A A A

Aksaray’da ‘Gözümün Nuru Namaz’ etkinliği

Eklenme : 2016-10-27 19:44

AKSARAY - Kur’an Nesli Platformuna üye derneklerden Aksaray İlim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği “Gözümün Nuru Namaz” etkinliği çerçevesinde çocuklara yönelik namaz programı düzenledi.

Aksaray’da ‘Gözümün Nuru Namaz’ etkinliği

Aksaray İlim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Aksa-Der), Kur'an Nesli Platformunun Ekim ayını "Namaz Ayı" ilan etmesi üzerine "Gözümün Nuru Namaz" sloganıyla çocuklara yönelik namaz programı düzenledi. Program çerçevesinde iki hafta boyunca Aksa-Der'de namaz eğitimi alan çocuklar, namaz kılmayı öğrenmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade ettiler.

Namaz kılmayı öğrenen çocuklardan 11 yaşındaki İsmail Çiftçi, camide cemaatle namaz kılmanın güzel olduğunu anlatarak, programı düzenleyenlere teşekkür etti.

Programa katılıp namaz kılmayı öğrendiği için çok mutlu olduğunu söyleyen 10 yaşındaki Meryem Koçak, bundan sonra namaz kılmayı alışkanlık haline getireceğini söyledi.

İki haftalık namaz eğitimini tamamlayan çocuklar programın finalini Aksaray Ulu Caminde gerçekleştirdi. Çocuklar, "Yaşım Küçük İmanım Büyük", "Gözümün Nuru Namaz" ve "Vakitlerin Sultanı Namaz" yazılı pankartlarla ve sloganlarla Ulu Cami'ye geldi.

Camide namaz kılan çocuklar, Ulu Camii önünde hazırladıkları pankartlarla sloganlar attı. Ulu Camii önünde toplanan çocukları izleyen vatandaşlar, çocukların küçük yaşta namaz öğrenmelerinin önemli olduğunu belirttiler.

Çocukların geleceğimiz olduğunu belirten Bayram Çetin, "Ağaç yaş iken eğilir. Bu çocuklarımıza da henüz küçük yaşta namaz öğreten Aksa-Der'e ve Kur'an Nesli Platformuna teşekkür ediyoruz. Allah emeklerinin karşılığını versin inşallah." şeklinde konuştu. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Batman’da ‘Namaz’ ile tanıştırılan 3 bini aşkın çocuk için program düzenlendi

Batman’da ‘Namaz’ ile tanıştırılan 3 bini aşkın çocuk için program düzenlendi

2017-08-20 23:06:07

Kur'an Nesli Platformu tarafından ilan edilen "Ağustos Ayı Namaz Ayı" etkinlikleri kapsamında iki haftada namaz eğitimini başarıyla tamamlayan 3 bini aşkın çocuk için Batman’da program düzenlendi.

İçişleri Bakanı Soylu Siirt’te

İçişleri Bakanı Soylu Siirt’te

2017-08-20 22:38:13

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir dizi temaslarda bulunmak üzere Siirt’e geldi.

Yoldan çıkan araç kayalıklara çarptı: 2 yaralı

Yoldan çıkan araç kayalıklara çarptı: 2 yaralı

2017-08-20 21:27:06

Mardin’de seyir halindeki aracın yoldan çıkması sonucu meydana gelen kazada 2 kişi yaralandı.

TÜM HABERLER

Bingöl’de 123 göçmen yakalandı

Bingöl’ün Solhan yapılan yol kontrollerinde 123 göçmen yakalandı.

Bitlis Kalesi turizme açılmayı bekliyor

Pamukkale Üniversitesi tarafından 2004 yılında başlatılan kazı çalışmaları nedeniyle yerli ve yabancı turizme kapatılan tarihi Bitlis Kalesi'nde, bir an önce çalışmaların bitirilerek turizme açılması bekleniliyor.

Tatlı imalatçıları yükselen fıstık fiyatlarına tepkili

Türkiye'nin önemli tatlı üretim merkezlerinden olan Diyarbakır'da, fıstık fiyatlarındaki artışa tatlı imalatçıları tepki gösteriyor.

Kayapınar ve Yenişehir kaymakamları değişti

Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ve Yenişehir ilçe kaymakamlarının yerleri değişti.

"Biz sağ oldukça bu acı yüreğimizden çıkmaz"

Gaziantep’te geçtiğimiz yıl bir kına gecesinde gerçekleştirilen canlı bomba saldırısında hayatını kaybedenlerin yakınları, olayın yıl dönümünde yakınlarının kabrini ziyaret etti.
TÜM HABERLER