A A A

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bize dokunan hesabını iyi yapsın

Eklenme : 2016-12-23 23:07

İZMİR - İzmir'in Tire ilçesinde, SÜTAŞ'ın Entegre Tesislerinin açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye’deki gelişmelere değinerek, “Bize kimse diplomasi dersi vermesin. Bize dokunan hesabını iyi yapsın, dersini iyi alır.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bize dokunan hesabını iyi yapsın

İzmir'in Tire ilçesinde, SÜTAŞ'ın Entegre Tesislerinin açılış töreni öncesi vatandaşlara hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye'deki gelişmelere değinerek "Bize kimse diplomasi dersi vermesin, biz dersimizi iyi biliyoruz. Ve bundan sonraki süreçte de aynı kararlılıkla yola devam edeceğiz. Zira bize dokunan hesabını iyi yapsın, dersini iyi alır. Canımız acıyor, farkındayız, ama onlara da gereğini yaparız" dedi.

850 kişiye istihdam ve 8 bin aileye düzenli gelir elde etme imkânı sağlayacak olan tesisin Tire'de yapacağı olumlu katkıya değinen ve yatırımı gerçekleştiren firma sahiplerine teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Tire'nin böyle dev bir yatırım için seçilmiş olması manidardır" dedi.

"İstedikleri kadar terör estirsinler, bu milleti bölemeyecekler"

Cumhurbaşkanı Erdoğan devamında şunları söyledi: "Bu çiftçimizin, bu hayvancılıkla uğraşan tüm vatandaşlarımın emeklerinin değerlendirilmesine yönelik bir adımdır. Bundan dolayı hakikaten burada emeğin karşılığını bulmuş olması bizim için bir iftihar vesilesidir."

Terör örgütlerine karşı yürütülen mücadelenin devam edeceğini vurgulayan ve "İstedikleri kadar terör estirsinler, bu milleti bölemeyecekler" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul ve Kayseri'de gerçekleştirilen terör saldırılarında şehit olanlara Allah'tan rahmet, gazilere şifa temennisinde bulundu.

"Silahlı Kuvvetlerimiz, özgür Suriye ordusuyla birlikte El-Bab'da çalışmaları sürdürüyor"

Konuşmasında Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Fırat Kalkanı Operasyonu kapsamında El Bab'ta yürüttüğü operasyona da değinen ve operasyonda verilen şehitlere Allah'tan rahmet dileyerek "Biz bir ölürüz bin diriliriz" ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi: "Şimdi bazıları akıl veriyor, ‘bizim Suriye'de ne işimiz var, dünyayı biz mi kurtaracağız' diyor. Bizim dünyayı kurtarmak diye bir derdimiz yok; ama benim Kilis'ime, benim Gaziantep'ime saldıranlarla hesabım var. Kardeşlerim, bunlar ne akılsız adam. Benim 56 vatandaşım Gaziantep'te şehit ediliyor; utanmadan, sıkılmadan ‘dünyayı mı biz mi kurtaracağız' diyor. Ve biz sabır sabır sabır dedik, en sonunda girmek zorunda kaldık ve şu anda da işte El-Bab'a inmiş vaziyetteyiz, Silahlı Kuvvetlerimiz özgür Suriye Ordusuyla birlikte orada çalışmaları sürdürüyor."

"Bize dokunan hesabını iyi yapsın"

Kimi çevrelerden ‘Bu işinin bir diplomatik yanının olması lazım' şeklinde eleştiri yöneltildiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Olmadığını kim söylüyor sana? Biz çevrede koalisyon güçleriyle beraberiz, çalışıyoruz, Rusya'yla aynı şekilde, İran'la aynı şekilde, bütün bunlarla görüşmek suretiyle bir taraftan da bunu yapıyoruz. Aynı şekilde Suudi Arabistan, aynı şekilde Katar, bütün bunlarla görüşerek bu çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bize kimse diplomasi dersi vermesin, biz dersimizi iyi biliyoruz. Ve bundan sonraki süreçte de aynı kararlılıkla yola devam edeceğiz. Zira bize dokunan hesabını iyi yapsın, dersini iyi alır. Canımız acıyor, farkındayız, ama onlara da gereğini yaparız" diye ekledi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"Kudüs davası bütün Müslümanların davasıdır"

2017-07-20 23:39:32

​Yedi Başak İnsani Yardım Derneği Gaziantep Şube Başkanı, Siyonist İsrail’in Mescidi Aksa’yı işgal denemelerini sert bir dille eleştirerek bütün Müslümanları yaşanılan olaylara karşı çıkmaya davet etti.

Dışişleri Bakanlığından Yunanistan'a

Dışişleri Bakanlığından Yunanistan'a "Kıbrıs Barış Harekatı" tepkisi

2017-07-20 22:50:05

​Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Hüseyin Müftüoğlu, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kocias'ın 20 Temmuz Kıbrıs Barış Harekatı ile ilgili mesajında geçen ifadelerin kabul edilemez olduğunu söyledi.

TÜM HABERLER

Bursa'daki dolu yağışından bin 350 çiftçi zarar gördü

Bursa Valisi İzzettin Küçük, kentte etkili olan dolu nedeniyle bin 350 çiftçinin 95 bin dönüm arazisinin zarar gördüğünü açıkladı.

HDP Milletvekili Irgat gözaltına alındı

Hakkında yakalama kararı çıkarılan HDP Bitlis Milletvekili Mizgin Irgat, gözaltına alındı.

"İsrail işlediği cinayetlerle kendi sonunu hızlandırmaktadır"

Mescid-i Aksa'nın ibadete kapatılıp, Müslümanların İsrail tarafından katledilmesine tepki gösteren Malatya Ortak Değerler Platformu, terör rejiminin, işlediği cinayetlerle kendi sonunu hızlandırdığını belirtti.

Elazığ’da zincirleme trafik kazası

Elazığ’da 5 aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında maddi hasar oluştu.

"Ümmetin Mescid-i Aksa'ya sahip çıkma zamanı geldi ve geçiyor"

Siyonist terör rejiminin Mescid-i Aksa'da Müslümanları katledip Harem-i Şerif'i ibadete kapatmasını kınayan Mustazaflar Cemiyeti Gaziantep Şube Başkanı, Müslümanların Mescid-i Aksa'ya sahip çıkma zamanının gelip geçtiğini söyledi.
TÜM HABERLER