A A A

Mahkûm ailelerinden Emine Erdoğan’a mektup

Eklenme : 2016-10-27 18:30

DİYARBAKIR - 28 Şubat ve FETÖ mağduru mahkûm aileleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’a mektup yazarak yaşadıkları mağduriyetleri anlattılar.

Mahkûm ailelerinden Emine Erdoğan’a mektup

28 Şubat ve FETÖ Mağduru İslamî kimlikli mahkûmların aileleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Eşi Emine Erdoğan’a mektup yazarak yaşadıkları mağduriyetleri anlattı.

İslami hizmetlerinden dolayı FETÖ/PDY bağlantılı hâkim, savcı ve polisler tarafından kurulan kumpaslarla cezaevine konulan mahkûmların yakınları, yaşadıkları mağduriyetleri anlatmak ve adaletin tesisi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’a mektup yazdılar.

Cezaevinde bulunan Hatip Aslan ve İhsan Baran’ın yakınları;  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’a yazdıkları mektupları postalamak için Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde bulunan Merkez Postaneye geldiler.

Hatip Aslan’ın annesi olduğunu belirten Fatma Aslan, “Eğer oğlum suçlu olsaydı, gelmezdim buralara kadar, uğraşmazdım. Yeniden yargılama yapılsın, oğlumun suçsuz olduğu görülecektir. Bizim ciğerlerimizi yaktılar, onların da ciğerleri yansın.” şeklinde konuştu.

Çocuklarının FETÖ'nün kumpasları sonucu cezaevine konulduğunu ifade eden Aslan,  "Biz istiyoruz ki FETÖ’cü hakim ve savcılar tarafından ceza kesilen çocuklar, haksızlıklara maruz kaldılar. Biz istiyoruz ki çocuklarımız, eşlerimiz tekrar yargılansın. Ben yaşlıyım, çocuğumu ziyaret edecek gücüm yok. Tüpten çıkıp buraya geldim. Bizi düşünsüler, haksız yere zindanlarda çürüyen çocuklarımız eşlerimiz çıksın artık. Biz bu yüzden mektup göndereceğiz Emine Erdoğan’a." dedi.

Eşi İhsan Baran’ın 23 yıldır cezaevinde olduğunu söyleyen bir başka Yusufi mahkumun eşi Ayşe Baran ise "Mazlumların ahı, hiçbir zaman yerde kalmamıştır. Emine Erdoğan da bir kadın olarak, bir eş olarak, bir anne olarak bunu düşünsün. Biz derdimizi Allah’a anlattık, onlar vesile olursa onlar bilir. Biz çocuklarımız ve eşlerimiz için yeniden yargılanma istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Hatip Aslan'ın yeğeni Fırat Aslan ise “Ben amcamın serbest bırakılmasını istiyorum, onun bir suçu yok. Ben onu yıllardır göremedim, özlüyorum onu. Emine Erdoğan sesimize kulak versin, kendini yerimize koysun.” diye konuştu. (M. Sıddık Bilge/Hüseyin Genel – İLKHA) YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

FETÖ yargısı mağdurları yıllar sonra özgürlüklerine kavuştu

FETÖ yargısı mağdurları yıllar sonra özgürlüklerine kavuştu

2017-04-08 01:14:15

FETÖ tarafından 2010 yılında kurulan kumpas ile cezaevine konulan Adıyaman Vahdet-Der üyeleri verilen cezanın tamamını yatarak çıktılar.

"Babam dünyadan göçmeden ağabeyim onu son bir kez görebilsin"

2017-02-14 14:20:23

21 yıldır cezaevinde bulunan Mustafa Dayan'ın, babasının felç geçirdiğini belirten aile bireyleri, uzun yıllardır evlat hasreti yaşayan babanın son kez oğluyla görüştürülmesini istediler.

Hasta mahkûmların aileleri seslerinin duyulmasını istiyor

Hasta mahkûmların aileleri seslerinin duyulmasını istiyor

2017-02-01 11:06:35

İslami kimliğinden dolayı 16 yıldır tutuklu bulunan ve cezaevinde kalp ameliyatı olan Mehmet Olam’ın ailesi, artık mağduriyetlerinin görülmesini istiyor.

TÜM HABERLER

"OHAL eliyle darbe karşıtları cezalandırılmak isteniyor!"

İŞKUR’un "İş Başı Eğitim Programı" kapsamında personel yetiştirip çalıştırma başvurusu reddedilen İLKHA’nın Genel Müdürü Mahmut İrtem, başvurularının reddedilmesine tepki göstererek OHAL eliyle darbe karşıtlarının cezalandırılmak istendiğini belirtti

Görmez’e yönelik saldırılara kitlesel kınama

Diyanet-Sen Mardin Şubesi, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'e yönelik yapılan saldırıları kınadı.

Batman Umut Kervanı’ndan hayırseverlere çağrı

Batman Umut Kervanı, Ramazan ayında fakir ve muhtaçlara yardımda bulunmak isteyen hayırseverlere çağrıda bulundu.

Tüketicinin bilgisini almadan tüp satanlara para cezası verilecek

Valilik bünyesinde oluşturulan El Yapımı Patlayıcı Maddeler İle Mücadele Komisyonu'nun aldığı karar doğrultusunda, tüketicinin bilgisini almadan tüp satanlara para cezasının uygulanacağı bildirildi.

Batman Sason’da yıl sonu sergisi yapıldı

Batman’ın Sason ilçesinde bayan kursiyerlerin yıl sonu sergisi açıldı.
TÜM HABERLER
Kod Center