuşma yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, helal para kazanan insanların paralarını helal işlerde harcadıklarını, haram paranın ise kötü yerlerde kullanıldığını belirterek dünyanın her yerindeki mazlumlara el uzatmaya çalıştıklarını ifade etti.

Özhaseki, "Vermek bizim kültürümüz. Yüce kitapta o kadar çok yerde geçiyor ki; 'Bir iyiliğe vesile olan insan o iyilik devam ettikçe kıyamete kadar ondan nasibini alır' diyebiliyoruz. Bu iyiliği biz ülke olarak işliyoruz. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde hükümet olarak işliyoruz. Dünyanın bir yerinde eğer kanayan bir yara varsa içimiz sızlıyor, ne yapabiliriz diye düşünüyor ve oraya elimizi uzatmaya çalışıyoruz. Başka İslam ülkeleri bir şey yapmayabilirler, keyiflerini sürebilirler, uçakla Avrupa'ya gidip, oralarda sefahat içinde gezebilirler. Biz bilmeyiz onları, onlar bizim örneğimiz değil, onlardan alacak bir şeyimiz yok zaten. Biz Hz. Peygamberi rehber edindik, onun ümmetiyiz. Bu Gazze olabilir, Filistin, Irak, Myanmar, Halep olabilir. İsmini bilmediğimiz dünyanın dört bir tarafında mazlum varsa onun yardımına koşmak bizim inancımızın bir parçasıdır." dedi.

İl Müftüsü Şahin Güven ise bu çalışmada emeği geçen herkese çok teşekkür edip, Kayseri'den daha önce 195 TIR yardımın ihtiyaç sahiplerine gönderildiğini, bugün de 87 TIR'ın uğurlanacağını söyledi.

Konuşmaların ardından İl Müftüsü Şahin Güven tarafından yapılan dua ile yardım malzemelerini taşıyan 87 TIR yola çıktı. (Mehmet Bozdaş -İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Van'da Peygamber Sevdalılarından kitlesel bayramlaşma

Van'da Peygamber Sevdalılarından kitlesel bayramlaşma

2017-06-27 21:46:13

Peygamber Sevdalıları Platformu Van İl Koordinatörlüğü tarafından Van Kalesi Piknik Alanı’nda kitlesel bayramlaşma töreni düzenlendi.

Şırnak’ta 3 asker hayatını kaybetti

Şırnak’ta 3 asker hayatını kaybetti

2017-06-27 21:19:51

Şırnak'ın Uludere ilçesinde üs bölgesine yemek götüren askeri araca PKK tarafından düzenlenen saldırıda 3 asker hayatını kaybetti.

20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapılacak

20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapılacak

2017-06-27 21:01:08

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, 20 bin öğretmenin mülakatını yaparak atamalarını gerçekleştirdiklerini, 20 bin öğretmenin de mülakatını tamamladıklarını atamalarının önümüzdeki ay yapılacağını söyledi.

TÜM HABERLER

HÜDA PAR'dan Bitlis'te bayramlaşma programı

HÜDA PAR Bitlis İl Teşkilatı, Ramazan Bayramı dolayısıyla üye ve gönüllüleriyle bayramlaştı.

Saman yüklü TIR yandı

Mardin'de saman yüklü TIR, seyir halindeyken elektrik tellerine çarpması sonucu yandı.

Bingöl'de 11 PKK'li öldürüldü

Bingöl'de PKK'ye yönelik devam eden operasyonda 11 PKK'li öldürüldü.

Bitlis Valisi Çınar için veda programı

Valiler kararnamesiyle Zonguldak'a atanan Bitlis Valisi Ahmet Çınar için veda programı düzenlendi.

HÜDA PAR'dan Elazığ'da bayramlaşma programı

HÜDA PAR Elazığ il teşkilatı, Ramazan Bayramı dolayısıyla üye ve gönüllüleriyle bayramlaştı.
TÜM HABERLER