A A A

FETÖ soruşturmasında 43 öğretmen gözaltına alındı

Eklenme : 2016-11-04 13:30

KONYA - 15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ'ye yönelik yürütülen soruşturmalar kapsamında, Konya'da haklarında gözaltı kararı bulunan 54 öğretmenden, 43'ü yakalandı.

FETÖ soruşturmasında 43 öğretmen gözaltına alındı

15 Temmuz ABD destekli darbe girişiminin ardından FETö/PDY'ye yönelik yürütülen soruşturmalar kapsamında "Bylock"u kullandığı iddia edilen 54 öğretmen hakkında gözaltı kararı çıkarıldığı belirtildi.

Konya Cumhuriyet Başsavcılığınca, örgüte finans sağlayan ve örgüt faaliyetlerine iştirak edenlere yönelik başlatılan soruşturma kapsamında, FETö/PDY ile bağlantısı olduğu değerlendirilenlere ilişkin çalışmalar sürüyor.

Darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, hakkında gözaltı kararı çıkarılan 54 öğretmenden, 43'ü yakalandı. Yakalananlar arasında daha önce açığa alınan ve örgütün şifreli haberleşme programı "Bylock"u kullandığı iddia edilen öğretmenlerin olduğu öğrenildi.

Gözaltına alınan 43 öğretmen Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler, ifadeleri alınmak üzere, emniyete götürüldü. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Nusaybin'de trafik kazası: Bir ölü

Nusaybin'de trafik kazası: Bir ölü

2017-07-25 15:34:42

Mardin'in Nusaybin ilçesinde TIR ile 2 otomobilin karıştığı kazada bir kişi hayatını kaybetti.

Mardin’de mazot hırsızlığı operasyonu: 2 tutuklama

Mardin’de mazot hırsızlığı operasyonu: 2 tutuklama

2017-07-25 15:21:37

Mardin’in Midyat ilçesinde mazot hırsızlığı yapan 2 kişi tutuklandı.

Belediyeye tepki gösteren taksicilerden iş bırakma eylemi

Belediyeye tepki gösteren taksicilerden iş bırakma eylemi

2017-07-25 15:02:55

Bingöl'de bazı taksiciler, Adaklı Belediyesi tarafından yeni ihale edilen 10 adet taksi plakasının iptali için bir günlük iş bırakma eylemi yaptılar.

TÜM HABERLER

6-7 Ekim saldırılarının dikkat çeken figürü "kameraman" gözaltına alındı

6-7 Ekim saldırılarının dikkat çeken figürü Gelê Kürdistan TV (GK TV) eski muhabiri Diyarbakır’da PKK’ye yönelik operasyonlar kapsamında gözaltına alındı.

Mardin Yeşilay’ın “Gençlik Merkezi” açıldı

Yeşilay Mardin Şubesi’nin “Gençlik Merkezi” törenle açıldı.

DGS soru ve cevaplarının tamamı aday erişimine açıldı

​2017 Dikey Geçiş Sınavı soru ve cevaplarının tamamı adayların erişimine açıldı.

"Uyuşturucu bağımlılığı tamamen bir halk sağlığı sorunudur"

Diyarbakır ÇEMATEM'de görev yapan uzmanlar, uyuşturucu bağımlılığının tamamen bir halk sağlığı sorunu olduğunu belirterek, ailelerin çocuklara öğüt vermekten ziyade onları dinlemeleri tavsiyesinde bulunuyor.

Şanlıurfa’da tarihi evler restore ediliyor

Dünyanın en eski yerleşim merkezlerinden olan Şanlıurfa'da tarihi yapıların ortaya çıkması ve korunmasına yönelik çalışmalarını sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi 'Urfa Evleri’nin restorasyonunu sürdürüyor.
TÜM HABERLER