A A A

Göçmenleri taşıyan tekne alabora oldu: 6 ölü

Eklenme : 2016-11-18 18:22

AYDIN - Aydın'ın Didim ilçesi açıklarında, göçmenleri taşıyan teknenin alabora olması sonucu 6 kişi hayatını kaybetti, 4 kişi sağ kurtarıldı.

Göçmenleri taşıyan tekne alabora oldu: 6 ölü

Aydın'ın Didim ilçesi açıklarında, göçmenleri taşıyan teknenin alabora olması sonucu 6 kişi hayatını kaybettiği, 4 kişinde sağ kurtarıldığı belirtildi.

Sahil Güvenlik Komutanlığı'ndan konuya ilişkin açıklamada, "Şu ana kadar toplam 4 göçmen denizden sağ olarak alınmış, 6 göçmenin ise cansız bedenine ulaşılmıştır. Denizden sağ olarak kurtarılan göçmenlerin ifadelerinden 13 ya da 16 kişi olduklarının öğrenilmesi üzerine kayıp olabileceği değerlendirilen düzensiz göçmenlerin aranma çalışmalarına başlanmıştır." denildi.

Arama çalışmaları, bir Sahil Güvenlik Helikopteri, 2 Sahil Güvenlik Botu ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bağlısı bir karakol gemisi tarafından arama faaliyetlerine devam edildiği kaydedildi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Batman’da ‘Namaz’ ile tanıştırılan 3 bini aşkın çocuk için program düzenlendi

Batman’da ‘Namaz’ ile tanıştırılan 3 bini aşkın çocuk için program düzenlendi

2017-08-20 23:06:07

Kur'an Nesli Platformu tarafından ilan edilen "Ağustos Ayı Namaz Ayı" etkinlikleri kapsamında iki haftada namaz eğitimini başarıyla tamamlayan 3 bini aşkın çocuk için Batman’da program düzenlendi.

İçişleri Bakanı Soylu Siirt’te

İçişleri Bakanı Soylu Siirt’te

2017-08-20 22:38:13

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir dizi temaslarda bulunmak üzere Siirt’e geldi.

Yoldan çıkan araç kayalıklara çarptı: 2 yaralı

Yoldan çıkan araç kayalıklara çarptı: 2 yaralı

2017-08-20 21:27:06

Mardin’de seyir halindeki aracın yoldan çıkması sonucu meydana gelen kazada 2 kişi yaralandı.

TÜM HABERLER

Bingöl’de 123 göçmen yakalandı

Bingöl’ün Solhan yapılan yol kontrollerinde 123 göçmen yakalandı.

Bitlis Kalesi turizme açılmayı bekliyor

Pamukkale Üniversitesi tarafından 2004 yılında başlatılan kazı çalışmaları nedeniyle yerli ve yabancı turizme kapatılan tarihi Bitlis Kalesi'nde, bir an önce çalışmaların bitirilerek turizme açılması bekleniliyor.

Tatlı imalatçıları yükselen fıstık fiyatlarına tepkili

Türkiye'nin önemli tatlı üretim merkezlerinden olan Diyarbakır'da, fıstık fiyatlarındaki artışa tatlı imalatçıları tepki gösteriyor.

Kayapınar ve Yenişehir kaymakamları değişti

Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ve Yenişehir ilçe kaymakamlarının yerleri değişti.

"Biz sağ oldukça bu acı yüreğimizden çıkmaz"

Gaziantep’te geçtiğimiz yıl bir kına gecesinde gerçekleştirilen canlı bomba saldırısında hayatını kaybedenlerin yakınları, olayın yıl dönümünde yakınlarının kabrini ziyaret etti.
TÜM HABERLER