A A A

Suriyeli ailelerin çadırları sular altında kaldı

Eklenme : 2016-12-27 14:07

ADANA - Adana'da etkili olan yağmur nedeniyle yüzlerce Suriyeli ailenin barındığı çadırlar sular altında kaldı.

Suriyeli ailelerin çadırları sular altında kaldı

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Adana'ya gelen Suriyeli ailelerin kaldığı çadırlar yağmur nedeniyle su baskınına uğradı.

Şehirde iki gündür etkili olan yağmur, Yüreğir ilçesi Yamaçlı Mahallesi'nde kendi imkânlarıyla boş arsa ve tarlalara kurdukları çadırlarda yaşayan Suriyeli aileleri olumsuz yönde etkiledi.

Yağmur nedeniyle yüzlerce Suriyeli ailenin barındığı derme çatma çadırların su altında kaldığı görüldü.

Durumdan en fazla çocuk, kadın ve yaşlıların etkilendiği öğrenilirken, birçok eşyanın kullanılamaz hale geldiği gözlendi.

Şehirdeki soğuklar nedeniyle zor şartlarda olan aileler, çaresiz bir şekilde beklediklerini belirterek, yetkililerin kendilerine yardım etmesini istedi.

Su baskınında çadırı hasar gören bir ailenin evinde çekilen amatör görüntülerde, aynı bölgede oturan bir vatandaşın, "Ailelerin kimseleri yok, çalışmıyorlar. Buradaki anne bahçe işi oldu mu gidiyor. Olmadığı zaman da aç kalıyor. Ailede 10 gündür kimse işe çıkmıyor. İş oldu mu ekmek geliyor eve, olmadı mı gelmiyor. Ailelere aylık yardımcı olmak isteyen olursa bize ulaşabilir." ifadelerini kullandığı görülüyor. (İLKHA)Çadırda yaşayan Suriyelilerin çektiği çile bitmiyor
Çadırda yaşayan Suriyelilerin çektiği çile bitmiyor

Adana’nın Yüreğir ilçesine bağlı Koza Mahallesi’nde kış soğuğunda çadırları sular altında kalan Suriyeli sığınmacıların yaşam mücadelesi devam ediyor....

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Batman “Kardeşlik Turnuvası” sona erdi

Batman “Kardeşlik Turnuvası” sona erdi

2017-05-25 11:10:52

HÜDA PAR Batman Gençlik Kolları tarafından gençler arasında düzenlenen “Kardeşlik Turnuvası” sona erdi.

"Kanalizasyon kokusundan ne kapıları ne camları açabiliyoruz"

2017-05-25 09:47:50

Mardin'in Midyat ilçesinde kanalizasyon kokusundan evlerinin kapı ve camlarını açamadıklarını belirten Seyitler Mahallesi sakinleri, yetkililerden yardım bekliyor.

Merhamet Eli Gıda Bankası Ramazan yardımlarına başladı

Merhamet Eli Gıda Bankası Ramazan yardımlarına başladı

2017-05-25 09:47:26

Bingöl Merhamet Eli Gıda Bankası Ramazan ayı faaliyetleri kapsamında tespit ettiği fakir ve muhtaç ailelere yardımlarını ulaştırmaya başladı.

TÜM HABERLER

AYM CHP milletvekillerinin iptal başvurusunu reddetti

Anayasa Mahkemesi, CHP milletvekillerinin Kolluk Gözetim Komisyonu Kurulması Hakkında Kanun'un bazı bölümlerinin iptaline ilişkin başvurusunu reddetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan BAE'yle imzalanan anlaşmayı onayladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri'yle savunma ve sanayi alanında imzalanan anlaşmayı onayladı.

Hava durumu nasıl olacak?

Türkiye'nin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, İç Ege, Batı ve Orta Akdeniz'in iç kesimleri ile İç Anadolu'nun güney kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan UETD heyetini kabul etti

Belçika'da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, UETD heyetini kaybetti.

Van Rahmet Eli Ramazan'a hazırlanıyor

Van Rahmet Eli Gıda Bankası, Ramazan ayı dolayısıyla dar gelirli aileler için yardım çalışması başlattı.
TÜM HABERLER
Kod Center