A A A

Göçmenleri taşıyan tekne alabora oldu: 6 ölü

Eklenme : 2016-11-18 18:22

AYDIN - Aydın'ın Didim ilçesi açıklarında, göçmenleri taşıyan teknenin alabora olması sonucu 6 kişi hayatını kaybetti, 4 kişi sağ kurtarıldı.

Göçmenleri taşıyan tekne alabora oldu: 6 ölü

Aydın'ın Didim ilçesi açıklarında, göçmenleri taşıyan teknenin alabora olması sonucu 6 kişi hayatını kaybettiği, 4 kişinde sağ kurtarıldığı belirtildi.

Sahil Güvenlik Komutanlığı'ndan konuya ilişkin açıklamada, "Şu ana kadar toplam 4 göçmen denizden sağ olarak alınmış, 6 göçmenin ise cansız bedenine ulaşılmıştır. Denizden sağ olarak kurtarılan göçmenlerin ifadelerinden 13 ya da 16 kişi olduklarının öğrenilmesi üzerine kayıp olabileceği değerlendirilen düzensiz göçmenlerin aranma çalışmalarına başlanmıştır." denildi.

Arama çalışmaları, bir Sahil Güvenlik Helikopteri, 2 Sahil Güvenlik Botu ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bağlısı bir karakol gemisi tarafından arama faaliyetlerine devam edildiği kaydedildi. (İLKHA)  YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Kontrolden çıkan otomobil takla attı: Bir yaralı

Kontrolden çıkan otomobil takla attı: Bir yaralı

2017-06-28 23:54:13

​Diyarbakır-Viranşehir Karayolu'nda kontrolden çıkan otomobil takla attı, kazada bir kişi yaralandı.

Vali Aksoy'dan veda yemeği

Vali Aksoy'dan veda yemeği

2017-06-28 23:43:20

​Kocaeli Valiliğine atanan Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy veda yemeği verdi.

Diyarbakır’da TOMA’ya bombalı saldırı

Diyarbakır’da TOMA’ya bombalı saldırı

2017-06-28 22:48:28

​Diyarbakır’da TOMA’ya yapılan ses bombalı saldırıda bir kişi yaralandı.

TÜM HABERLER

Meteorolojiden 7 il için sıcak hava uyarısı

​Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğünden, 7 il için kuvvetli sıcak hava uyarısı yapıldı.

Bayramda hayvanat bahçesini 38 bin 500 kişi ziyaret etti

Türkiye’de ilk, Avrupa’da ikinci ve dünyada ise dördüncü sırada yer alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ni Ramazan Bayramı’nda çoğunluğu çevre illerden olmak üzere 38 bin 500 kişi ziyaret etti.

Sosyal yardım alanları istihdam edenlere sigorta prim desteği

Sosyal yardım alanların istihdam teşvikine yönelik yapılan bir düzenleme ile işverenlere sigorta prim desteği sağlanacak.

Dicle Elektrikten uyarı

Dicle Elektrik Mardin İl Müdürlüğü, dikkat edilmemesi durumunda Kızıltepe’de elektrik şebekesinin devre dışı kalabileceğini belirtti.

Anız yakanlara para cezası kesilecek

Anız yangınlarıyla ilgili uyarılarda bulunan Batman Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, anız yakanlar hakkında para cezasının kesileceğini bildirdi.
TÜM HABERLER