A A A

İşaret dili ile Kur’an-ı Kerim’i öğrendiler

Eklenme : 2016-12-12 21:43

ERZURUM - Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı Yakutiye Gençlik Merkezi tarafından, işitme engelli öğrencilere işaret dili ile Kur'an-ı Kerim öğretimi veriliyor.

İşaret dili ile Kur’an-ı Kerim’i  öğrendiler

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı Yakutiye Gençlik Merkez'inde İşitme Engelli öğrencilere işaret diliyle Kur'an-ı Kerim öğretiliyor.


Atatürk üniversitesinde ve özel eğitim meslek lisesinde okuyan ve aynı zamanda çeşitli meslek dallarında çalışan işitme engelli gençler, haftanın belirli günlerinde Yakutiye gençlik merkezlerine gelerek Kur'an-ı Kerim ve ilmihal dersleri alıyorlar.

Erzurum'da, işaret diliyle Kur'an-ı Kerim öğretmenin çok farklı olduğunu ve kendine göre belirli zorluklar içerdiğini belirten eğitmen Fatma Nur Küçük, "İşaret Dili Kur'an-ı Kerim Kursumuza katılan gençlerimiz çok gayretli ve istekliler. İnşallah en kısa zamanda amacımıza ulaşır, her birine Kuran-ı Kerim’i öğretiriz" dedi.

Yakutiye Gençlik Merkezi'nde çalışan eğitmenler, Kur'an-ı Kerim’i tek başına öğretmenin yeterli olmayacağını belirterek, "Asıl önemli olan Kur'an da nelerin yazdığı Allah'ın bizlere neler anlattığıdır. Biz ilk önce arkadaşlarımızın Kur'an’ı okumalarını sonraki haftalarda ise Kur'an’ı anlamalarını sağlayacağız. Yaptığımız iş çok kutsal ve sevabı çok büyük. Onların da normal insanlar gibi dini vazifelerini yerine getirmeye hakları var. Şimdiye kadar bu ve bunun gibi birçok yararlı projeleri hayata geçirdik ve başarılı olduk. Bundan sonraki projeleri de var gücümüzle çalışıp başaracağız inşallah." şeklinde konuştular.

Erzurum GHSİM Gençlik Merkezleri Koordinatör Müdürü ve Yakutiye Gençlik Merkezi Müdürü Zülküf Yılmaz'da yaptığı açıklamada şunları kaydetti: 

"Peygamber Efendimiz, ‘Sizin en hayırlınız Kuran-ı öğreten ve öğrenenlerinizdir’ buyurmuştur. Biz de Peygamber Efendimizin sözlerine layık olmaya çalışıyoruz. Bu işi gerçekleştiren arkadaşlarımıza ve  Özel Eğitim Meslek Lisesi öğretmen ve müdürlerine çok teşekkür ederim." (Lokman Altun-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Van'da Peygamber Sevdalılarından kitlesel bayramlaşma

Van'da Peygamber Sevdalılarından kitlesel bayramlaşma

2017-06-27 21:46:13

Peygamber Sevdalıları Platformu Van İl Koordinatörlüğü tarafından Van Kalesi Piknik Alanı’nda kitlesel bayramlaşma töreni düzenlendi.

Şırnak’ta 3 asker hayatını kaybetti

Şırnak’ta 3 asker hayatını kaybetti

2017-06-27 21:19:51

Şırnak'ın Uludere ilçesinde üs bölgesine yemek götüren askeri araca PKK tarafından düzenlenen saldırıda 3 asker hayatını kaybetti.

20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapılacak

20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapılacak

2017-06-27 21:01:08

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, 20 bin öğretmenin mülakatını yaparak atamalarını gerçekleştirdiklerini, 20 bin öğretmenin de mülakatını tamamladıklarını atamalarının önümüzdeki ay yapılacağını söyledi.

TÜM HABERLER

HÜDA PAR'dan Bitlis'te bayramlaşma programı

HÜDA PAR Bitlis İl Teşkilatı, Ramazan Bayramı dolayısıyla üye ve gönüllüleriyle bayramlaştı.

Saman yüklü TIR yandı

Mardin'de saman yüklü TIR, seyir halindeyken elektrik tellerine çarpması sonucu yandı.

Bingöl'de 11 PKK'li öldürüldü

Bingöl'de PKK'ye yönelik devam eden operasyonda 11 PKK'li öldürüldü.

Bitlis Valisi Çınar için veda programı

Valiler kararnamesiyle Zonguldak'a atanan Bitlis Valisi Ahmet Çınar için veda programı düzenlendi.

HÜDA PAR'dan Elazığ'da bayramlaşma programı

HÜDA PAR Elazığ il teşkilatı, Ramazan Bayramı dolayısıyla üye ve gönüllüleriyle bayramlaştı.
TÜM HABERLER