A A A

Obezite ile mücadele için asansöre binmek yasaklandı

Eklenme : 2014-12-31 17:22

EDİRNE - Edirne'de obeziteyle mücadele çalışması kapsamında valilik tarafından asansörler yalnızca üçüncü kattan sonra kullanılabilecek.

Obezite ile mücadele için asansöre binmek yasaklandı

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, obezite ve diğer kilo ile gelen hastalıklarla mücadele kapsamında, kamu ve özel kurumlarda bundan itibaren ilk 3 kata asansör yasağı getirildiğini ve vatandaşları sağlık için merdiven kullanmaya yönelttiklerini belirtti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Vali Şahin, “Bu proje Sağlık Bakanlığını ve diğer bakanlıkları harekete geçirdi. Obeziteyle mücadele konusunda biz de Edirne Valiliği olarak örnek olacak bir proje geliştirdik. Bundan böyle gerek kamu, gerekse özel sektördeki bütün asansörlerin ilk 3 durağı iptal edilecek. Tabi ki hastaneleri göz ardı etmek gerekir, bunlar istisnai tutulacak.” dedi.

İl Sağlık Müdürlüğünde başlayan bu uygulamanın diğer kurumlarda da başlaması için Vali Şahin’in talimatlarıyla hazırlıklar başlatıldı. Hazırlanan afişlerin kurumlara dağıtılacağı ve belli bölgelere asılacağı belirtildi. Ayrıca il hıfzıssıhha kurulunda konu taraflarca görüşülerek, hastaneler hariç diğer kamu kurum ve kuruluşlarında yük ve eşya taşıma dışında asansör kullanılmaması için kararlar alınacağı ifade edildi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İş adamlarından ihtiyaç sahibi ailelere yardım

İş adamlarından ihtiyaç sahibi ailelere yardım

2017-05-29 21:59:25

Şanlıurfa'da doğup büyüdüğü mahalleye yardımdan bulunan İş adamları mağdur ve muhtaç durumda olan vatandaşlara yardım etti.

"21 bin 664 kişi böbrek nakli bekliyor"

2017-05-28 12:24:26

Mayıs ayı itibariyle 21 bin 664 kişinin böbrek nakli beklediğini belirten uzmanlar, genel olarak yaklaşık 25 bin insanın organ nakli beklediğini, bu konuda toplumun bilinçlenmesi adına daha çok çaba gösterilmesi gerektiğine vurgu yapıyorlar.

Çatal yutan genç kız ameliyata alındı

Çatal yutan genç kız ameliyata alındı

2017-05-27 23:39:51

Bursa'nın Orhangazi ilçesinde ikamet eden bir genç kız çatal yuttu.

TÜM HABERLER

HSK 7 yeni ihtisas mahkemesi belirledi

Hâkimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesi, 7 yeni ihtisas mahkemesi belirledi.

"Bakanlarımızdan 180 günlük çalışma programı hazırlamalarını bekliyorum"

Bakanlar Kurulu üyeleri ve AK Parti yöneticileriyle iftar yemeğinde bir araya gelen Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bakanlardan 180 günlük çalışma planı hazırlamalarını beklediğini söyledi.

"Eğer bir olmazsak kanımızı akıtarak para kazanmaya devam edecekler"

Batman’da basın mensuplarının sorularını yanıtlayan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, ABD’nin silah satışlarıyla ilgili, "Eğer bir olmazsak kanımızı akıtarak para kazanmaya devam edecekler" dedi.

Balkondan düşen çocuk hayatını kaybetti

Elazığ’ın Kovancılar ilçesinde balkondan düşen bir yaşındaki çocuk hayatını kaybetti.

Gaziantep'te 8 kişi FETÖ’den tutuklandı

Gaziantep'te FETÖ’nün emniyet yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 10 kişiden 8'i tutuklandı.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center