A A A

Obezite ile mücadele için asansöre binmek yasaklandı

Eklenme : 2014-12-31 17:22

EDİRNE - Edirne'de obeziteyle mücadele çalışması kapsamında valilik tarafından asansörler yalnızca üçüncü kattan sonra kullanılabilecek.

Obezite ile mücadele için asansöre binmek yasaklandı

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, obezite ve diğer kilo ile gelen hastalıklarla mücadele kapsamında, kamu ve özel kurumlarda bundan itibaren ilk 3 kata asansör yasağı getirildiğini ve vatandaşları sağlık için merdiven kullanmaya yönelttiklerini belirtti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Vali Şahin, "Bu proje Sağlık Bakanlığını ve diğer bakanlıkları harekete geçirdi. Obeziteyle mücadele konusunda biz de Edirne Valiliği olarak örnek olacak bir proje geliştirdik. Bundan böyle gerek kamu, gerekse özel sektördeki bütün asansörlerin ilk 3 durağı iptal edilecek. Tabi ki hastaneleri göz ardı etmek gerekir, bunlar istisnai tutulacak." dedi.

İl Sağlık Müdürlüğünde başlayan bu uygulamanın diğer kurumlarda da başlaması için Vali Şahin'in talimatlarıyla hazırlıklar başlatıldı. Hazırlanan afişlerin kurumlara dağıtılacağı ve belli bölgelere asılacağı belirtildi. Ayrıca il hıfzıssıhha kurulunda konu taraflarca görüşülerek, hastaneler hariç diğer kamu kurum ve kuruluşlarında yük ve eşya taşıma dışında asansör kullanılmaması için kararlar alınacağı ifade edildi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Sülük Göletine 15 bin adet yavru sazan bırakıldı

Sülük Göletine 15 bin adet yavru sazan bırakıldı

2017-07-20 18:39:33

Hakkari Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri tarafından Sülük Göletine yaklaşık 15 bin adet yavru sazan bırakıldı.

Piknik yaparken kenelere dikkat!

Piknik yaparken kenelere dikkat!

2017-07-19 09:42:28

Türkiye’de son birkaç yılın sıcak yazı yaşanırken, uzmanlar mesire ve kırsal kesimlerde piknik yapan vatandaşları kene ısırmalarına karşı uyardı.

"Depresyon belirtisi yaşayan biri tedavi edilmeli"

2017-07-18 19:46:41

Uzmanlar, depresyon belirtisi yaşayan kişilerin mutlaka uzman bir psikolog tarafından tedavi edilmeleri gerektiğini belirtiyor.

TÜM HABERLER

"Siyonist’in emellerini gerçekleştirmek için uygulamayacağı terör yoktur"

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yavuz, Siyonistlerin, şeytani emellerini gerçekleştirmek için uygulamayacağı terörün olmadığına dikkat çekerek Müslümanların, ihtilafı bir kenara bırakıp Siyonizm'e karşı birleşmesi gerektiğini belirtti.

“Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları sonlandıracak bir eylem planı oluşturulmalıdır”

Siyonist teröristlerin Mescid-i Aksa ve Filistin halkına yönelik gerçekleştirdiği zulme tepki gösteren Erbakan Vakfı Bitlis Şubesi, Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları sonlandıracak bir eylem planı oluşturulması gerektiğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Mescid-i Aksa" çağrısı

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İslam İşbirliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanı olarak, uluslararası toplumu Harem-i Şerif'te ibadet özgürlüğünü kısıtlayan uygulamaların derhal kaldırılması için harekete geçmeye çağırıyorum." dedi.

Mardin STK’ları terör çetesini lanetledi

Siyonist terör şebekesinin Mescid-i Aksa’ya yönelik baskı ve saldırıları kınayan MÜSİAD Mardin Şubesi ve Mardin Berberler ve Kuaförler Odası, Siyonist işgalcilerin Müslümanları şehit etmesi ve ibadet yapılmasını engellemesine sert tepki gösterdi.

"Kitap okuyana çay ve kahve bedava"

​Van’da kafe işleten 2 edebiyat öğretmeni, bir araya gelerek oluşturdukları sosyal sorumluluk projesiyle kitap okuyan müşterilerine ücretsiz çay ve kahve ikramında bulunuyor.
TÜM HABERLER