A A A

Samsun Havalimanı çökme nedeniyle 3 ay kapatılacak

Eklenme : 2016-11-16 08:31

SAMSUN - Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Funda Ocak, Samsun Havalimanı’nda 19 santime varan çökmelere nedeniyle havalimanın 3 ay kapatılacağını belirtti.

Samsun Havalimanı çökme nedeniyle 3 ay kapatılacak

Samsun Havalimanı'nda havalimanın kapatılacak olması nedeniyle basın toplantısı düzenleyen Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Funda Ocak, Uluslararası Samsun–Çarşamba Havalimanı'nın bakım ve onarımı ile ilgili yaşanan tartışmalara açıklık getirdi.

19 santimlik çökme var

17 yıllık Samsun Havalimanı'nın sadece Samsunluların değil kendilerinin de göz bebeği olduğunu söyleyen Ocak, "öncelikle şunu belirtmek istiyorum; Ulaştırma Denizcilik Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet ARSLAN bu konuda çok hassas. Samsun Havalimanı'na her türlü hizmetin süratle getirilmesini arzu ediyor. Kamuoyundaki tereddütleri gidermek ve gerekli açıklamaları yapmak üzere bizi görevlendirdi. Havalimanında son 5 yılda 20 milyon liralık yatırım yaptık, bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Yalnız pist çok eskidi, 19 santime varan çökme var. Bu sayı 22 santime ulaştığında uluslararası standarttan çıkıyor. Bu yüzden çalışmaları başlattık" dedi.

"Süreyi 3 aya indirdik"

Havalimanı pisti için 9 milyon liralık bir sözleşme imzaladıklarını açıklayan Ocak, "1.7 milyon yolcusu olan bir havalimanının 11 ay süreyle kapatılması kabul edilemez. Bu süreyi 3 aya indirdik, bakımı yapacak şirket geceli gündüzlü çalışacak. 01 Mart ve 31 Mayıs tarihleri arasında bu çalışmalar yapılacak. Çalışmaların 31 Mayıs'ta tamamlanıp havalimanının yeniden millete açılmasının sözünü veriyorum. Bizzat bu süreci kendimiz takip edeceğiz." diye konuştu .

Merzifon Havalimanı hazırlandı

İkinci pist maliyetinin 160 milyon TL olduğunu hatırlatan Ocak, "Samsun Havalimanı'nın kapalı olduğu 3 aylık süre boyunca Merzifon Havaalanı kullanılacak. En uygun destinasyonun burası olduğuna karar verdik. Merzifon'daki pisti hazırladık, her türlü yolcu taşımacılığı için Merzifon ve Samsun büyük şehir belediyeleri ile ortak çalışacağız." ifadelerini kullandı. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Dicle Nehri’ne düşüp kaybolan çocuk hâlâ bulunamadı

Dicle Nehri’ne düşüp kaybolan çocuk hâlâ bulunamadı

2017-08-23 10:40:54

Batman’ın Hasankeyf ilçesinde dengesini kaybederek Dicle Nehri’ne düşüp kaybolan çocuk hâlâ bulunamadı.

80 askeri hakimin 4'ü görevlerine iade edildi

80 askeri hakimin 4'ü görevlerine iade edildi

2017-08-23 09:34:47

OHAL kapsamında görevinden çıkarıldıkları gerekçesiyle komisyona başvuran 80 askeri hakimin 4'ünün görevlerine iade edilmesi kararlaştırıldı.

Silvan'da namaz eğitimini tamamlayan çocuklar etkinlikte buluştu

Silvan'da namaz eğitimini tamamlayan çocuklar etkinlikte buluştu

2017-08-23 07:48:56

​Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde, Kur’an Nesli Platformu tarafından çocuklara yönelik 15 gün süren namaz eğitimi programının ardından etkinlik düzenlendi.

TÜM HABERLER

Viranşehir'de trafik kazası: Bir ölü 4 yaralı

​Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde meydana gelen trafik kazasında bir kişi hayatını kaybetti, 4 kişide yaralandı.

Kızılay 33 ülkede kurban kesimi yapacak

​Kızılay Genel Merkez Denetim Kurulu Üyesi ve Muş Şube Başkanı Cengiz Koç, bu yıl 33 farklı ülkede Kızılay olarak kurban kesimleri yapacaklarını ifade etti.

Yarın zilhicce ayının birinci günü

​Kameri ayların 12’ncisi olan Zilhicce ayı, İslam’ın beş esasından biri olan hac farizasının ifa edildiği umumi af ayıdır.

Türkiye’nin ilk uzay merkezinin temeli atıldı

​Avrupa’da en iyi, dünyada ise ilk 5 uzay ve havacılık merkezinden birisi olması planlanan Gökmen Uzay Havacılık ve Eğitim Merkezi’nin temeli Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’ın katılımıyla Bursa’da atıldı.

Sosyal medyada PKK propagandasına 8 tutuklama

​Elazığ’da sosyal medyada PKK propagandası yaptığı gerekçesiyle gözaltına 12 kişiden 8’i tutuklandı.
TÜM HABERLER