A A A

1 milyar Yahoo kullanıcısının hesap bilgileri çalındı

Eklenme : 2016-12-15 09:30

HABER MRK - ABD’nin teknoloji şirketi Yahoo, 2013 yılında 1 milyar kullanıcısının hesap bilgilerinin “devlet destekli” hackerlar tarafından ele geçirildiğini açıkladı.

1 milyar Yahoo kullanıcısının hesap bilgileri çalındı

ABD'nin önde gelen teknoloji şirketlerinde Yahoo, 2013 yılında 1 milyar kullanıcısının hesap bilgilerinin “devlet destekli” bilgisayar korsanları tarafından ele geçirildiğini açıkladı.

Yahoo tarafından yapılan açıklamada, çalınan bilgiler arasında müşterilerin gizli bilgileri, e-posta adresleri, telefon numaraları, doğum tarihleri ve hesap doğrulama kayıtlarının yer aldığı ifade edildi. Kullanıcıların finansal bilgilerinin ise zarar görmediği ileri sürüldü.

2013'teki siber saldırı olayının “devlet destekli” bilgisayar korsanlarınca (hacker) gerçekleştirildiğine inanılıyor.

Ayrıca Yahoo, geçen eylül ayında yaptığı açıklamada da 2014 yılında 500 milyon kullanıcısının hesap bilgilerinin çalındığını duyurmuştu.

Yapılan bu saldırılar ise Yahoo'nun güvenlik protokollerinin ne derece güvenli olduğu tartışmalarını da beraberinde getirdi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Kız imam hatip lisesi öğrencilerinden bilim fuarı

Kız imam hatip lisesi öğrencilerinden bilim fuarı

2017-06-01 10:48:22

Diyarbakır’da kız imam hatip lisesi öğrencileri tarafından bilim fuarı gerçekleşti

İmam hatipli kızlar bilim fuarı için projelerini tanıttı

İmam hatipli kızlar bilim fuarı için projelerini tanıttı

2017-05-22 16:15:30

Şanlıurfa'da eğitim gören kız imam hatip lisesi öğrencileri, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı kapsamında projelerini tanıttılar.

WhatsApp'ta erişim sorunu

WhatsApp'ta erişim sorunu

2017-05-17 20:26:14

Mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp'ta erişim sorunu yaşandı.

TÜM HABERLER

"Ümmet coğrafyasında sınır diye bir şey yoktur"

Diyarbakır'ın Çermik ilçesinde iftar programına katılan HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı M. Hüseyin Yılmaz, ümmet coğrafyasında sınır diye bir şeyin olmadığını belirtti.

Midyat’ta halk Kadir Gecesi’nde camilere akın etti

Bin aydan hayırlı olarak bilinen Kadir Gecesi, Mardin’in Midyat ilçesinde yediden yetmişe halkın yoğun katılımıyla dualarla ihya edildi.

"Suriyeli kardeşlerimiz dinlerini kaybetme ile karşı karşıya"

​HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Sait Şahin, Suriye'deki savaş sonucunda Avrupa'ya göçen mültecilerin Hıristiyanlaştırıldığına dikkat çekerek, "Suriyeli kardeşlerimiz hem insanlık onurlarını hem de dinlerini kaybetme ile karşı karşıya kaldı." dedi.

Hanehalkı işgücü araştırması sonuçları açıklandı

Hanehalkı işgücü araştırması 2016 yılı sonuçlarına göre, AB üyesi 28 ülkede ortalama işgücüne katılma oranı 15-64 yaş nüfusta yüzde 72,9 olarak gerçekleşirken, bu oran Türkiye'de yüzde 56,9 oldu.

Tüketici güven endeksi azaldı

​Tüketici güven endeksi, haziranda geçen aya göre yüzde 3,8 azaldı.
TÜM HABERLER