A A A

Hz. Ömer Malatya’da anıldı

Eklenme : 2016-11-19 12:13

MALATYA - Peygamber Sevdalıları Platformu Malatya Koordinatörlüğü tarafından Hz. Ömer’i anma ve anlama programı düzenlendi.

Hz. Ömer Malatya’da anıldı

Peygamber Sevdalıları Platformu'nun kasım ayını "sahabe ayı" olarak ilan etmesi dolayısıyla Malatya koordinatörlüğü tarafından Hz. ömer'i anma ve anlama programı düzenlendi.

Hayrın Yolcuları Derneği binasında gerçekleştirilen program, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Programa konuşmacı olarak katılan İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden Yrd. Doç. Dr. Fethullah Zengin, Hz. ömer'in adalet timsali olduğunu anlattı.

Hz. ömer'in Müslüman olmasında ibret verici dersler bulunduğunu belirten Zengin, "Hz. ömer, Peygamberi öldürmeye giderken onda dirildi. Onun İslam'a girişiyle Müslümanlar güç ve moral kazandı. Halifeliği döneminde adaletle hükmetmiş ve halk tarafından takdire şayan bulunmuştur. İlahiyat fakültelerinde türlü türlü düşünen insan var. Hepsi de Hz. ömer'i seviyor, yaptıklarını ona dayandırıyor. Bu, onun muazzam bir insan olduğunu göstermeye yeter de artar bile." dedi.

"Her türden insan Hz. ömer'de kendinden bir parça bulabiliyor"

Adalet timsali Hz. ömer'in hayatının tüm yönleriyle incelenmesi gerektiğini dile getiren Zengin, "Akademik olarak yüzlerce çalışma var ama Hz. ömer'i eleştirme bazında neredeyse yok. Hepsi de onun faziletiyle ilgili. Her türden insan kendinden bir parça bulabiliyor Hz. ömer'de. Cesur, adil, muttaki insanlar bulabiliyor. Bizim temennimiz yöneticilerin de onda bir şeyler bulmasıdır. Yönetici derken hepimizi kastediyorum. Adalet timsali olan Hz. ömer'in hayatı tüm yönleriyle incelenmelidir." ifadelerini kullandı.

Seslendirilen ezgilerle devam eden program, kapanış duasıyla son buldu. (M. Ali Batı/İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

DİMED üyeleri tarihle buluştu

DİMED üyeleri tarihle buluştu

2017-08-16 14:47:18

DİMED, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde çalışan üyelerini düzenlediği gezi programıyla tarihle buluşturdu.

Gümüşün karayla uyumu: Savat

Gümüşün karayla uyumu: Savat

2017-08-10 18:33:39

​Tarihte yaklaşık 2 bin 500 yıllık geçmişi olan gümüşün üzeri karartılarak gerçekleştirilen "savat", Vanlı ustaların ellerinde sanata dönüşüyor.

5 bin yıllık eski Van şehri mimarisi ortaya çıkarılıyor

5 bin yıllık eski Van şehri mimarisi ortaya çıkarılıyor

2017-08-10 16:44:16

Van Kalesi civarında 5 bin yıllık eski şehir mimarisi 2017 kazı çalışmaları, Van Bölgesi Tarih ve Arkeoloji Merkezi Müdürü Erkan Konyar başkanlığında devam ediyor.

TÜM HABERLER

Kredi kartlarının internetten alışverişe onay süresi uzatıldı

​Banka ve kredi kartlarının elektronik ticarette kullanılabilmesi kart sahiplerinin onayı için verilen süre 31 Aralık'a kadar uzatıldı.

"Hiçbir iz olmamasına rağmen çalışmaları dikkatli yürütüyoruz"

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı, iplik fabrikasında çıkan yangında kaybolan fabrika sahibiyle ilgili hiçbir iz olmamasına rağmen arama çalışmalarının dikkatle yürütüldüğünü söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İran Genelkurmay Başkanı'nı kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Genelkurmay Başkanı Bakıri’yi kabul etti.

AFAD'da Deprem Danışma Kurulu Toplantısı yapıldı

Deprem Danışma Kurulu'nun 2017 yılı ikinci toplantısı, Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ'ın katılımıyla AFAD'da yapıldı.

“Kurban Bayramı sevinci ile fakirlere et ulaştıralım”

Umut Kervanı'nın Gaziantep’teki yetkililerinden Mustafa Özaslan, kurban bayramı çalışmalarını başlattıklarını belirterek, hayırseverlere kurban bağışı çağrısında bulundu.
TÜM HABERLER