A A A

Belediyede görevli 92 kişiye FETÖ incelemesi

Eklenme : 2016-12-30 11:12

K.MARAŞ - Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinde görevli 92 kişi hakkında FETÖ ile ilgili inceleme yapıldı.

Belediyede görevli 92 kişiye FETÖ incelemesi

Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında, Büyükşehir Belediyesinde görevinden ihraç edilen ve hâlâ görevde bulunan bazı kişiler hakkında gözaltı kararı verildi.

Söz konusu şüphelilere yönelik baskın kapsamında 27 kişi gözaltına alındı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin konuyla ilgili açıklamasında, "29-30 Aralık 2016 tarihlerinde bazı basın-yayın organlarında Büyükşehir Belediyesi çalışanlarından 27 kişinin gözaltına alındığına dair haberler yayınlanmıştır. Büyükşehir Belediyesi olarak vatanımıza ve aziz milletimize kasteden hain FETÖ/PDY tarafından yapılan 15 Temmuz darbe girişiminden bu yana haber içeriğinde belirtilen 27 kişi de dâhil olmak üzere toplam 92 kişi hakkında inceleme yapılmıştır." denildi.

Açıklamada, 92 kişinin 74'ü hakkında soruşturma açıldığı, 34 kişinin açığa alındığı ve 14 kişinin de memuriyetten çıkarıldığı belirtilerek, bundan sonra da ilgili kurum ve kuruluşlardan gelecek bilgi ve belgeler doğrultusunda FETÖ ile ilgili tahkikatların devam edeceği ifade edildi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Bingöl Valisi Köşger veda yemeği verdi

Bingöl Valisi Köşger veda yemeği verdi

2017-06-29 08:14:16

​Aydın Valiliğine atanan Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger için veda yemeği verdi.

4 aşamalı planla Ada'dan asker çekileceği iddiası

4 aşamalı planla Ada'dan asker çekileceği iddiası

2017-06-29 07:32:59

Dışişleri Bakanlığı tarafından 4 aşamalı bir plan çerçevesinde Ada'dan asker çekeceğine dair iddiaların gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

12 akademisyen açığa alındı

12 akademisyen açığa alındı

2017-06-29 07:24:10

Bildiriye imza atma gerekçesiyle haklarında soruşturma başlatılan 12 akademisyen açığa alındı.

TÜM HABERLER

ABD'nin Rakka'da düzenlediği saldırılarda 173 sivil hayatını kaybetti

​BM, ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun Suriye'nin Rakka şehrinde haziran ayında düzenlenen saldırıların bilançosunu açıkladı.

Battı-Çıktı Projesi’nde ilk kazma vuruluyor

​Mardin merkez Artuklu ilçesinde ulaşım sorununu önemli ölçüde rahatlatacak Battı-Çıktı Projesi'nde ilk kazma 3 Temmuz’da vurulacak.

ABD Savunma Bakanı: YPG ile olan ilişki geçici

​Savunma Bakanı Fikri Işık ABD'li mevkidaşı James Mattis ile görüştü. Görüşmede, Mattis ise YPG ile olan ilişkinin geçici olduğunu belirtti.

Meteorolojiden 7 il için sıcak hava uyarısı

​Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğünden, 7 il için kuvvetli sıcak hava uyarısı yapıldı.

Bayramda hayvanat bahçesini 38 bin 500 kişi ziyaret etti

Türkiye’de ilk, Avrupa’da ikinci ve dünyada ise dördüncü sırada yer alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ni Ramazan Bayramı’nda çoğunluğu çevre illerden olmak üzere 38 bin 500 kişi ziyaret etti.
TÜM HABERLER