A A A

"Şu ana kadar bir kadın ve bir erkek cesedi bulundu"

Eklenme : 2016-12-29 18:45

MERSİN - Mersin Valiliği, kentte dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan şiddetli yağışlar nedeniyle şu ana kadar bir kadın ve bir erkek cesedi bulunduğunu ve ölüm nedenlerinin araştırıldığını açıkladı.

Mersin Valiliği, kentte dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan şiddetli yağışlar nedeniyle şu ana kadar bir kadın ve bir erkek cesedi bulunduğunu ve ölüm nedenlerinin araştırıldığını açıkladı.

Mersin Valiliği, Mersin’de dün akşam saatlerinde başlayan ve gece sabaha kadar giderek etkisini artıran şiddetli yağmurda meydana gelen olumsuzlukları yazılı bir açıklamayla kamuoyuna duyurdu. Valilik açıklamasında, dün akşam başlayan ve bugün öğle saatlerine kadar şiddetini arttırarak devam eden aşırı yağış nedeniyle Mersin merkezinde ve ilçelerinde bulunan ana ve tali yolların büyük bölümünün, kavşaklarda su birikmesinden dolayı kapandığı ve birçok binanın da su baskınına uğradığı belirtildi.

“Şu ana kadar bir kadın ve bir erkek cesedi bulunmuş olup, İl Emniyet Müdürlüğü ölüm nedenlerini araştırmaktadır” denilen açıklamada, yaklaşık 10 saat boyunca metrekarede 147 kg yağış miktarı ölçülürken, Çarşamba saat 18.20’den Perşembe saat 13.06’ya kadar 155,8 kg yağmur yağdığı ifade edildi. Açıklamada, İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi’nde (İAADYM) Vali Yardımcısı Cezmi Türk Göçer başkanlığında İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi, DSİ Bölge Müdürlüğü ve 67. Şube Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, Karayolları 5. Bölge Müdürlüğü, BTK Bölge Müdürlüğü, Orman Bölge Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı, İl Telekom Müdürlüğü temsilcileri ile Kriz Masası oluşturulduğu kaydedildi. Açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

“Bu süreçte, 112 Acil Çağrı Merkezine bini aşkın sayıda çağrı ulaşmış olup, çağrılar alınmaya devam etmektedir. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden alınan bilgilere göre ise 310 su baskını vakasına, 244 mahsur kalma vakasına, 31 kaza vakasına müdahale edilmiştir. DSİ, Büyükşehir Belediyesi ve AFAD ekiplerince 418 iş makinesi, bin 229 personel ve 60 motopompun yanı sıra Adana Afet ve Acil Durum Arama ve Kurtarma Birlik Müdürlüğü ekipleri ve Adana Büyükşehir Belediyesi’nden gelen takviye ekipler tüm imkan ve kabiliyetleri ile su baskınları ile mücadele etmektedirler. Ayrıca, il genelinde iletişimle ilgili aksamalar yaşanmakta olup, İl Telekom Müdürlüğü ve ilgili telekomünikasyon kuruluşları gerekli çalışmaları yapmaktadır.” (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Dışişleri Bakanlığı Venezuela’daki saldırıları kınadı

Dışişleri Bakanlığı Venezuela’daki saldırıları kınadı

2017-06-28 16:28:10

Venezuela'da Anayasa Mahkemesi ile İçişleri, Adalet ve Barış Bakanlığı binalarına yapılan saldırılara ilişkin açıklama yapan Dışişleri Bakanlığı saldırıları kınadı.

Saman yüklü traktör devrildi: Bir ölü

Saman yüklü traktör devrildi: Bir ölü

2017-06-28 15:45:32

Batman'da saman yüklü traktörün devrilmesi sonucu bir kişi hayatını kaybetti.

Şehadetinin 92’nci yıldönümünde Şeyh Said

Şehadetinin 92’nci yıldönümünde Şeyh Said

2017-06-28 15:42:13

Şeyh Said ve 46 arkadaşı, Şark İstiklal Mahkemeleri tarafından şehit edilişlerinin 92’nci yıldönümünde rahmetle anılıyorlar.

TÜM HABERLER

Şanlıurfa Barosu: Mevcut adliye yetersiz

Şanlıurfa Barosu yetkili makamlara gönderdiği dilekçede, mevcut adliyenin halka hizmet noktasında yetersiz kaldığını belirterek, bu sorunun giderilmesi gerektiğini kaydetti.

"Ömrümüz bitmeden çocuklarımızla bir bayram kutlayalım"

​FETÖ/PDY’nin yargı ayağı tarafından cezaevine konulan İslamî kimlikli mahkûmların anneleri, bu bayramda da çocuklarının hüznünü yaşadıklarını ve ömürleri bitmeden çocuklarına kavuşmak istediklerini söylediler.

HÜDA PAR'dan Darülaceze'deki yaşlılara ziyaret

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Erdal Elibüyük, Darülaceze'de kalan yaşlılara bayram ziyaretinde bulundu.

Hakkâri'de bir polis hayatını kaybetti

​Hakkâri'nin merkez Oğul köyü kırsalında çıkan çatışmada yaralanan polis hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Kuzey Afrika sıcakları geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Kuzey Afrika üzerinden yeni bir sıcak hava dalgasının beklendiğini açıkladı.
TÜM HABERLER