A A A

İşaret dili ile Kur’an-ı Kerim’i öğrendiler

Eklenme : 2016-12-12 21:43

ERZURUM - Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı Yakutiye Gençlik Merkezi tarafından, işitme engelli öğrencilere işaret dili ile Kur'an-ı Kerim öğretimi veriliyor.

İşaret dili ile Kur’an-ı Kerim’i  öğrendiler

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı Yakutiye Gençlik Merkez'inde İşitme Engelli öğrencilere işaret diliyle Kur'an-ı Kerim öğretiliyor.


Atatürk üniversitesinde ve özel eğitim meslek lisesinde okuyan ve aynı zamanda çeşitli meslek dallarında çalışan işitme engelli gençler, haftanın belirli günlerinde Yakutiye gençlik merkezlerine gelerek Kur'an-ı Kerim ve ilmihal dersleri alıyorlar.

Erzurum'da, işaret diliyle Kur'an-ı Kerim öğretmenin çok farklı olduğunu ve kendine göre belirli zorluklar içerdiğini belirten eğitmen Fatma Nur Küçük, "İşaret Dili Kur'an-ı Kerim Kursumuza katılan gençlerimiz çok gayretli ve istekliler. İnşallah en kısa zamanda amacımıza ulaşır, her birine Kuran-ı Kerim'i öğretiriz" dedi.

Yakutiye Gençlik Merkezi'nde çalışan eğitmenler, Kur'an-ı Kerim'i tek başına öğretmenin yeterli olmayacağını belirterek, "Asıl önemli olan Kur'an da nelerin yazdığı Allah'ın bizlere neler anlattığıdır. Biz ilk önce arkadaşlarımızın Kur'an'ı okumalarını sonraki haftalarda ise Kur'an'ı anlamalarını sağlayacağız. Yaptığımız iş çok kutsal ve sevabı çok büyük. Onların da normal insanlar gibi dini vazifelerini yerine getirmeye hakları var. Şimdiye kadar bu ve bunun gibi birçok yararlı projeleri hayata geçirdik ve başarılı olduk. Bundan sonraki projeleri de var gücümüzle çalışıp başaracağız inşallah." şeklinde konuştular.

Erzurum GHSİM Gençlik Merkezleri Koordinatör Müdürü ve Yakutiye Gençlik Merkezi Müdürü Zülküf Yılmaz'da yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"Peygamber Efendimiz, ‘Sizin en hayırlınız Kuran-ı öğreten ve öğrenenlerinizdir' buyurmuştur. Biz de Peygamber Efendimizin sözlerine layık olmaya çalışıyoruz. Bu işi gerçekleştiren arkadaşlarımıza ve özel Eğitim Meslek Lisesi öğretmen ve müdürlerine çok teşekkür ederim." (Lokman Altun-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Bingöl Merhamet Eli “Bingöl Umut Kervanı” olarak devam edecek

Bingöl Merhamet Eli “Bingöl Umut Kervanı” olarak devam edecek

2017-08-20 09:55:26

Bingöl’de 6 yıldır muhtaçlara yardım elini uzatan Merhamet Eli Gıda Bankası, isim değişikliğine giderek bundan sonraki süreçte, “Bingöl Umut Kervanı” olarak hizmet verecek.

22 ilin emniyet müdürü değişti

22 ilin emniyet müdürü değişti

2017-08-20 09:11:50

Resmi Gazete'de yayımlanan İçişleri Bakanlığı kararnamesi ile 22 ilin emniyet müdürü değişti.

Tarihi Kasimiye Medresesinde namaz etkinliği

Tarihi Kasimiye Medresesinde namaz etkinliği

2017-08-19 23:55:36

​Mardin'de Peygamber Sevdalıları Platformu üyesi Dost-Der tarafından, Tarihi Kasimiye Medresesinde 'Hayat namaz ile güzeldir' etkinliği düzenlendi.

TÜM HABERLER

"Yargıya güveni artırmanın üzerinde çalışıyoruz"

​Gaziantep’e gelen Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, yargının daha hızlı karar vermesini sağlayacak reformların hazırlığını sürdürdüklerini, çok yakın zamanda kamuoyu ile paylaşacaklarını söyledi.

Erdoğan'dan Almanya Dışişleri Bakanına tepki: Haddini bil

​Denizli'de İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda halka hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel'e tepki göstererek, "Sen kimsin, haddini bil" dedi.

Eski eşini tabancayla vuran kişi balkondan atladı

​Kayseri'de boşandığı eşini tabancayla yaralayan koca dördüncü katın balkonunda atlayarak ağır yaralandı.

Bakan Eroğlu Diyarbakır’da 5 tesisin temelini attı

​Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Diyarbakır’da toplam yatırım bedeli 167 milyon lirayı bulan 5 adet tesisin temelini attı.

Yayaların sık kullandığı kaldırım çöktü

​Batman’da yayaların yoğun kullandığı kaldırım çöktü, o esnada kaldırımda yürüyen bir kadın saniyelerle kurtuldu.
TÜM HABERLER