A A A

Serbest bırakılan askerler yeniden tutuklandı

Eklenme : 2016-10-29 11:43

KONYA - 15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ/PDY'ye yönelik yürütülen soruşturmalar kapsamında, çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakılan ve daha sonra tekrar gözaltına alınan 18 asker tutuklandı.

Serbest bırakılan askerler yeniden tutuklandı

Konya'da, FETö/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakılan ve savcılığın itirazı üzerine tekrar gözaltına alınan 18 askerin tutuklandığı belirtildi.

Edinilen bilgilere göre, Konya'da, FETö/PDY yönelik soruşturma kapsamında çıkarıldıkları mahkemece salıverilen, savcılığın itirazı üzerine yeniden gözaltına alınan 18 asker adliyeye sevk edildi.

Nöbetçi mahkeme, Konya 3. Ana Jet Üs Komutanlığında görevli 18 askerin FETö ile bağlatışı olduğu iddiasıyla haklarında tutuklama kararı verdi.

FETö ile bağlantılı olduğu iddia edilen, Konya 3. Ana Jet Üs Komutanlığında görevli 47 asker hakkında 20 Ekim'de gözaltı kararı verilmişti. Eş zamanlı operasyonda, aralarında albay, yarbay, binbaşı, yüzbaşı, üsteğmen ve astsubayların da bulunduğu 47 rütbeli asker yakalanmıştı. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Bingöl’de PKK operasyonu: 3 gözaltı

Bingöl’de PKK operasyonu: 3 gözaltı

2017-07-25 15:45:08

Bingöl’ün Karlıova ilçesinde PKK’ye yönelik operasyonda 3 kişi gözaltına alındı.

Nusaybin'de trafik kazası: Bir ölü

Nusaybin'de trafik kazası: Bir ölü

2017-07-25 15:34:42

Mardin'in Nusaybin ilçesinde TIR ile 2 otomobilin karıştığı kazada bir kişi hayatını kaybetti.

Mardin’de mazot hırsızlığı operasyonu: 2 tutuklama

Mardin’de mazot hırsızlığı operasyonu: 2 tutuklama

2017-07-25 15:21:37

Mardin’in Midyat ilçesinde mazot hırsızlığı yapan 2 kişi tutuklandı.

TÜM HABERLER

Muş merkezli 15 ilde FETÖ operasyonu: 18 tutuklama

Muş merkezli 15 ilde düzenlenen operasyonda SODES projeleri kapsamında sahte evrak hazırlayıp ihalelerde usulsüzlük yaptıkları belirtilen 18 FETÖ üyesinin tutuklandığı bildirildi.

6-7 Ekim saldırılarının dikkat çeken figürü "kameraman" gözaltına alındı

6-7 Ekim saldırılarının dikkat çeken figürü Gelê Kürdistan TV (GK TV) eski muhabiri Diyarbakır’da PKK’ye yönelik operasyonlar kapsamında gözaltına alındı.

Mardin Yeşilay’ın “Gençlik Merkezi” açıldı

Yeşilay Mardin Şubesi’nin “Gençlik Merkezi” törenle açıldı.

DGS soru ve cevaplarının tamamı aday erişimine açıldı

​2017 Dikey Geçiş Sınavı soru ve cevaplarının tamamı adayların erişimine açıldı.

"Uyuşturucu bağımlılığı tamamen bir halk sağlığı sorunudur"

Diyarbakır ÇEMATEM'de görev yapan uzmanlar, uyuşturucu bağımlılığının tamamen bir halk sağlığı sorunu olduğunu belirterek, ailelerin çocuklara öğüt vermekten ziyade onları dinlemeleri tavsiyesinde bulunuyor.
TÜM HABERLER