A A A

Tokat’ta Mekke’nin fethi kutlandı

Eklenme : 2015-01-01 13:49

TOKAT - Anadolu Gençlik Derneği Tokat Şubesi, “Mekke’nin Fethi” programı düzenledi.

Tokat’ta Mekke’nin fethi kutlandı

Anadolu Gençlik Derneğinin (AGD) organize ettiği "Mekke'nin Fethi" etkinliği Hüseyin Akbaş Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleşti.

Programa; Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç, AGD Tokat Şube Başkanı Hüseyin Reel, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Halep Merkez Camii İmam Hatibi Enes El Caid'in Kur'an tilaveti ile başlayan etkinlik konuşan AGD Tokat Şube Başkanı Hüseyin Reel, yılbaşı eğlencelerini eleştirdi. Müslümanların noel kutlamarına katılmaması gerektiğin, belirten Reel, "Gönülleri ve vicdanları en çok rahatsız eden şey; Müslüman bir memlekette, Müslümanların gayri Müslimlere kendilerini benzeterek onlar gibi yaşamaya çalışmaları ve hiç sıkılmadan onlar gibi hareket etmeleridir. Bu yılbaşı olayının kesinlikle bizim inancımızda ne yeri vardır, ne de bir önemi. Ancak görüyoruz ki halkı Müslüman olan bu memlekette, Hıristiyanlara ait olan ve onların yaşantısını gösteren bir gelenek olduğu için, Müslümanlara ne oluyor da, gayri Müslimleri taklit ediyorlar ve onlar gibi hareket ediyorlar." dedi.

Düzenlenen programın son bölümünde, daha önce yapılan siyer sınavında Tokat genelinde ilk 5'e giren öğrenciler cumhuriyet altını ile ödüllendirildi. Siyer sınavı 1'incisi ise umreye gitmeye hak kazandı. Program, ilahi ve ezgi sanatçılarından Mustafa Koç ve ekibinin seslendirdikleri ilahiler ile son buldu. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Diyarbakır'da

Diyarbakır'da "15 Temmuz Fotoğraf Sergisi" açıldı

2017-07-13 17:10:35

Diyarbakır'da, geçtiğimiz yıl 15 Temmuz darbe girişiminde yaşananların fotoğraflarının sergilendiği "15 Temmuz Fotoğraf Sergisi" açıldı.

"15 Temmuz'u hamasete dönüştürmeden hamdimizi artırmalıyız"

2017-07-12 16:50:22

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, 15 Temmuz'un hamasete dönüştürülmeden Allah'a olan hamdin ve şükrün arttırılması gerektiğini belirtti.

İslam kültürünü camilerin duvarlarına nakşediyorlar

İslam kültürünü camilerin duvarlarına nakşediyorlar

2017-06-21 16:12:44

Nakkaşlık ve hattatlığı günümüzde sürdüren ustalar, çeşitli renklerde ayet, hadis ve motifleri sabır ve titizlikle camilerin duvarlarına nakşediyorlar.

TÜM HABERLER

Elazığ’da 4 kişi FETÖ üyeliğinden tutuklandı

Elazığ merkezli Bitlis ve İzmir'de gerçekleştirilen operasyonlarda gözaltına alınan 10 şüpheliden 4’ü tutuklandı.

Batman’da "inşaat ve tarım" fuarı düzenlenecek

​Batman’da "1. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı" ile "1. İnşaat, Mobilya ve Dekorasyon Fuarı" yapılacağı bildirildi.

Ege'de 5 büyüklüğünde bir deprem daha

Ege'de 5 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.

Muş'ta bir PKK'li sahte kimlikle yakalandı

​Muş'ta bomba ve el yapımı patlayıcı düzeneği alan bir PKK'li sahte kimlikle yakalandı, PKK'liye yardım yataklık yapan 6 şüpheli gözaltına alındı.

"Ümmet birlik olmadığı sürece Müslüman kanı akmaya devam edecektir"

​Siyonist terör rejimi İsrail’in Mescid-i Aksa'yı ibadete kapatıp, Müslümanları katledilmesine tepki gösteren HÜDA PAR Derik İlçe Başkanı, İslam ümmetinin birlik olamadığı müddetçe Müslümanların kanının akmaya devam edeceğini söyledi.
TÜM HABERLER