A A A

Bakan Soylu: Bize itimat edin, bu terör bitecektir

Eklenme : 2016-12-17 21:01

KAYSERİ - Kayseri’de 13 askerin hayatını kaybettiği ,56 kişinin de yaralandığı bombalı araç saldırısı sonrası Kayseri Valiliği önünde toplanan vatandaşlara hitap eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Bize itimat edin, bu terör bitecektir.” dedi.

Bakan Soylu: Bize itimat edin, bu terör bitecektir

Kayseri’de saat 08.45 sularında meydana gelen ve 13 askerin hayatını kaybettiği  56 kişinin de yaralandığı bombalı araç saldırısı sonrası vatandaşlar Kayseri Valiliği önünde toplanarak nöbete durdu.  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Kayseri Valiliği önünde toplanan vatandaşlara hitap etti.

Bakan Soylu konuşmasında, “Kayseri meydanına and olsun ki bu kanı yerde bırakmayacağız. Allah buna şahit olsun. Sizler de sabahtan beri burada Tendürek dağında nöbet bekleyen evlatlarımız gibi bugün burada bir namus nöbeti tutuyorsunuz. Sizlere söz veriyoruz ki bu terörü, milletin namus meselesi diyerek bitirmezsek, bize haram olsun. Millet idam diyorsa bunun gereği yerine getirilecektir. Hiç endişeniz olmasın. “ dedi. 

Bakan Soylu,” Terörü gündemimize getirip engellerle bizi birbirimize düşürmek istiyorlar. Bizim birliğimizi ve beraberliği bozmak istiyorlar. Sizden bir tek isteğimiz var. Bu oyuna hep beraber düşmeyeceğiz. Bir sabır içerisinde olacağız, iki vakar içerisinde olacağız, üç bu çocuklarımızın kanını alması için  güvenlik güçlerimize itimat edeceğiz. Bilin ki bunların dertleri dağlarda kaçacak delik bulamadıkları için, dağların her tarafından askerimiz jandarmamız onları arıyor. Onun için sadece ve sadece kalleşçe haince ve adice bugün bir huzur şehri, medeniyetin şehri  olan milletimizin emaneti olan Kayseri gibi bir yerimizin huzurunu bozarak bizi tereddüde düşürmeye çalışıyorlar. Allah şahittir, okunan akşam ezanı şahittir, biz bunları bitireceğiz.” şeklinde konuştu.

“PKK adını kimse ağzına alamayacaktır “

Kayserililere tuttukları bu nöbetten dolayı minnettar olduklarını söyleyen Bakan Soylu, “Hiç endişeniz olmasın. PKK adını kimse ağzına alamayacaktır. Bu akşam ki nöbetinize minnettarız. Yargıya gitmeyeni yargıya götürdük mü? Biz devleti tanımayanları devleti tanıttık mı? Bize itimat edin, bu terör bitecektir. Bugün evlatlarımız şehittir. Onların şefaatlerine nail olmak için biz bugün burada duruyoruz. Yapmamız gereken sadece O’ndan yardım diler sadece O’na kulluk ederiz. Bu akşam Kur’an’larla Fatiha’larla, Yasin’lerle evlatlarımızın şahadet  yolculuğunu  yapalım. Bizi birbirimize düşürmek isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Allah bizleri sizlere mahcup etmesin inşallah.” diyerek konuşmasına  son verdi.   (Mehmet Bozdaş - İLKHA)
 

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Dışişleri Bakanlığı Venezuela’daki saldırıları kınadı

Dışişleri Bakanlığı Venezuela’daki saldırıları kınadı

2017-06-28 16:28:10

Venezuela'da Anayasa Mahkemesi ile İçişleri, Adalet ve Barış Bakanlığı binalarına yapılan saldırılara ilişkin açıklama yapan Dışişleri Bakanlığı saldırıları kınadı.

Saman yüklü traktör devrildi: Bir ölü

Saman yüklü traktör devrildi: Bir ölü

2017-06-28 15:45:32

Batman'da saman yüklü traktörün devrilmesi sonucu bir kişi hayatını kaybetti.

Şehadetinin 92’nci yıldönümünde Şeyh Said

Şehadetinin 92’nci yıldönümünde Şeyh Said

2017-06-28 15:42:13

Şeyh Said ve 46 arkadaşı, Şark İstiklal Mahkemeleri tarafından şehit edilişlerinin 92’nci yıldönümünde rahmetle anılıyorlar.

TÜM HABERLER

Şanlıurfa Barosu: Mevcut adliye yetersiz

Şanlıurfa Barosu yetkili makamlara gönderdiği dilekçede, mevcut adliyenin halka hizmet noktasında yetersiz kaldığını belirterek, bu sorunun giderilmesi gerektiğini kaydetti.

"Ömrümüz bitmeden çocuklarımızla bir bayram kutlayalım"

​FETÖ/PDY’nin yargı ayağı tarafından cezaevine konulan İslamî kimlikli mahkûmların anneleri, bu bayramda da çocuklarının hüznünü yaşadıklarını ve ömürleri bitmeden çocuklarına kavuşmak istediklerini söylediler.

HÜDA PAR'dan Darülaceze'deki yaşlılara ziyaret

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Erdal Elibüyük, Darülaceze'de kalan yaşlılara bayram ziyaretinde bulundu.

Hakkâri'de bir polis hayatını kaybetti

​Hakkâri'nin merkez Oğul köyü kırsalında çıkan çatışmada yaralanan polis hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Kuzey Afrika sıcakları geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Kuzey Afrika üzerinden yeni bir sıcak hava dalgasının beklendiğini açıkladı.
TÜM HABERLER