A A A

Iğdır’da ‘Dünya Arapça Günü’ kutlandı

Eklenme : 2016-12-26 23:48

IĞDIR - 18 Aralık Dünya Arapça Günü nedeniyle Iğdır Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından bir program düzenlendi.

Iğdır’da ‘Dünya Arapça Günü’ kutlandı

Iğdır Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından 18 Aralık Dünya Arapça Günü nedeniyle düzenlen programa Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Şube Müdürü Yakup Alhan, Iğdır Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Yar. Doç. Dr. Ahmet El Halil,  Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Ali Bekhan, öğretmen ve öğrenciler katıldı.               

Sunumu Türkçe ve Arapça yapılan program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Cırıt, “Arapça’yı çok iyi öğrenmeliyiz. Peygamberimiz Arapça konuşuyordu Ehl-i Beyt Arapça konuşuyordu. Kitabımızın dili Arapça’dır. Bunun için Arapçay’ı iyi bilmeliyiz. Ortadoğu gördüğünüz gibi karmakarışık, ateş çemberi. Biz de Ortadoğunun bir parçasıyız.  Her şeyden önce din kardeşiyiz. Onun ötesinde insanız, mazlumun yanında olmalıyız. B unun için Arapça’yı iyi bilmeliyiz. Arapça’yı iyi bilen arkadaşlar o topraklarla bu toprakları birleştirecek ilişkileri geliştirecektir.” dedi.

Iğdır Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Yar. Doç.Dr. Ahmet El Halil  de Arapça dilinin önemine değinerek, Kur’an-ı Kerim’in Arapça indiğini bundan dolayı Arapça dilini herkesin öğrenmesi ve bilmesi gerektiğini vurguladı.

Program, slayt gösterimi eşliğinde şiirlerin okunması, öğrencilerin Arapça skeci,  koro şeklinde ilahilerin okunması ve kısa tiyatro gösterisinin ardından sona erdi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Kontrolden çıkan otomobil takla attı: Bir yaralı

Kontrolden çıkan otomobil takla attı: Bir yaralı

2017-06-28 23:54:13

​Diyarbakır-Viranşehir Karayolu'nda kontrolden çıkan otomobil takla attı, kazada bir kişi yaralandı.

Vali Aksoy'dan veda yemeği

Vali Aksoy'dan veda yemeği

2017-06-28 23:43:20

​Kocaeli Valiliğine atanan Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy veda yemeği verdi.

Diyarbakır’da TOMA’ya bombalı saldırı

Diyarbakır’da TOMA’ya bombalı saldırı

2017-06-28 22:48:28

​Diyarbakır’da TOMA’ya yapılan ses bombalı saldırıda bir kişi yaralandı.

TÜM HABERLER

Meteorolojiden 7 il için sıcak hava uyarısı

​Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğünden, 7 il için kuvvetli sıcak hava uyarısı yapıldı.

Bayramda hayvanat bahçesini 38 bin 500 kişi ziyaret etti

Türkiye’de ilk, Avrupa’da ikinci ve dünyada ise dördüncü sırada yer alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ni Ramazan Bayramı’nda çoğunluğu çevre illerden olmak üzere 38 bin 500 kişi ziyaret etti.

Sosyal yardım alanları istihdam edenlere sigorta prim desteği

Sosyal yardım alanların istihdam teşvikine yönelik yapılan bir düzenleme ile işverenlere sigorta prim desteği sağlanacak.

Dicle Elektrikten uyarı

Dicle Elektrik Mardin İl Müdürlüğü, dikkat edilmemesi durumunda Kızıltepe’de elektrik şebekesinin devre dışı kalabileceğini belirtti.

Anız yakanlara para cezası kesilecek

Anız yangınlarıyla ilgili uyarılarda bulunan Batman Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, anız yakanlar hakkında para cezasının kesileceğini bildirdi.
TÜM HABERLER