A A A

Üniversitede 'Mazlum Coğrafyalar' sergisi açıldı

Eklenme : 2016-12-09 14:38

GİRESUN - Giresun Üniversitesi, Nebevi Gençlik Topluluğu tarafından ‘Mazlum Coğrafyalar’ konulu sergi açıldı.

Üniversitede 'Mazlum Coğrafyalar' sergisi açıldı

Giresun Üniversitesi bünyesinde sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunan Nebevi Gençlik Topluluğu ‘Mazlum Coğrafyalar' temalı resim sergi açtı. Açılan sergiye öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Açılan sergiyle ilgili bilgi veren Nebevi Gençlik Topluluğu Başkanı ömer Arslan, amaçlarının İslam Ümmetinde yaşanan vahşetlere dikkat çekmek olduğunu söyledi.

İslam ümmetin içerisinde bulunduğu durumun içler acısı olduğunu söyleyen Arslan, "Ümmetin içerisinde bulunduğu hal maalesef gözler önündedir. Bu hal bizlere acı verirken aynı zamanda Müslümanların vahdete ne kadar da ihtiyaç duyduğunu gösteriyor. Yine maalesef ki artık ölen insanların mezhebini sorar ve ona göre tepki verir olduk. Bizler mezhepçilik fitnesiyle birbirimizi tekfir edip yok sayarken, emperyalistler ise topraklarımızı bölüşüyorlar ve İslam beldelerine hayâsızca bir akın başlatıyorlar." ifadelerini kullandı.

"Hiçbir zorba sistem ve hiçbir zülüm baki olmamıştır"

Müslüman gençliğin İslam coğrafyasında yaşananlar karşısında bilinçli bir şekilde duyarsızlaştırılmak istendiğine dikkat çeken Arslan, "İnsanlığın özellikle Müslüman gençliğin bu tür acılar karşısında duyarsızlaşmaları/ duyarsızlaştırılmaları bizi ayrıca rahatsız ediyor. Bizler Nebevi Gençlik Topluluğu olarak üniversite gençliğinde bir duyarlılık oluşturma ve yaşanan trajediyi gözler önüne sermek için böyle bir sergi açtık. Hz. İbrahim'in içine atıldığı ateşe su taşıyan karınca misali bizler de safımızı belli ettik. Hiçbir zorba sistem ve hiçbir zülüm baki olmamıştır. O zalimler mazlumların öç alacağı günü beklesinler." dedi. (Yusuf Bingöl-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Diyarbakır’da 4 PKK sığınağı imha edildi

Diyarbakır’da 4 PKK sığınağı imha edildi

2017-08-20 10:48:33

Diyarbakır’ın Lice, Hani ve Çermik ilçelerinde PKK’ye yönelik yapılan operasyonlarda 4 sığınak imha edildi. Operasyonda bir PKK’li öldürüldü.

Bingöl Merhamet Eli “Bingöl Umut Kervanı” olarak devam edecek

Bingöl Merhamet Eli “Bingöl Umut Kervanı” olarak devam edecek

2017-08-20 09:55:26

Bingöl’de 6 yıldır muhtaçlara yardım elini uzatan Merhamet Eli Gıda Bankası, isim değişikliğine giderek bundan sonraki süreçte, “Bingöl Umut Kervanı” olarak hizmet verecek.

22 ilin emniyet müdürü değişti

22 ilin emniyet müdürü değişti

2017-08-20 09:11:50

Resmi Gazete'de yayımlanan İçişleri Bakanlığı kararnamesi ile 22 ilin emniyet müdürü değişti.

TÜM HABERLER

Gürpınar'da 4 PKK'li öldürüldü

​Van'ın Gürpınar ilçesinde gerçekleştirilen hava harekâtında 4 PKK'li öldürüldü.

"Yargıya güveni artırmanın üzerinde çalışıyoruz"

​Gaziantep’e gelen Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, yargının daha hızlı karar vermesini sağlayacak reformların hazırlığını sürdürdüklerini, çok yakın zamanda kamuoyu ile paylaşacaklarını söyledi.

Erdoğan'dan Almanya Dışişleri Bakanına tepki: Haddini bil

​Denizli'de İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda halka hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel'e tepki göstererek, "Sen kimsin, haddini bil" dedi.

Eski eşini tabancayla vuran kişi balkondan atladı

​Kayseri'de boşandığı eşini tabancayla yaralayan koca dördüncü katın balkonunda atlayarak ağır yaralandı.

Bakan Eroğlu Diyarbakır’da 5 tesisin temelini attı

​Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Diyarbakır’da toplam yatırım bedeli 167 milyon lirayı bulan 5 adet tesisin temelini attı.
TÜM HABERLER