A A A

Bakan Soylu: Bize itimat edin, bu terör bitecektir

Eklenme : 2016-12-17 21:01

KAYSERİ - Kayseri’de 13 askerin hayatını kaybettiği ,56 kişinin de yaralandığı bombalı araç saldırısı sonrası Kayseri Valiliği önünde toplanan vatandaşlara hitap eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Bize itimat edin, bu terör bitecektir.” dedi.

Bakan Soylu: Bize itimat edin, bu terör bitecektir

Kayseri'de saat 08.45 sularında meydana gelen ve 13 askerin hayatını kaybettiği 56 kişinin de yaralandığı bombalı araç saldırısı sonrası vatandaşlar Kayseri Valiliği önünde toplanarak nöbete durdu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Kayseri Valiliği önünde toplanan vatandaşlara hitap etti.

Bakan Soylu konuşmasında, "Kayseri meydanına and olsun ki bu kanı yerde bırakmayacağız. Allah buna şahit olsun. Sizler de sabahtan beri burada Tendürek dağında nöbet bekleyen evlatlarımız gibi bugün burada bir namus nöbeti tutuyorsunuz. Sizlere söz veriyoruz ki bu terörü, milletin namus meselesi diyerek bitirmezsek, bize haram olsun. Millet idam diyorsa bunun gereği yerine getirilecektir. Hiç endişeniz olmasın. " dedi.

Bakan Soylu," Terörü gündemimize getirip engellerle bizi birbirimize düşürmek istiyorlar. Bizim birliğimizi ve beraberliği bozmak istiyorlar. Sizden bir tek isteğimiz var. Bu oyuna hep beraber düşmeyeceğiz. Bir sabır içerisinde olacağız, iki vakar içerisinde olacağız, üç bu çocuklarımızın kanını alması için güvenlik güçlerimize itimat edeceğiz. Bilin ki bunların dertleri dağlarda kaçacak delik bulamadıkları için, dağların her tarafından askerimiz jandarmamız onları arıyor. Onun için sadece ve sadece kalleşçe haince ve adice bugün bir huzur şehri, medeniyetin şehri olan milletimizin emaneti olan Kayseri gibi bir yerimizin huzurunu bozarak bizi tereddüde düşürmeye çalışıyorlar. Allah şahittir, okunan akşam ezanı şahittir, biz bunları bitireceğiz." şeklinde konuştu.

"PKK adını kimse ağzına alamayacaktır "

Kayserililere tuttukları bu nöbetten dolayı minnettar olduklarını söyleyen Bakan Soylu, "Hiç endişeniz olmasın. PKK adını kimse ağzına alamayacaktır. Bu akşam ki nöbetinize minnettarız. Yargıya gitmeyeni yargıya götürdük mü? Biz devleti tanımayanları devleti tanıttık mı? Bize itimat edin, bu terör bitecektir. Bugün evlatlarımız şehittir. Onların şefaatlerine nail olmak için biz bugün burada duruyoruz. Yapmamız gereken sadece O'ndan yardım diler sadece O'na kulluk ederiz. Bu akşam Kur'an'larla Fatiha'larla, Yasin'lerle evlatlarımızın şahadet yolculuğunu yapalım. Bizi birbirimize düşürmek isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Allah bizleri sizlere mahcup etmesin inşallah." diyerek konuşmasına son verdi. (Mehmet Bozdaş - İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Marmara Depremi'nin 18'inci yıldönümü

Marmara Depremi'nin 18'inci yıldönümü

2017-08-17 08:45:52

​17 Ağustos 1999 sabah 03.02'de merkez üssü Kocaeli’nin Gölcük ilçesi olan Marmara Depremi'nin üzerinden 18 yıl geçti.

Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı

Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı

2017-08-17 07:24:42

​Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre, bazı illerde kuvvetli yağış olması bekleniyor.

Askerlerin üzerine yıldırım düştü: 2 yaralı

Askerlerin üzerine yıldırım düştü: 2 yaralı

2017-08-16 22:24:30

​Tunceli'de askerlerin üzerine yıldırım düşmesi soncu 2 askerin yaralandığı bildirildi.

TÜM HABERLER

Hasankeyf Kalesi ziyarete açılacak

​Hasankeyf’te incelemelerde bulunan Batman Valisi Ahmet Deniz, tehlike oluşturan alanların temizlenmesi ve güçlendirme çalışmalarından sonra kalenin yeniden turizme ve vatandaşların ziyaretine açılacağını söyledi.

Kredi kartlarının internetten alışverişe onay süresi uzatıldı

​Banka ve kredi kartlarının elektronik ticarette kullanılabilmesi kart sahiplerinin onayı için verilen süre 31 Aralık'a kadar uzatıldı.

"Hiçbir iz olmamasına rağmen çalışmaları dikkatli yürütüyoruz"

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı, iplik fabrikasında çıkan yangında kaybolan fabrika sahibiyle ilgili hiçbir iz olmamasına rağmen arama çalışmalarının dikkatle yürütüldüğünü söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İran Genelkurmay Başkanı'nı kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Genelkurmay Başkanı Bakıri’yi kabul etti.

AFAD'da Deprem Danışma Kurulu Toplantısı yapıldı

Deprem Danışma Kurulu'nun 2017 yılı ikinci toplantısı, Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ'ın katılımıyla AFAD'da yapıldı.
TÜM HABERLER