A A A

Kemik erimesi olan minik çocuk yardım bekliyor

Eklenme : 2016-11-28 16:49

KOCAELİ - İki aylık iken kemik erimesi (Osteoporoz) hastalığı teşhisi konulan 4,5 yaşındaki Muhammed Baki Eğmez’in ailesi, çocuklarını tedavi ettirebilmek için yetkililer ve hayırseverlerden yardım bekliyor.

 Kemik erimesi olan minik çocuk yardım bekliyor

İzmit'te sarımsak satarak geçimini sağlamaya çalışan Uğur-Esra çiftinin 5 yaşındaki çocukları4,5 yaşındaki Muhammed Baki Eğmez, doğumundan bu yana kemik erimesi (Osteoporoz) hastalığıyla mücadele ediyor.

Çocuklarına henüz 2 aylık iken kemik erimesi teşhisi konulduğunu ve gün be gün gözlerinin önünde eridiğini ifade eden baba Uğur Eğmez, yetkililerden ve hayırseverlerden yardım talebinde bulundu.

"Gözlerimin önünde eriyor"

Epilepsi hastası olan baba Uğur Eğmez, "Sarımsak satıyorum. Maddi durumum hiç iyi değil. İzmit'te kirada kalıyorum. Kiram 250 TL ve daha ev kiramı ödeyemedim. İki tane çocuğum var. Kaymakamlık bana sadece kömür ve erzak yardımında bulunuyor. Ben epilepsi hastasıyım. Buradaki muhtarlık ancak benim ilaçlarımı alabiliyor. Çocuğum kemik erimesi hastası, gözlerimin önünde günden güne eriyor. Çocuğum ölümle mücadele ediyor. Tedavisi için gereken ilaçların maliyeti ayda 6 bin 300 Euro tutuyor. Bunu karşılayacak gücümüz yok." diyerek çaresizliğini dile getirdi.

"Çocuğum iyileşsin gerekirse böbreğimi veririm"

Küçük Baki'nin tedavisi için kullanılan bir iğnenin 750 Euro olduğunu söyleyen Baba Eğmez: "Dünya kadar borcum var. Çocuğumun iyileşmesi için gerekirse böbreğimi de satarım. Yeter ki çocuğumun sağlığı yerine gelsin. Çocuğumun, her bir iğnesi 750 Euro ve 10 yaşına kadar bu iğneleri kullanması gerekiyor. Durumu iyi olan hayırsever iş adamlarına ve yetkililere sesleniyorum. Bize yardım ellerini uzatsınlar." şeklinde konuştu. (Ahmet Karakaş/İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

78 metrelik künefe ilgi gördü

78 metrelik künefe ilgi gördü

2017-07-23 23:17:08

Hatay'da gerçekleştirilen kutlama etkinlikleri için hazırlanan 78 metre uzunluğundaki künefe ilgi gördü.

Mardin'de içme suyu şebekesi patladı

Mardin'de içme suyu şebekesi patladı

2017-07-23 22:45:46

Mardin'in Nusaybin ilçesinden merkez Artuklu ve Kızıltepe ilçelerine verilen içme suyu şebekesi patladı.

Akdeniz'de 3,9 büyüklüğünde deprem

Akdeniz'de 3,9 büyüklüğünde deprem

2017-07-23 22:27:37

Akdeniz'e bağlı Gökova Körfezi'nde 3,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

TÜM HABERLER

Silopi'de 4 PKK'li teslim oldu

Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak'ın Silopi ilçesinde 4 PKK'linin teslim olduğunu bildirdi.

YÖK Başkanı Saraç'tan taziye mesajı

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden ŞÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Nuri Nas için taziye mesajı yayımladı.

Siirt'te 320 FETÖ şüphelisi hâkim karşısına çıkacak

15 Temmuz'da Siirt Valiliğini abluka altına almaya çalışan 320 eski askerin yargılanacağı davanın ilk duruşması yarın yapılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suud Veliaht Prensi Muhammed'i kabul etti

Suudi Arabistan, Kuveyt ve Katar’ı kapsayan Körfez ziyaretinin ilk durağı olan Cidde’de temaslarını sürdüren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suud Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ı kabul etti.

İngiliz büyükelçi: Gülen darbenin arkasında ama terör örgütü değil

CNN Türk'ten Hakan Çelik'in sorularını yanıtlayan İngiltere'nin Türkiye Büyükelçisi Richard Moore, 15 Temmuz darbe girişimi ve FETÖ'ye ilişkin tutumları hakkında yeni açıklamalar yaptı.
TÜM HABERLER