A A A

Tipi nedeniyle evde mahsur kalan aile kurtarıldı

Eklenme : 2016-12-15 14:36

KAHRAMANMARAŞ - Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde tipi nedeniyle evlerinde mahsur kalan aile ile On İki Şubat ilçesinde hayvanlarına yem vermeye giderken karda mahsur kalan vatandaş AKOM ekiplerince kurtarıldı.

Tipi nedeniyle evde mahsur kalan aile kurtarıldı

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde tipi nedeniyle evinde mahsur kalan Zeynep Güzel (63), gelini ile 2 ve 3 yaşlarındaki iki çocuğu ekipler tarafından kurtarılarak akrabalarının yanına yerleştirildi.

Edinilen bilgilere göre, Elbistan ilçesi Beyyurdu Mahallesi'nde Zeynep Güzel'e ait evin çatısı yoğun tipi nedeniyle kısmen uçtu. Evin yanındaki elektrik direğinin çatının üzerine devrilmesi sonucu yangın tehlikesi yaşandı.

Evinin çatısının uçması sonucu gelini ve iki torunuyla birlikte mahsur kalan Güzel, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Afet ve Koordinasyon Merkezi (AKOM) ekiplerinden yardım istedi.

Olay yerine ulaşan, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi ekipleri, Zeynep Güzel ile gelini ve 2 ile 3 yaşlarındaki iki çocuğu evden çıkararak Elbistan ilçe merkezdeki yakınlarının yanına yerleştirdi. . Elbistan İlçesinde geçici bir süre yakınlarının yanına yerleştirilen yaşlı kadın, gelini ile 2 ve 3 yaşlarındaki iki çocuğun sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

öte yandan On İki Şubat İlçesi Kümperli Mahallesinde hayvanlarına yem vermeye giden vatandaş yolda mahsur kaldı. AFAD, Jandarma ve AKOM ekiplerinin birlikte müdahale ettiği olayda vatandaş sağ salim bir şekilde kurtarıldı.

Ayrıca, Ekinözü İlçesi Ortaören mevkiinde göreve gitmekte olan köy korucusu, aracının kayması sonucu şarampole düştü. AKOM ekiplerinden yardım isteyen köy korucusuna ulaşan ekipler köy korucusunu ve aracını kurtardılar. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Bingöl Merhamet Eli “Bingöl Umut Kervanı” olarak devam edecek

Bingöl Merhamet Eli “Bingöl Umut Kervanı” olarak devam edecek

2017-08-20 09:55:26

Bingöl’de 6 yıldır muhtaçlara yardım elini uzatan Merhamet Eli Gıda Bankası, isim değişikliğine giderek bundan sonraki süreçte, “Bingöl Umut Kervanı” olarak hizmet verecek.

22 ilin emniyet müdürü değişti

22 ilin emniyet müdürü değişti

2017-08-20 09:11:50

Resmi Gazete'de yayımlanan İçişleri Bakanlığı kararnamesi ile 22 ilin emniyet müdürü değişti.

Tarihi Kasimiye Medresesinde namaz etkinliği

Tarihi Kasimiye Medresesinde namaz etkinliği

2017-08-19 23:55:36

​Mardin'de Peygamber Sevdalıları Platformu üyesi Dost-Der tarafından, Tarihi Kasimiye Medresesinde 'Hayat namaz ile güzeldir' etkinliği düzenlendi.

TÜM HABERLER

"Yargıya güveni artırmanın üzerinde çalışıyoruz"

​Gaziantep’e gelen Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, yargının daha hızlı karar vermesini sağlayacak reformların hazırlığını sürdürdüklerini, çok yakın zamanda kamuoyu ile paylaşacaklarını söyledi.

Erdoğan'dan Almanya Dışişleri Bakanına tepki: Haddini bil

​Denizli'de İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda halka hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel'e tepki göstererek, "Sen kimsin, haddini bil" dedi.

Eski eşini tabancayla vuran kişi balkondan atladı

​Kayseri'de boşandığı eşini tabancayla yaralayan koca dördüncü katın balkonunda atlayarak ağır yaralandı.

Bakan Eroğlu Diyarbakır’da 5 tesisin temelini attı

​Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Diyarbakır’da toplam yatırım bedeli 167 milyon lirayı bulan 5 adet tesisin temelini attı.

Yayaların sık kullandığı kaldırım çöktü

​Batman’da yayaların yoğun kullandığı kaldırım çöktü, o esnada kaldırımda yürüyen bir kadın saniyelerle kurtuldu.
TÜM HABERLER