A A A

"Bu saldırılar Batılı ülkelerden bağımsız değildir"

Eklenme : 2016-12-18 14:07

KAYSERİ - HÜDA PAR Kayseri İl Başkanı M. Sami Göktaş, bombalı araç saldırısına ilişkin yaptığı değerlendirmede, son dönemde artan saldırıların Batılı ülkelerden bağımsız olmadığını söyledi.

HÜDA PAR Kayseri İl Başkanı M. Sami Göktaş, 14 askerin hayatını kaybetmesine ve 3’ü ağır 56 kişinin de yaralanmasına neden olan bombalı araç saldırısı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Göktaş, “Öncelikle tüm milletimizin başı sağ olsun. Hayatını kaybeden kardeşlerimize, askerlere Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır, yaralılara da acil şifalar diliyorum. İnşallah bir an önce sağlıklarına kavuşurlar. Geçen hafta İstanbul’da gerçekleşen saldırının bir benzeri Kayseri’de gerçekleşti. Bu saldırı insanlığa yapılan bir saldırıdır. İnsanlığın bittiği yerde terör başlar. Yaşanan acı tüm toplumun acısıdır. Bu tür saldırılar kabul edilebilir değildir. İnsan canını hedef alan böylesi saldırıların hiçbir haklı gerekçesi olamaz.” dedi. 

Saldırıların organizeli olduğuna ve Batılı ülkelerden bağımsız olmadığına işaret eden Göktaş, sözlerine şöyle devam etti:

“Birilerinin organize şekilde, birlikte çalıştığı bellidir. Emperyalist güçler bir hedef ortaya koyup, taşeron örgütler eliyle bunları gerçekleştiriyor. Amaç sadece birilerini öldürmek değildir bu ülkenin, milletin bütünlüğünü bozmaktır. Huzurumuzu kaçırmak için, bizi bir birimize düşürmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Başta ABD olmak üzere Batılı ülkeler İslam coğrafyasında kanın akmadığı, acının yaşanmadığı bir alan bırakmak istemiyorlar. Müslümanlar yaşanan saldırılara karşı birlikte hareket etmek zorundadır. Bu belaların defi ancak bu şekilde sağlanır. Ayrılıp parçalanmak gücümüzü azaltır, bizleri zayıflatır. Bugün zayıf olduğumuzdan, parçalandığımızdan dolayıdır ki her yerde hedef alınıyoruz. Irak’ta, Suriye’de, Arakan’da ve diğer İslam coğrafyalarında.”

“Amaçları sadece öldürmek değil bu olayla birlikte provokasyonlar çıkarmaktır.” diyen Göktaş, “Halkı birbirine düşürmeye, olayları körükleyip büyütmeye çalışıyorlar. Tüm halkımızı itidalli olmaya çağırıyorum. Dikkatli bir şekilde, sinirlerimize hâkim olup aklıselimle davranmamız gerekiyor. Tepkilerimizi dikkatli bir şekilde, meşru bir çizgide göztermeliyiz.” dedi. (Mehmet Bozdaş- İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Dışişleri Bakanlığı Venezuela’daki saldırıları kınadı

Dışişleri Bakanlığı Venezuela’daki saldırıları kınadı

2017-06-28 16:28:10

Venezuela'da Anayasa Mahkemesi ile İçişleri, Adalet ve Barış Bakanlığı binalarına yapılan saldırılara ilişkin açıklama yapan Dışişleri Bakanlığı saldırıları kınadı.

Saman yüklü traktör devrildi: Bir ölü

Saman yüklü traktör devrildi: Bir ölü

2017-06-28 15:45:32

Batman'da saman yüklü traktörün devrilmesi sonucu bir kişi hayatını kaybetti.

Şehadetinin 92’nci yıldönümünde Şeyh Said

Şehadetinin 92’nci yıldönümünde Şeyh Said

2017-06-28 15:42:13

Şeyh Said ve 46 arkadaşı, Şark İstiklal Mahkemeleri tarafından şehit edilişlerinin 92’nci yıldönümünde rahmetle anılıyorlar.

TÜM HABERLER

Şanlıurfa Barosu: Mevcut adliye yetersiz

Şanlıurfa Barosu yetkili makamlara gönderdiği dilekçede, mevcut adliyenin halka hizmet noktasında yetersiz kaldığını belirterek, bu sorunun giderilmesi gerektiğini kaydetti.

"Ömrümüz bitmeden çocuklarımızla bir bayram kutlayalım"

​FETÖ/PDY’nin yargı ayağı tarafından cezaevine konulan İslamî kimlikli mahkûmların anneleri, bu bayramda da çocuklarının hüznünü yaşadıklarını ve ömürleri bitmeden çocuklarına kavuşmak istediklerini söylediler.

HÜDA PAR'dan Darülaceze'deki yaşlılara ziyaret

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Erdal Elibüyük, Darülaceze'de kalan yaşlılara bayram ziyaretinde bulundu.

Hakkâri'de bir polis hayatını kaybetti

​Hakkâri'nin merkez Oğul köyü kırsalında çıkan çatışmada yaralanan polis hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Kuzey Afrika sıcakları geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Kuzey Afrika üzerinden yeni bir sıcak hava dalgasının beklendiğini açıkladı.
TÜM HABERLER