A A A

İzmir Valisi Ayyıldız'dan saldırıya ilişkin açıklama

Eklenme : 2017-01-05 18:00

İZMİR - İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Adliye önünde bombalı araçla gerçekleştirilen saldırıda 2 kişinin hayatını kaybettiğini, 6-7 kişinin yaralandığını açıkladı.

İzmir Valisi Ayyıldız'dan saldırıya ilişkin açıklama

İzmir Adliyesi önünde bombalı araçla gerçekleştirilen saldırının ardından Vali Erol Ayyıldız basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Saldırıda bir polis ve adliye memurunun hayatını kaybettiğini belirten Vali Ayyıldız, eldeki verilerin saldırıyı PKK'nin gerçekleştirdiğini gösterdiğini belirtti.

Ayyıldız, "Bu çatışmada içinde olan teröristler kaçarken bombalı aracı patlattılar. Bunun sonucunda da çıkan çatışmada bir polis memurumuzla, bir adliye memurumuz şehit oldu. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Yaralı kardeşlerimize şifalar diliyoruz." dedi.

Saldırının ardından bir bombalı aracın tespit edilip imha edildiğini dile getiren Ayyıldız, "İki terörist ölü olarak ele geçirildi. Yanlarında iki adet kaleşnikof tüfek bulunuyordu. Teröristlerin yanında sekiz el bombası vardı. Bir bombalı araç daha tespit edip imha ettik. Eldeki veriler PKK'yı gösteriyor." ifadelerini kullandı.

Öte yandan, Cumhuriyet Başsavcılığının bölgede incelemelerinin devam ettiği öğrenildi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Vali Aksoy'dan veda yemeği

Vali Aksoy'dan veda yemeği

2017-06-28 23:43:20

​Kocaeli Valiliğine atanan Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy veda yemeği verdi.

Diyarbakır’da TOMA’ya bombalı saldırı

Diyarbakır’da TOMA’ya bombalı saldırı

2017-06-28 22:48:28

​Diyarbakır’da TOMA’ya yapılan ses bombalı saldırıda bir kişi yaralandı.

Şırnak'ta 6 PKK'li teslim oldu

Şırnak'ta 6 PKK'li teslim oldu

2017-06-28 22:43:42

​Şırnak'ın Silopi ilesinde 6 PKK'linin teslim olduğu bildirildi.

TÜM HABERLER

Bayramda hayvanat bahçesini 38 bin 500 kişi ziyaret etti

Türkiye’de ilk, Avrupa’da ikinci ve dünyada ise dördüncü sırada yer alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ni Ramazan Bayramı’nda çoğunluğu çevre illerden olmak üzere 38 bin 500 kişi ziyaret etti.

Sosyal yardım alanları istihdam edenlere sigorta prim desteği

Sosyal yardım alanların istihdam teşvikine yönelik yapılan bir düzenleme ile işverenlere sigorta prim desteği sağlanacak.

Dicle Elektrikten uyarı

Dicle Elektrik Mardin İl Müdürlüğü, dikkat edilmemesi durumunda Kızıltepe’de elektrik şebekesinin devre dışı kalabileceğini belirtti.

Anız yakanlara para cezası kesilecek

Anız yangınlarıyla ilgili uyarılarda bulunan Batman Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, anız yakanlar hakkında para cezasının kesileceğini bildirdi.

Van'da Ramazan Bayramı trafik kazası bilançosu: 35 yaralı

Van İl Sağlık Müdürlüğü, 3 günlük Ramazan Bayramı'nda meydana gelen trafik kazalarında 35 kişinin yaralandığını bildirdi.
TÜM HABERLER