A A A

Namaz eğitimini tamamlayan 50 çocuğa sertifika verildi

Eklenme : 2016-11-24 17:11

KONYA - Kur'an Nesli Platformu Konya İl Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen ‘Gözümün Nuru Namaz’ programında, geçen ay verilen 15 günlük namaz eğitimini tamamlayan yaklaşık 50 çocuğa namaz sertifikası verildi.

Namaz eğitimini tamamlayan 50 çocuğa sertifika verildi

Kur'an Nesli Platformu Konya İl Koordinatörlüğü tarafından bayanlara yönelik düzenlenen ‘Gözümün Nuru Namaz' adlı programda konuşan Nisanur Dergisi yazarlarından Hacer Arslan, çocuklara namaz eğitimi verecek ailelere tavsiyelerde bulundu.

Çocuklar tarafından program öncesinde Tarihi Kapu Camii'nde cemaatle namaz kılındıktan sonra, Kapu Camiinden Başlayarak, Konya Valiliği'ne oradan da Mustazaflar Cemiyeti Konya Şubesi binasına kadar yürüyüş gerçekleştirildi.

Gönüllü eğitmenler ile veliler eşliğinde gerçekleşen çocukların yürüyüşü esnasında renkli görüntüler oluşurken, çocuklar, ‘Namaz Dinin Direğidir' ve ‘Namaz Gözümün Nurudur' sloganları dillendirdiler.

Mustazaflar Cemiyeti Konya Şubesinde düzenlenen program Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Çocuklar tarafından seslendirilen ilahilerin ardından, geçen Ekim ayında 6-10 yaş grubundaki çocuklara yönelik düzenlenen 15 günlük namaz eğitimini konu alan sinevizyon gösteriminde, çocukların başarıları velilerine izletildi.

Program, Nisanur Dergisi yazarlarından Hacer Arslan tarafından yapılan konuşma ile devam etti.

Konuşmasında, Namazın insanı ve toplumu koruyacağını, eğer koruyamıyorsa kusurun namazda değil insanlarda olduğuna vurgu yapan Arslan, "Mevdudi'nin dediği gibi ‘kömürün kara olması suyla sabunun suçu değildir' namaz bizi kötülüklerden alıkoymuyorsa, suç bizim namazın şuurunda olmadığımızdandır." İfadelerini kullandı.

Çocuklara namaz eğitimi verecek ailelere tavsiyelerde bulunan, Arslan, "Namaz eğitiminde sabırlı olmak çok önemlidir. öncelikle namazı çocukların hayatlarına sokarak öğretmeye başlamak lazım. Bunu yaparken nefret ettirerek değil, sevdirerek yapmalıyız. Mutlu oldukları anları bölerek namazı hatırlatmak doğru değildir. Çizgi film izleyen veya oyun oynayan bir çocuğa ‘şu işi bırak kalk namaz kıl' demek, çocukta namaza karşı bir nefret uyanmasına sebep olur. Çocuğa birden yüklenmek de yanlış bir davranıştır. Çocuklara birden namazın sünnetlerini yüklememeli, bir müddet zorlanmaması için sadece namazın farzlarını kıldırmalıyız. Namaz eğitiminde çocuğun anne-babayı taklit ettiğini unutmayarak, namaza öncelikle kendimiz gereken hassasiyeti göstermeliyiz." şeklinde konuştu.

Program küçük kız çocuklarının sergilediği tiyatro gösterimi ile devam etti.

Daha sonra namaz eğitimine katılan çocuklara sertifikaları verildi. Sertifika alan öğrencilere seccade, takke ve başörtüsü hediye edildi.

Program yapılan dua ile sona erdi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Av tüfeğiyle intihar etti iddiası

Av tüfeğiyle intihar etti iddiası

2017-07-25 23:51:57

​Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde bir gencin intihar ettiği iddia edildi.

Öğrencileri taşıyan minibüs kaza yaptı: 15 yaralı

Öğrencileri taşıyan minibüs kaza yaptı: 15 yaralı

2017-07-25 23:19:26

Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde Kur’an kursunun öğrencilerini taşıyan minibüsün kaza yapması sonucu meydana gelen kazada 15 kişi yaralandı.

TÜM HABERLER

Nusaybin’den Suriye’ye uzanan tünel bulundu

​Mardin’in Nusaybin ilçesinden Suriye’ye uzanan bir tünel daha ortaya çıkarıldı.

Müftülerin nikâh kıyma yetkisi TBMM'ye sunuldu

​Nüfus Hizmetleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda değişiklik yapılan tasarısı TBMM'ye sunuldu.

Diyanet "Kendi Dilinden FETÖ" çalışmasını yayımlayacak

FETÖ'nün 40 yıllık söylemini inceleyen Diyanet İşleri Başkanlığı, yarın "Kendi Dilinden FETÖ-Örgütlü Bir Din İstismarı" başlıklı çalışmasını yayımlayacak.

"Söz konusu Kudüs olunca Müslümanların tek ses olması gerekiyor"

Siyonist işgalcilerin Mescid-i Aksa'da Müslümanları katledip Harem-i Şerif'i ibadete kapatmasını değerlendiren Molla Bahri Kılıç, bütün Müslümanların, söz konusu Kudüs gibi mukaddes değerler olunca tek ses olması gerektiğini söyledi.

"Kur'an'ı bilen bir gençliğin yetişmesine ihtiyacımız var"

Kanaat önderleri ve müderrislerle bir araya gelen Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu, Kur'an-ı Kerim'i bilen ve Allah'ı dilinden düşürmeyen bir gençliğin yetişmesine ihtiyaçları olduğunu söyledi.
TÜM HABERLER