A A A

"Bu saldırılar Batılı ülkelerden bağımsız değildir"

Eklenme : 2016-12-18 14:07

KAYSERİ - HÜDA PAR Kayseri İl Başkanı M. Sami Göktaş, bombalı araç saldırısına ilişkin yaptığı değerlendirmede, son dönemde artan saldırıların Batılı ülkelerden bağımsız olmadığını söyledi.

HÜDA PAR Kayseri İl Başkanı M. Sami Göktaş, 14 askerin hayatını kaybetmesine ve 3'ü ağır 56 kişinin de yaralanmasına neden olan bombalı araç saldırısı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Göktaş, "öncelikle tüm milletimizin başı sağ olsun. Hayatını kaybeden kardeşlerimize, askerlere Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır, yaralılara da acil şifalar diliyorum. İnşallah bir an önce sağlıklarına kavuşurlar. Geçen hafta İstanbul'da gerçekleşen saldırının bir benzeri Kayseri'de gerçekleşti. Bu saldırı insanlığa yapılan bir saldırıdır. İnsanlığın bittiği yerde terör başlar. Yaşanan acı tüm toplumun acısıdır. Bu tür saldırılar kabul edilebilir değildir. İnsan canını hedef alan böylesi saldırıların hiçbir haklı gerekçesi olamaz." dedi.

Saldırıların organizeli olduğuna ve Batılı ülkelerden bağımsız olmadığına işaret eden Göktaş, sözlerine şöyle devam etti:

"Birilerinin organize şekilde, birlikte çalıştığı bellidir. Emperyalist güçler bir hedef ortaya koyup, taşeron örgütler eliyle bunları gerçekleştiriyor. Amaç sadece birilerini öldürmek değildir bu ülkenin, milletin bütünlüğünü bozmaktır. Huzurumuzu kaçırmak için, bizi bir birimize düşürmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Başta ABD olmak üzere Batılı ülkeler İslam coğrafyasında kanın akmadığı, acının yaşanmadığı bir alan bırakmak istemiyorlar. Müslümanlar yaşanan saldırılara karşı birlikte hareket etmek zorundadır. Bu belaların defi ancak bu şekilde sağlanır. Ayrılıp parçalanmak gücümüzü azaltır, bizleri zayıflatır. Bugün zayıf olduğumuzdan, parçalandığımızdan dolayıdır ki her yerde hedef alınıyoruz. Irak'ta, Suriye'de, Arakan'da ve diğer İslam coğrafyalarında."

"Amaçları sadece öldürmek değil bu olayla birlikte provokasyonlar çıkarmaktır." diyen Göktaş, "Halkı birbirine düşürmeye, olayları körükleyip büyütmeye çalışıyorlar. Tüm halkımızı itidalli olmaya çağırıyorum. Dikkatli bir şekilde, sinirlerimize hâkim olup aklıselimle davranmamız gerekiyor. Tepkilerimizi dikkatli bir şekilde, meşru bir çizgide göztermeliyiz." dedi. (Mehmet Bozdaş- İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı

Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı

2017-08-17 07:24:42

​Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre, bazı illerde kuvvetli yağış olması bekleniyor.

Askerlerin üzerine yıldırım düştü: 2 yaralı

Askerlerin üzerine yıldırım düştü: 2 yaralı

2017-08-16 22:24:30

​Tunceli'de askerlerin üzerine yıldırım düşmesi soncu 2 askerin yaralandığı bildirildi.

Diyarbakır'da uçuşlar iptal edildi

Diyarbakır'da uçuşlar iptal edildi

2017-08-16 21:39:03

​Diyarbakır Havalimanında pist aydınlatma sisteminde yaşanan arıza nedeniyle tüm uçuşlar geçici süreliğine iptal edildi.

TÜM HABERLER

Kredi kartlarının internetten alışverişe onay süresi uzatıldı

​Banka ve kredi kartlarının elektronik ticarette kullanılabilmesi kart sahiplerinin onayı için verilen süre 31 Aralık'a kadar uzatıldı.

"Hiçbir iz olmamasına rağmen çalışmaları dikkatli yürütüyoruz"

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı, iplik fabrikasında çıkan yangında kaybolan fabrika sahibiyle ilgili hiçbir iz olmamasına rağmen arama çalışmalarının dikkatle yürütüldüğünü söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İran Genelkurmay Başkanı'nı kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Genelkurmay Başkanı Bakıri’yi kabul etti.

AFAD'da Deprem Danışma Kurulu Toplantısı yapıldı

Deprem Danışma Kurulu'nun 2017 yılı ikinci toplantısı, Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ'ın katılımıyla AFAD'da yapıldı.

“Kurban Bayramı sevinci ile fakirlere et ulaştıralım”

Umut Kervanı'nın Gaziantep’teki yetkililerinden Mustafa Özaslan, kurban bayramı çalışmalarını başlattıklarını belirterek, hayırseverlere kurban bağışı çağrısında bulundu.
TÜM HABERLER