A A A

Yapıcıoğlu Bediüzzaman’ın Barla’daki evini ziyaret etti

Eklenme : 2016-11-30 14:22

ISPARTA - Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Isparta’ya gelen HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Bediüzzaman Said Nursi’nin Barla’da sürgün yıllarında kaldığı evi ziyaret etti.

Yapıcıoğlu Bediüzzaman’ın Barla’daki evini ziyaret etti

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, beraberindeki heyetle Bediüzzaman Said Nursi'nin Isparta Barla'daki sürgün yıllarında kaldığı evi ziyaret etti.

Şu an müze olarak kullanılan ve Bediüzzaman'ın kullandığı eşyalarında bulunduğu Barla'daki sürgün evi ziyaret eden Yapıcıoğlu, burada yaptığı açıklamada İslam âleminin içine düştüğü kötü durumdan, Bediüzzaman'ın risalelerinde işaret edilen kardeşlik vurgusu ile kurtulmanın mümkün olduğunu belirtti.

HÜDA PAR'ın parti programının yazılmaya başlandığı günlerde Bediüzzaman'ı rüyasında gördüğünü söyleyen Yapıcıoğlu, "Rüyada bazı nasihatlerde, tavsiyelerde bulundu. Kendi evinde Hazreti Üstad Bediüzzaman'ı ziyaret etmiştik ve bir külah hediye etmişti. 2 katlı ahşap bir evdi şu anda 2 katlı ahşap ev olan Barla'daki evini ziyaret etmiş bulunuyoruz." dedi

Yapıcıoğlu şöyle konuştu: "Parti programımızı okuyanlar Risale-i Nur'dan pek çok mülhem cümlenin olduğunu göreceklerdir. özellikle şu anda İslam âleminin içine düştüğü durum, kardeşlik hukukunun tamamen zir u zeber olması, Müslüman ülkelerin ve grupların birbirleriyle çekişiyor olması ve aralarındaki manasız, haksız, sonuçsuz, fayda vermeyen tutumu terk etmemeleri nedeniyle yaşanan bu durumdan kurtulmanın yolu, İslam âleminin kurtuluşunun reçetesi risale çizgisindeki uhuvvet ve Rabbimizin bizi ilan ettiği şekilde kardeş olmamızdan geçiyor. Üstadın tavsiye ettiği gibi Kardeşlik Risalesini okuyarak kardeşlik hukukunu sürekli hatırlamamız ve kendi aramızda cari kılmamızla mümkün olacaktır'' ifadelerini kullandı. (Necmi Durmazer- İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Nusaybin'de trafik kazası: Bir ölü

Nusaybin'de trafik kazası: Bir ölü

2017-07-25 15:34:42

Mardin'in Nusaybin ilçesinde TIR ile 2 otomobilin karıştığı kazada bir kişi hayatını kaybetti.

Mardin’de mazot hırsızlığı operasyonu: 2 tutuklama

Mardin’de mazot hırsızlığı operasyonu: 2 tutuklama

2017-07-25 15:21:37

Mardin’in Midyat ilçesinde mazot hırsızlığı yapan 2 kişi tutuklandı.

Belediyeye tepki gösteren taksicilerden iş bırakma eylemi

Belediyeye tepki gösteren taksicilerden iş bırakma eylemi

2017-07-25 15:02:55

Bingöl'de bazı taksiciler, Adaklı Belediyesi tarafından yeni ihale edilen 10 adet taksi plakasının iptali için bir günlük iş bırakma eylemi yaptılar.

TÜM HABERLER

6-7 Ekim saldırılarının dikkat çeken figürü "kameraman" gözaltına alındı

6-7 Ekim saldırılarının dikkat çeken figürü Gelê Kürdistan TV (GK TV) eski muhabiri Diyarbakır’da PKK’ye yönelik operasyonlar kapsamında gözaltına alındı.

Mardin Yeşilay’ın “Gençlik Merkezi” açıldı

Yeşilay Mardin Şubesi’nin “Gençlik Merkezi” törenle açıldı.

DGS soru ve cevaplarının tamamı aday erişimine açıldı

​2017 Dikey Geçiş Sınavı soru ve cevaplarının tamamı adayların erişimine açıldı.

"Uyuşturucu bağımlılığı tamamen bir halk sağlığı sorunudur"

Diyarbakır ÇEMATEM'de görev yapan uzmanlar, uyuşturucu bağımlılığının tamamen bir halk sağlığı sorunu olduğunu belirterek, ailelerin çocuklara öğüt vermekten ziyade onları dinlemeleri tavsiyesinde bulunuyor.

Şanlıurfa’da tarihi evler restore ediliyor

Dünyanın en eski yerleşim merkezlerinden olan Şanlıurfa'da tarihi yapıların ortaya çıkması ve korunmasına yönelik çalışmalarını sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi 'Urfa Evleri’nin restorasyonunu sürdürüyor.
TÜM HABERLER