A A A

Kemik erimesi olan minik çocuk yardım bekliyor

Eklenme : 2016-11-28 16:49

KOCAELİ - İki aylık iken kemik erimesi (Osteoporoz) hastalığı teşhisi konulan 4,5 yaşındaki Muhammed Baki Eğmez’in ailesi, çocuklarını tedavi ettirebilmek için yetkililer ve hayırseverlerden yardım bekliyor.

 Kemik erimesi olan minik çocuk yardım bekliyor

İzmit’te sarımsak satarak geçimini sağlamaya çalışan Uğur-Esra çiftinin 5 yaşındaki çocukları4,5 yaşındaki Muhammed Baki Eğmez, doğumundan bu yana kemik erimesi (Osteoporoz) hastalığıyla mücadele ediyor.

Çocuklarına henüz 2 aylık iken kemik erimesi teşhisi konulduğunu ve gün be gün gözlerinin önünde eridiğini ifade eden baba Uğur Eğmez, yetkililerden ve hayırseverlerden yardım talebinde bulundu.

“Gözlerimin önünde eriyor”

Epilepsi hastası olan baba Uğur Eğmez, “Sarımsak satıyorum. Maddi durumum hiç iyi değil. İzmit’te kirada kalıyorum. Kiram 250 TL ve daha ev kiramı ödeyemedim. İki tane çocuğum var. Kaymakamlık bana sadece kömür ve erzak yardımında bulunuyor. Ben epilepsi hastasıyım. Buradaki muhtarlık ancak benim ilaçlarımı alabiliyor. Çocuğum kemik erimesi hastası, gözlerimin önünde günden güne eriyor. Çocuğum ölümle mücadele ediyor. Tedavisi için gereken ilaçların maliyeti ayda 6 bin 300 Euro tutuyor. Bunu karşılayacak gücümüz yok.” diyerek çaresizliğini dile getirdi.

“Çocuğum iyileşsin gerekirse böbreğimi veririm”

Küçük Baki’nin tedavisi için kullanılan bir iğnenin 750 Euro olduğunu söyleyen Baba Eğmez: “Dünya kadar borcum var. Çocuğumun iyileşmesi için gerekirse böbreğimi de satarım. Yeter ki çocuğumun sağlığı yerine gelsin. Çocuğumun, her bir iğnesi 750 Euro ve 10 yaşına kadar bu iğneleri kullanması gerekiyor. Durumu iyi olan hayırsever iş adamlarına ve yetkililere sesleniyorum. Bize yardım ellerini uzatsınlar.” şeklinde konuştu. (Ahmet Karakaş/İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Diyarbakır'da 5 iftar çadırı kurulacak

Diyarbakır'da 5 iftar çadırı kurulacak

2017-05-26 16:00:39

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayından dolayı kentin 5 farklı noktasına iftar çadırı kurdu.

Yapıcıoğlu'ndan Ramazan mesajı

Yapıcıoğlu'ndan Ramazan mesajı

2017-05-26 15:59:13

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Ramazan ayının tüm İslam âlemi için vahdet ve kardeşliğe, insanlık için kurtuluşa vesile olması temennisinde bulundu.

Kur'an-ı Kerim öğrenen miniklere diploma verildi

Kur'an-ı Kerim öğrenen miniklere diploma verildi

2017-05-26 15:48:15

Mardin'de Kur'an kurslarında eğitim gören 4-6 yaş arasındaki çocuklara diploma verildi.

TÜM HABERLER

Kovalamaca sonrası durdurulan araçlardan 45 kilogram esrar çıktı

Batman'da, 2 aracın farklı noktalarda kovalama sonrası durdurularak yapılan aramasında 45 kilogram uyuşturucu esrar maddesi ele geçirildi.

Öğrenciler Ramazan'ın gelişini gül dağıtarak kutladı

Batman'da imam hatip öğrencileri Ramazan'ın gelişini vatandaşlara gül dağıtıp, gül suyu ikram ederek kutladılar.

Muş “Kardeşlik turnuvası” final maçı oynandı

HÜDA PAR Muş Gençlik Kolları tarafından gençler arasında düzenlenen “Kardeşlik turnuvası” sona erdi.

"Yapılmak istenen İslam ülkelerini birbiriyle savaştırmaktır"

ABD Başkanı Trump'ın Suudi Arabistan ziyaretini değerlendiren Saadet Partisi Diyarbakır İl Başkanı Fesih Bozan, ABD'nin 'Arap NATO'su oluşturmaya çalıştığı, bununla da İslam ülkelerinin birbirleriyle savaştırılmasının hedeflendiğini belirtti.

Mardin'de "Öğrenme Şenlikleri" başladı

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Öğrenme Şenlikleri" etkinliği düzenlenen açılışın ardından başladı.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center