A A A

Samsun Havalimanı çökme nedeniyle 3 ay kapatılacak

Eklenme : 2016-11-16 08:31

SAMSUN - Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Funda Ocak, Samsun Havalimanı’nda 19 santime varan çökmelere nedeniyle havalimanın 3 ay kapatılacağını belirtti.

Samsun Havalimanı çökme nedeniyle 3 ay kapatılacak

Samsun Havalimanı’nda havalimanın kapatılacak olması nedeniyle basın toplantısı düzenleyen Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Funda Ocak, Uluslararası Samsun–Çarşamba Havalimanı'nın bakım ve onarımı ile ilgili yaşanan tartışmalara açıklık getirdi.

19 santimlik çökme var

17 yıllık Samsun Havalimanı’nın sadece Samsunluların değil kendilerinin de göz bebeği olduğunu söyleyen Ocak, “Öncelikle şunu belirtmek istiyorum; Ulaştırma Denizcilik Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet ARSLAN bu konuda çok hassas. Samsun Havalimanı'na her türlü hizmetin süratle getirilmesini arzu ediyor. Kamuoyundaki tereddütleri gidermek ve gerekli açıklamaları yapmak üzere bizi görevlendirdi. Havalimanında son 5 yılda 20 milyon liralık yatırım yaptık, bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Yalnız pist çok eskidi, 19 santime varan çökme var. Bu sayı 22 santime ulaştığında uluslararası standarttan çıkıyor. Bu yüzden çalışmaları başlattık” dedi.

“Süreyi  3 aya indirdik”

Havalimanı pisti için 9 milyon liralık bir sözleşme imzaladıklarını açıklayan Ocak, “1.7 milyon yolcusu olan bir havalimanının 11 ay süreyle kapatılması kabul edilemez. Bu süreyi  3 aya indirdik, bakımı yapacak şirket geceli gündüzlü çalışacak. 01 Mart ve 31 Mayıs tarihleri arasında bu çalışmalar yapılacak.  Çalışmaların 31 Mayıs’ta tamamlanıp havalimanının yeniden millete açılmasının sözünü veriyorum. Bizzat bu süreci kendimiz  takip edeceğiz.” diye konuştu .

 Merzifon Havalimanı hazırlandı

 İkinci pist maliyetinin 160 milyon TL olduğunu hatırlatan Ocak, “Samsun Havalimanı’nın  kapalı olduğu 3 aylık süre boyunca Merzifon Havaalanı kullanılacak. En uygun destinasyonun burası olduğuna karar verdik. Merzifon’daki pisti hazırladık, her türlü yolcu taşımacılığı için Merzifon ve Samsun büyük şehir belediyeleri ile ortak çalışacağız.” ifadelerini kullandı. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

HAMAS heyetinden HÜDA PAR'a ziyaret

HAMAS heyetinden HÜDA PAR'a ziyaret

2017-05-22 23:57:45

Filistin İslami Direniş Hareketi HAMAS'ın Dış İlişkiler Sorumlusu Usame Hamdan, HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanlığını ziyaret etti.

Batman’da ASTE eğitimi verildi

Batman’da ASTE eğitimi verildi

2017-05-22 23:11:58

Batman’da Ambulans Sürüş Teknikleri Eğitimi (ASTE) ilk kes verildi.

Şeyh Mahmut Ziyaret yolu çile yoluna dönüştü

Şeyh Mahmut Ziyaret yolu çile yoluna dönüştü

2017-05-22 22:57:44

Mardin'in Savur ilçesine bağlı Kırkdirek köyünde bulunan Şeyh Mahmut ziyaretine giden yolun bozuk olmasına vatandaşlar dert yanıyor.

TÜM HABERLER

Akçakale’de diyaliz ünitesi hizmete girdi

Yaklaşık iki yıldan bu yana Akçakale Devlet Hastanesinde açılması planlanan diyaliz ünitesi, uzun uğraşlar sonucu hizmete girdi.

Mardin'de tarihi mezarlık, su sarnıcı ve zindan turizme açıldı

Mardin'de düzenlenen tören ile Roma Dönemine ait mezarlık, su sarnıcı ve zindan turizme açıldı.

Şanlıurfa’da zehir tacirlerine operasyon: 3 gözaltı

Şanlıurfa zehir tacirlerine yapılan operasyonda 76 kilo uyuşturucu ele geçirildi.

Meteorolojiden Doğu bölgeleri için kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarın Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun ve Güneydoğu Anadolu’nun batısında görülecek sağanak yağışların ardından meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı uyarılarda bulundu.

Van’da yol genişletme ve kaldırım çalışması

Van Büyükşehir Belediyesi, kentin ulaşımını rahatlatmak amacıyla merkezde bulunan Şerefiye Caddesi'nde bölünmüş yol çalışmasına başladı.
TÜM HABERLER
Kod Center