A A A

"Saldırılar istikrar ve güven iklimini zedelemeye yöneliktir"

Eklenme : 2016-12-23 16:34

İZMİR - Yüzer LNG Terminali açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, son yıllarda artan saldırıların istikrar ve güven zedelemeye yönelik olduğunu söyledi.

İzmir'in Aliağa ilçesinde Yüzer LNG Terminali (FSRU) açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Dikkat ederseniz son yıllarda artan saldırılar hep istikrar ve güven iklimini zedelemeye yöneliktir." dedi.

Aliağa ilçesinde Etki Liman İşletmelerine ait yüzer terminal iskele sahasında, Türkiye'nin ilk yüzer LNG (sıvılaştırılmış doğalgaz) depolama ve yeniden gazlaştırma tesisi (FSRU) ve Egegaz'ın depolama kapasite artış yatırımları, düzenlenen açıldı.

Türkiye'nin geçen 14 yılının, bu bakımdan tarihinin en çarpıcı başarı hikâyesi olduğunu ifade eden ve bu başarının temelinde istikrar ve güvenin olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Dikkat ederseniz son yıllarda artan saldırılar, hep bu istikrar ve güven iklimini zedelemeye yöneliktir. Türkiye'nin enerjisini ve dikkatini, kalkınmadan, gelişmeden, yatırımdan uzaklaştırıp kısır gündemlere, güvenlik kaygılarına, belirsizliğe mahkûm etmek isteyenlerin oyunlarına hiçbir zaman gelmedik, gelmeyeceğiz ve bu oyunları da deşifre ettik. Son 3,5 yıldır kesintisiz bir şekilde sosyal çalkantıdan teröre, ekonomik krizden bölgesel çatışmalara kadar her türlü yol denendiği hâlde, biz kalkınma gündemimizden asla kopmadık" ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz Salı günü, Türkiye'nin en iftihar verici projelerinden biri olarak gördüğü Avrasya Tüneli'nin açılışını gerçekleştirdiklerini hatırlatan Erdoğan, "Bunlar dertli olursanız yapabileceğiniz işlerdir, âşık olursanız yapabileceğiniz işlerdir. Yani Türkiye yapar mı yapar, bu millet yapar mı yapar. Ve bunları da yaptık. İş bilenin, kılıç kuşananındır. öyle paranız olduğu zaman yaparsınız. Paranız olmadığı zaman ne olacak? Yine yaparsınız. Neyle? Dedim ya, güven. İşte verdiğimiz o güvenle bakın biz bu üç yatırımda da para vermedik. Para vermediğimiz gibi, buradan sürekli olarak gelirimizi de alıyoruz ve alacağız. Mesele bu, iş bilenin, kılıç kuşananın" diye ekledi.

Erdoğan, "Emin olun, 15 Temmuz'da bu ülkenin istiklaline ve istikbaline canı pahasına sahip çıkan Türk milleti, yine istikbalinin inşası için gayret gösteren, risk alan herkese de aynı şekilde sahip çıkacaktır." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kilis'e bomba düştüğü zaman 'Neredesin hükümet, neredesin ey devlet' diyorsun. Kilis'e bomba atanların üzerine gittiğin zaman da bu sefer de 'Dünyayı biz mi kurtaracağız'. Bunlar ne saf insanlar. Tabii gideceğiz. Boşuna mı biz 'terörden arındırılmış güvenli bölge' diye bir açıklamayı başından beri yaptık. Ama sabır sabır sabır, anlamadılar, o zaman 'Biz terörün üzerine sadece ülkemizde değil, orada da gideceğiz' dedik. İşte şimdi El-Bab neredeyse hallolmak üzere ve silahlı kuvvetlerimiz özgür Suriye Ordusuyla beraber orayı da hallediyor." şeklinde konuştu. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Viranşehir'de trafik kazası: Bir ölü 4 yaralı

Viranşehir'de trafik kazası: Bir ölü 4 yaralı

2017-08-22 23:43:13

​Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde meydana gelen trafik kazasında bir kişi hayatını kaybetti, 4 kişide yaralandı.

Kızılay 33 ülkede kurban kesimi yapacak

Kızılay 33 ülkede kurban kesimi yapacak

2017-08-22 23:20:55

​Kızılay Genel Merkez Denetim Kurulu Üyesi ve Muş Şube Başkanı Cengiz Koç, bu yıl 33 farklı ülkede Kızılay olarak kurban kesimleri yapacaklarını ifade etti.

TÜM HABERLER

Van'da 40 göçmen yakalandı

​Van’ın Başkale ilçesinde Türkiye'ye yasadışı yollarla girdiği belirtilen 40 göçmen yakalandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan muhtarlar toplantısında konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 39. Muhtarlar Toplantısı’nda, Türkiye’nin 16 ilinden gelen mahalle ve köy muhtarıyla bir araya geldi.

Üzüm bağına yıldırım düştü: 6 yaralı

​Manisa'nın Şehzadeler ilçesinde yıldırımın düşmesi sonucu 6 işçinin yaralandığı belirtildi.

Van'da "2. Kafkas Matematik Konferansı" başladı

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinin ev sahipliğinde 13 ülkeden 400 bilim insanının katıldığı "2. Kafkas Matematik Konferansı" başladı.

Mardin'de ikinci hacı kafilesi dualarla uğurlandı

Mardin'den kutsal topraklara gidecek ikinci hacı kafilesi dualarla uğurlandı.
TÜM HABERLER