A A A

Yapıcıoğlu Bediüzzaman’ın Barla’daki evini ziyaret etti

Eklenme : 2016-11-30 14:22

ISPARTA - Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Isparta’ya gelen HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Bediüzzaman Said Nursi’nin Barla’da sürgün yıllarında kaldığı evi ziyaret etti.

Yapıcıoğlu Bediüzzaman’ın Barla’daki evini ziyaret etti

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, beraberindeki heyetle Bediüzzaman Said Nursi’nin Isparta Barla’daki sürgün yıllarında kaldığı evi ziyaret etti.

Şu an müze olarak kullanılan ve Bediüzzaman’ın kullandığı eşyalarında bulunduğu Barla’daki sürgün evi ziyaret eden Yapıcıoğlu, burada yaptığı açıklamada İslam âleminin içine düştüğü kötü durumdan, Bediüzzaman’ın risalelerinde işaret edilen kardeşlik vurgusu ile kurtulmanın mümkün olduğunu belirtti.

HÜDA PAR’ın parti programının yazılmaya başlandığı günlerde Bediüzzaman’ı rüyasında gördüğünü söyleyen Yapıcıoğlu, “Rüyada bazı nasihatlerde, tavsiyelerde bulundu. Kendi evinde Hazreti Üstad Bediüzzaman’ı ziyaret etmiştik ve bir külah hediye etmişti. 2 katlı ahşap bir evdi şu anda 2 katlı ahşap ev olan Barla’daki evini ziyaret etmiş bulunuyoruz.” dedi

Yapıcıoğlu şöyle konuştu: “Parti programımızı okuyanlar Risale-i Nur’dan pek çok mülhem cümlenin olduğunu göreceklerdir. Özellikle şu anda İslam âleminin içine düştüğü durum, kardeşlik hukukunun tamamen zir u zeber olması, Müslüman ülkelerin ve grupların birbirleriyle çekişiyor olması ve aralarındaki manasız, haksız, sonuçsuz, fayda vermeyen tutumu terk etmemeleri nedeniyle yaşanan bu durumdan kurtulmanın yolu, İslam âleminin kurtuluşunun reçetesi risale çizgisindeki uhuvvet ve Rabbimizin bizi ilan ettiği şekilde kardeş olmamızdan geçiyor.  Üstadın tavsiye ettiği gibi Kardeşlik Risalesini okuyarak kardeşlik hukukunu sürekli hatırlamamız ve kendi aramızda cari kılmamızla mümkün olacaktır’’ ifadelerini kullandı.  (Necmi Durmazer- İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

IHO Ebrar’ın ilk Ramazan Yardımı Filipinler’e

IHO Ebrar’ın ilk Ramazan Yardımı Filipinler’e

2017-05-27 16:31:28

Uluslararası Yardım Kuruluşu IHO Ebrar Ramazan Projeleri kapsamında ilk yardımını, Ramazan ayını ilk karşılayan ülkelerden Filipinler’de gerçekleştirerek yüzlerce aileye gıda paketi ve iftar yemeği ulaştırdı.

HÜDA PAR’dan

HÜDA PAR’dan "27 Mayıs Darbesi" açıklaması

2017-05-27 16:20:48

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yavuz, 27 Mayıs Cunta Darbesi yıl dönümü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı.

Meteorolojiden 4 il için acil kodlu sağanak yağış uyarısı

Meteorolojiden 4 il için acil kodlu sağanak yağış uyarısı

2017-05-27 16:02:31

Meteoroloji Genel Müdürlüğü acil uyarı koduyla İzmir, Manisa, Balıkesir ve Çanakkale için gök gürültülü sağanak yağış uyarısında bulundu.

TÜM HABERLER

Diyanet'in belirlediği fitre miktarı asgari ücretin azlığını ortaya koyuyor

Diyanet İşleri Başkanlığının bu yılki fitre miktarını 16 TL olarak belirlemesi açlık sınırının altındaki asgari ücretin azlığını bir kez daha gözler önüne serdi.

Kaçan araçta 96 kilo esrar ele geçirildi

Batman’da "dur" ihtarına uymayıp kaçan bir araç yakalanırken, araçta yapılan aramada 96 kilo 400 gram esrar ele geçirildi.

PKK'den yakalanan 8 şüpheli tutuklandı

Mardin'de düzenlenen PKK operasyonlarında gözaltına alınan 16 şüpheliden 8'i tutuklandı.

Bitlis'te bir PKK'li öldürüldü

Bitlis merkezindeki Ilıcak köyü sınırlarında gerçekleştirilen operasyonda bir PKK'li öldürüldü.

Ramazan'da dengeli beslenmeye dikkat

Ramazan ayının başlanmasıyla birlikte uyarı ve tavsiyelerde bulunan uzmanlar, Ramazan'da dengeli beslenmeye dikkat edilmesi gerektiğini belirttiler.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center