A A A

Iğdır’da ‘Dünya Arapça Günü’ kutlandı

Eklenme : 2016-12-26 23:48

IĞDIR - 18 Aralık Dünya Arapça Günü nedeniyle Iğdır Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından bir program düzenlendi.

Iğdır’da ‘Dünya Arapça Günü’ kutlandı

Iğdır Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından 18 Aralık Dünya Arapça Günü nedeniyle düzenlen programa Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Şube Müdürü Yakup Alhan, Iğdır Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Yar. Doç. Dr. Ahmet El Halil,  Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Ali Bekhan, öğretmen ve öğrenciler katıldı.               

Sunumu Türkçe ve Arapça yapılan program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Cırıt, “Arapça’yı çok iyi öğrenmeliyiz. Peygamberimiz Arapça konuşuyordu Ehl-i Beyt Arapça konuşuyordu. Kitabımızın dili Arapça’dır. Bunun için Arapçay’ı iyi bilmeliyiz. Ortadoğu gördüğünüz gibi karmakarışık, ateş çemberi. Biz de Ortadoğunun bir parçasıyız.  Her şeyden önce din kardeşiyiz. Onun ötesinde insanız, mazlumun yanında olmalıyız. B unun için Arapça’yı iyi bilmeliyiz. Arapça’yı iyi bilen arkadaşlar o topraklarla bu toprakları birleştirecek ilişkileri geliştirecektir.” dedi.

Iğdır Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Yar. Doç.Dr. Ahmet El Halil  de Arapça dilinin önemine değinerek, Kur’an-ı Kerim’in Arapça indiğini bundan dolayı Arapça dilini herkesin öğrenmesi ve bilmesi gerektiğini vurguladı.

Program, slayt gösterimi eşliğinde şiirlerin okunması, öğrencilerin Arapça skeci,  koro şeklinde ilahilerin okunması ve kısa tiyatro gösterisinin ardından sona erdi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

HAMAS heyetinden HÜDA PAR'a ziyaret

HAMAS heyetinden HÜDA PAR'a ziyaret

2017-05-22 23:57:45

Filistin İslami Direniş Hareketi HAMAS'ın Dış İlişkiler Sorumlusu Usame Hamdan, HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanlığını ziyaret etti.

Batman’da ASTE eğitimi verildi

Batman’da ASTE eğitimi verildi

2017-05-22 23:11:58

Batman’da Ambulans Sürüş Teknikleri Eğitimi (ASTE) ilk kes verildi.

Şeyh Mahmut Ziyaret yolu çile yoluna dönüştü

Şeyh Mahmut Ziyaret yolu çile yoluna dönüştü

2017-05-22 22:57:44

Mardin'in Savur ilçesine bağlı Kırkdirek köyünde bulunan Şeyh Mahmut ziyaretine giden yolun bozuk olmasına vatandaşlar dert yanıyor.

TÜM HABERLER

Akçakale’de diyaliz ünitesi hizmete girdi

Yaklaşık iki yıldan bu yana Akçakale Devlet Hastanesinde açılması planlanan diyaliz ünitesi, uzun uğraşlar sonucu hizmete girdi.

Mardin'de tarihi mezarlık, su sarnıcı ve zindan turizme açıldı

Mardin'de düzenlenen tören ile Roma Dönemine ait mezarlık, su sarnıcı ve zindan turizme açıldı.

Şanlıurfa’da zehir tacirlerine operasyon: 3 gözaltı

Şanlıurfa zehir tacirlerine yapılan operasyonda 76 kilo uyuşturucu ele geçirildi.

Meteorolojiden Doğu bölgeleri için kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarın Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun ve Güneydoğu Anadolu’nun batısında görülecek sağanak yağışların ardından meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı uyarılarda bulundu.

Van’da yol genişletme ve kaldırım çalışması

Van Büyükşehir Belediyesi, kentin ulaşımını rahatlatmak amacıyla merkezde bulunan Şerefiye Caddesi'nde bölünmüş yol çalışmasına başladı.
TÜM HABERLER
Kod Center