A A A

"Saldırılar istikrar ve güven iklimini zedelemeye yöneliktir"

Eklenme : 2016-12-23 16:34

İZMİR - Yüzer LNG Terminali açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, son yıllarda artan saldırıların istikrar ve güven zedelemeye yönelik olduğunu söyledi.

İzmir'in Aliağa ilçesinde Yüzer LNG Terminali (FSRU) açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Dikkat ederseniz son yıllarda artan saldırılar hep istikrar ve güven iklimini zedelemeye yöneliktir." dedi.

Aliağa ilçesinde Etki Liman İşletmelerine ait yüzer terminal iskele sahasında, Türkiye'nin ilk yüzer LNG (sıvılaştırılmış doğalgaz) depolama ve yeniden gazlaştırma tesisi (FSRU) ve Egegaz'ın depolama kapasite artış yatırımları, düzenlenen açıldı.

Türkiye’nin geçen 14 yılının, bu bakımdan tarihinin en çarpıcı başarı hikâyesi olduğunu ifade eden ve bu başarının temelinde istikrar ve güvenin olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Dikkat ederseniz son yıllarda artan saldırılar, hep bu istikrar ve güven iklimini zedelemeye yöneliktir. Türkiye’nin enerjisini ve dikkatini, kalkınmadan, gelişmeden, yatırımdan uzaklaştırıp kısır gündemlere, güvenlik kaygılarına, belirsizliğe mahkûm etmek isteyenlerin oyunlarına hiçbir zaman gelmedik, gelmeyeceğiz ve bu oyunları da deşifre ettik. Son 3,5 yıldır kesintisiz bir şekilde sosyal çalkantıdan teröre, ekonomik krizden bölgesel çatışmalara kadar her türlü yol denendiği hâlde, biz kalkınma gündemimizden asla kopmadık” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz Salı günü, Türkiye’nin en iftihar verici projelerinden biri olarak gördüğü Avrasya Tüneli’nin açılışını gerçekleştirdiklerini hatırlatan Erdoğan, “Bunlar dertli olursanız yapabileceğiniz işlerdir, âşık olursanız yapabileceğiniz işlerdir. Yani Türkiye yapar mı yapar, bu millet yapar mı yapar. Ve bunları da yaptık. İş bilenin, kılıç kuşananındır. Öyle paranız olduğu zaman yaparsınız. Paranız olmadığı zaman ne olacak? Yine yaparsınız. Neyle? Dedim ya, güven. İşte verdiğimiz o güvenle bakın biz bu üç yatırımda da para vermedik. Para vermediğimiz gibi, buradan sürekli olarak gelirimizi de alıyoruz ve alacağız. Mesele bu, iş bilenin, kılıç kuşananın” diye ekledi.

Erdoğan, "Emin olun, 15 Temmuz'da bu ülkenin istiklaline ve istikbaline canı pahasına sahip çıkan Türk milleti, yine istikbalinin inşası için gayret gösteren, risk alan herkese de aynı şekilde sahip çıkacaktır." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kilis'e bomba düştüğü zaman 'Neredesin hükümet, neredesin ey devlet' diyorsun. Kilis'e bomba atanların üzerine gittiğin zaman da bu sefer de 'Dünyayı biz mi kurtaracağız'. Bunlar ne saf insanlar. Tabii gideceğiz. Boşuna mı biz 'terörden arındırılmış güvenli bölge' diye bir açıklamayı başından beri yaptık. Ama sabır sabır sabır, anlamadılar, o zaman 'Biz terörün üzerine sadece ülkemizde değil, orada da gideceğiz' dedik. İşte şimdi El-Bab neredeyse hallolmak üzere ve silahlı kuvvetlerimiz Özgür Suriye Ordusuyla beraber orayı da hallediyor." şeklinde konuştu. (İLKHA) YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Ergani'den Suriye'ye 2 TIR insani yardım

Ergani'den Suriye'ye 2 TIR insani yardım

2017-05-22 21:37:54

Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde hayırsever vatandaşlar tarafından toplanan 2 TIR yaşam malzemesi Suriye’ye gönderildi.

Batman'da ağaca asılı ceset bulundu

Batman'da ağaca asılı ceset bulundu

2017-05-22 21:19:37

Batman’da bir ağaçlık alanında ağaca asılı halde bir ceset bulundu.

Köprüden uçan otomobildeki 2 kişi yanarak can verdi

Köprüden uçan otomobildeki 2 kişi yanarak can verdi

2017-05-22 20:41:05

Kızıltepe-Viranşehir Karayolu'nda sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği otomobil, köprüden uçarak yere çakılıp alev aldı. Kazada 2 kişi yanarak hayatını kaybetti.

TÜM HABERLER

Van’da yol genişletme ve kaldırım çalışması

Van Büyükşehir Belediyesi, kentin ulaşımını rahatlatmak amacıyla merkezde bulunan Şerefiye Caddesi'nde bölünmüş yol çalışmasına başladı.

Ebu Merzuk: Amerika İsrail'in işgaline ortaktır

Hamas Siyasi Birimi üyelerinden Musa Ebu Merzuk, ABD'nin İsrail'in işgaline ortak olduğunu, işgal rejimini Filistin halkına karşı para ve silahla desteklediğini söyledi.

"İslamofobik nefret suçlarının ilkokullara kadar inmiş olması endişe vericidir"

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen "Yurtdışı Din Hizmetleri" konferansında konuşan Mehmet Görmez, "İslamofobik nefret suçlarının ilkokullara kadar inmiş olması endişe vericidir"

Gaziantep’te gazetecilere eğitim

Gaziantep’te gazetecilere yönelik grafik tasarım ve sayfa düzeni, haber yazım tekniği ile kamera ve fotoğraf çekim teknikleri konularında eğitim verilecek.

"Hayırseverlerden uzanacak bir yardım eli bekliyoruz"

Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde tek gözlü odada yaşayan 5 kişilik aile kendilerine uzanacak bir yardım eli bekliyor.
TÜM HABERLER
Kod Center