A A A

Iğdır’da ‘Dünya Arapça Günü’ kutlandı

Eklenme : 2016-12-26 23:48

IĞDIR - 18 Aralık Dünya Arapça Günü nedeniyle Iğdır Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından bir program düzenlendi.

Iğdır’da ‘Dünya Arapça Günü’ kutlandı

Iğdır Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından 18 Aralık Dünya Arapça Günü nedeniyle düzenlen programa Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Şube Müdürü Yakup Alhan, Iğdır Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim Görevlisi Yar. Doç. Dr. Ahmet El Halil, Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Ali Bekhan, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Sunumu Türkçe ve Arapça yapılan program, Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Cırıt, "Arapça'yı çok iyi öğrenmeliyiz. Peygamberimiz Arapça konuşuyordu Ehl-i Beyt Arapça konuşuyordu. Kitabımızın dili Arapça'dır. Bunun için Arapçay'ı iyi bilmeliyiz. Ortadoğu gördüğünüz gibi karmakarışık, ateş çemberi. Biz de Ortadoğunun bir parçasıyız. Her şeyden önce din kardeşiyiz. Onun ötesinde insanız, mazlumun yanında olmalıyız. B unun için Arapça'yı iyi bilmeliyiz. Arapça'yı iyi bilen arkadaşlar o topraklarla bu toprakları birleştirecek ilişkileri geliştirecektir." dedi.

Iğdır Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim Görevlisi Yar. Doç.Dr. Ahmet El Halil de Arapça dilinin önemine değinerek, Kur'an-ı Kerim'in Arapça indiğini bundan dolayı Arapça dilini herkesin öğrenmesi ve bilmesi gerektiğini vurguladı.

Program, slayt gösterimi eşliğinde şiirlerin okunması, öğrencilerin Arapça skeci, koro şeklinde ilahilerin okunması ve kısa tiyatro gösterisinin ardından sona erdi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Batman’da ‘Namaz’ ile tanıştırılan 3 bini aşkın çocuk için program düzenlendi

Batman’da ‘Namaz’ ile tanıştırılan 3 bini aşkın çocuk için program düzenlendi

2017-08-20 23:06:07

Kur'an Nesli Platformu tarafından ilan edilen "Ağustos Ayı Namaz Ayı" etkinlikleri kapsamında iki haftada namaz eğitimini başarıyla tamamlayan 3 bini aşkın çocuk için Batman’da program düzenlendi.

İçişleri Bakanı Soylu Siirt’te

İçişleri Bakanı Soylu Siirt’te

2017-08-20 22:38:13

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir dizi temaslarda bulunmak üzere Siirt’e geldi.

Yoldan çıkan araç kayalıklara çarptı: 2 yaralı

Yoldan çıkan araç kayalıklara çarptı: 2 yaralı

2017-08-20 21:27:06

Mardin’de seyir halindeki aracın yoldan çıkması sonucu meydana gelen kazada 2 kişi yaralandı.

TÜM HABERLER

Bingöl’de 123 göçmen yakalandı

Bingöl’ün Solhan yapılan yol kontrollerinde 123 göçmen yakalandı.

Bitlis Kalesi turizme açılmayı bekliyor

Pamukkale Üniversitesi tarafından 2004 yılında başlatılan kazı çalışmaları nedeniyle yerli ve yabancı turizme kapatılan tarihi Bitlis Kalesi'nde, bir an önce çalışmaların bitirilerek turizme açılması bekleniliyor.

Tatlı imalatçıları yükselen fıstık fiyatlarına tepkili

Türkiye'nin önemli tatlı üretim merkezlerinden olan Diyarbakır'da, fıstık fiyatlarındaki artışa tatlı imalatçıları tepki gösteriyor.

Kayapınar ve Yenişehir kaymakamları değişti

Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ve Yenişehir ilçe kaymakamlarının yerleri değişti.

"Biz sağ oldukça bu acı yüreğimizden çıkmaz"

Gaziantep’te geçtiğimiz yıl bir kına gecesinde gerçekleştirilen canlı bomba saldırısında hayatını kaybedenlerin yakınları, olayın yıl dönümünde yakınlarının kabrini ziyaret etti.
TÜM HABERLER