A A A

Üniversitede 'Mazlum Coğrafyalar' sergisi açıldı

Eklenme : 2016-12-09 14:38

GİRESUN - Giresun Üniversitesi, Nebevi Gençlik Topluluğu tarafından ‘Mazlum Coğrafyalar’ konulu sergi açıldı.

Üniversitede 'Mazlum Coğrafyalar' sergisi açıldı

Giresun Üniversitesi bünyesinde sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunan Nebevi Gençlik Topluluğu ‘Mazlum Coğrafyalar’ temalı resim sergi açtı. Açılan sergiye öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Açılan sergiyle ilgili bilgi veren Nebevi Gençlik Topluluğu Başkanı Ömer Arslan, amaçlarının İslam Ümmetinde yaşanan vahşetlere dikkat çekmek olduğunu söyledi.

İslam ümmetin içerisinde bulunduğu durumun içler acısı olduğunu söyleyen Arslan, “Ümmetin içerisinde bulunduğu hal maalesef gözler önündedir. Bu hal bizlere acı verirken aynı zamanda Müslümanların vahdete ne kadar da ihtiyaç duyduğunu gösteriyor. Yine maalesef ki artık ölen insanların mezhebini sorar ve ona göre tepki verir olduk. Bizler mezhepçilik fitnesiyle birbirimizi tekfir edip yok sayarken, emperyalistler ise topraklarımızı bölüşüyorlar ve İslam beldelerine hayâsızca bir akın başlatıyorlar.” ifadelerini kullandı.

"Hiçbir zorba sistem ve hiçbir zülüm baki olmamıştır"

Müslüman gençliğin İslam coğrafyasında yaşananlar karşısında bilinçli bir şekilde duyarsızlaştırılmak istendiğine dikkat çeken Arslan, “İnsanlığın özellikle Müslüman gençliğin bu tür acılar karşısında duyarsızlaşmaları/ duyarsızlaştırılmaları bizi ayrıca rahatsız ediyor. Bizler Nebevi Gençlik Topluluğu olarak üniversite gençliğinde bir duyarlılık oluşturma ve yaşanan trajediyi gözler önüne sermek için böyle bir sergi açtık. Hz. İbrahim'in içine atıldığı ateşe su taşıyan karınca misali bizler de safımızı belli ettik. Hiçbir zorba sistem ve hiçbir zülüm baki olmamıştır. O zalimler mazlumların öç alacağı günü beklesinler.” dedi. (Yusuf Bingöl-İLKHA) YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Van'da Peygamber Sevdalılarından kitlesel bayramlaşma

Van'da Peygamber Sevdalılarından kitlesel bayramlaşma

2017-06-27 21:46:13

Peygamber Sevdalıları Platformu Van İl Koordinatörlüğü tarafından Van Kalesi Piknik Alanı’nda kitlesel bayramlaşma töreni düzenlendi.

Şırnak’ta 3 asker hayatını kaybetti

Şırnak’ta 3 asker hayatını kaybetti

2017-06-27 21:19:51

Şırnak'ın Uludere ilçesinde üs bölgesine yemek götüren askeri araca PKK tarafından düzenlenen saldırıda 3 asker hayatını kaybetti.

20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapılacak

20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapılacak

2017-06-27 21:01:08

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, 20 bin öğretmenin mülakatını yaparak atamalarını gerçekleştirdiklerini, 20 bin öğretmenin de mülakatını tamamladıklarını atamalarının önümüzdeki ay yapılacağını söyledi.

TÜM HABERLER

HÜDA PAR'dan Bitlis'te bayramlaşma programı

HÜDA PAR Bitlis İl Teşkilatı, Ramazan Bayramı dolayısıyla üye ve gönüllüleriyle bayramlaştı.

Saman yüklü TIR yandı

Mardin'de saman yüklü TIR, seyir halindeyken elektrik tellerine çarpması sonucu yandı.

Bingöl'de 11 PKK'li öldürüldü

Bingöl'de PKK'ye yönelik devam eden operasyonda 11 PKK'li öldürüldü.

Bitlis Valisi Çınar için veda programı

Valiler kararnamesiyle Zonguldak'a atanan Bitlis Valisi Ahmet Çınar için veda programı düzenlendi.

HÜDA PAR'dan Elazığ'da bayramlaşma programı

HÜDA PAR Elazığ il teşkilatı, Ramazan Bayramı dolayısıyla üye ve gönüllüleriyle bayramlaştı.
TÜM HABERLER