A A A

Suriyeli ailelerin çadırları sular altında kaldı

Eklenme : 2016-12-27 14:07

ADANA - Adana'da etkili olan yağmur nedeniyle yüzlerce Suriyeli ailenin barındığı çadırlar sular altında kaldı.

Suriyeli ailelerin çadırları sular altında kaldı

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Adana'ya gelen Suriyeli ailelerin kaldığı çadırlar yağmur nedeniyle su baskınına uğradı.

Şehirde iki gündür etkili olan yağmur, Yüreğir ilçesi Yamaçlı Mahallesi'nde kendi imkânlarıyla boş arsa ve tarlalara kurdukları çadırlarda yaşayan Suriyeli aileleri olumsuz yönde etkiledi.

Yağmur nedeniyle yüzlerce Suriyeli ailenin barındığı derme çatma çadırların su altında kaldığı görüldü.

Durumdan en fazla çocuk, kadın ve yaşlıların etkilendiği öğrenilirken, birçok eşyanın kullanılamaz hale geldiği gözlendi.

Şehirdeki soğuklar nedeniyle zor şartlarda olan aileler, çaresiz bir şekilde beklediklerini belirterek, yetkililerin kendilerine yardım etmesini istedi.

Su baskınında çadırı hasar gören bir ailenin evinde çekilen amatör görüntülerde, aynı bölgede oturan bir vatandaşın, "Ailelerin kimseleri yok, çalışmıyorlar. Buradaki anne bahçe işi oldu mu gidiyor. Olmadığı zaman da aç kalıyor. Ailede 10 gündür kimse işe çıkmıyor. İş oldu mu ekmek geliyor eve, olmadı mı gelmiyor. Ailelere aylık yardımcı olmak isteyen olursa bize ulaşabilir." ifadelerini kullandığı görülüyor. (İLKHA)Çadırda yaşayan Suriyelilerin çektiği çile bitmiyor
Çadırda yaşayan Suriyelilerin çektiği çile bitmiyor

Adana’nın Yüreğir ilçesine bağlı Koza Mahallesi’nde kış soğuğunda çadırları sular altında kalan Suriyeli sığınmacıların yaşam mücadelesi devam ediyor....

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

ÖSYM Başkanı Demir istifa etti

ÖSYM Başkanı Demir istifa etti

2017-08-21 18:43:53

​ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir, görevinden istifa ettiğini açıkladı.

"Tarihi eserler çarpık kentleşme nedeniyle gömülmüş durumda"

2017-08-21 18:36:14

Girişimcilerle bir araya gelen Bitlis Valisi, şehirdeki tarihi eserlerin çarpık kentleşme nedeniyle gömülmüş durumda olduğunu belirtti.

"Yanlış politika yüzünden bölge insanı işsiz bırakılmıştır"

2017-08-21 18:23:56

İLKHA Batman İrtibat Bürosunu ziyaret eden Saadet Partisi GİK üyesi ve AGD Genel Başkan Yardımcısı Muammer Bilgiç, uygulanan yanlış tarım, hayvancılık, sanayi politikaları nedeniyle bölge insanının işsiz bırakıldığını söyledi.

TÜM HABERLER

Yalçın: Teklif kalkınmanın da kapısını aralasın

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, hükümetin memurlara yönelik son zam teklifine ilişkin, " Teklif, adaletin kapısını aralıyor, ama kalkınmanın kapısını aralamıyor." dedi.

Minik yürekler namazı öğrenme sevinci ile yürüdü

Kur'an Nesli Platformu tarafından ilan edilen "Ağustos Ayı Namaz Ayı" etkinlikleri kapsamında 2 haftalık namaz eğitimini başarıyla tamamlayan çocuklar için Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde program düzenlendi.

AÖF internet başvuru işlemleri başladı

Bugün itibariyle başlayan Açıköğretim Fakültesi internet başvuru işlemleri 29 Ağustos'ta sona erecek.

Fırat Nehri'ne giren çocuk boğuldu

Gaziantep'te serinlemek için arkadaşlarıyla birlikte Fırat Nehri'ne giren çocuk hayatını kaybetti.

NASA 140 bin veriyi kamuoyuyla paylaştı

NASA, fotoğraf ve videolardan oluşan 140 bin veriyi dünya kamuoyuyla paylaştı.
TÜM HABERLER