A A A

Bozüyük’te "Gözümün Nuru Namaz" etkinliği

Eklenme : 2016-10-25 18:56

BİLECİK - Bilecik’in Bozüyük ilçesinde Kur'an Nesli Platformu tarafından "Gözümün Nuru Namaz" etkinliği düzenledi.

Bozüyük’te

Kur’an Nesli Platformu'nun ekim ayını ‘Namaz ayı’ ilan etmesi üzerine Kur’an Nesli Platformu Bozüyük ilçe Koordinatörlüğü tarafından bir etkinlik düzenlendi.

Kur’an Nesli Platformu üyesi Bozüyük İhya Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneğinin düzenlediği "Gözümün Nuru Namaz" etkinliği, Mesut Biçim’in Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Daha sonra çocukların namaz kılmasıyla program devam etti.

Etkinliğe konuşmacı olarak katılan Araştırmacı-Yazar Mehmet Göktaş, bir insanın dizleri Allah’ın önünde çökmüyorsa başkalarını önünde çökeceğini söyledi.

Namaz kılmamanın sadece iki şartı olduğunu belirten Göktaş, "Bütün Peygamberlerin ilk ağzından çıkan söz ‘Ey benim kavmim gelin kendisinden başka ilah olmayana ibadet edin.’ eğer bir insanın dizleri Allah’ın önünde çökmüyorsa başkalarını önünde diz çökecektir. Eğer bir insan belini Allah’a bükmüyorsa birinin önüne bükecek. Eğer alnını Allah için secdeye koymuyorsa birilerine yalvaracaktır. Başkasının önünde eğilmemek, diz çökmemek için namaza dikkat etmeliyiz" dedi.

Namazın öneminden bahseden Göktaş, "Nisa suresinde Allah-u Teâlâ, Resulüm savaşta ‘Sen arkaya çekil onlara namaz kıldır. Bir grup gelsin senin arkanda namaz kılsınlar bir rekât kılınca hemen gitsinler ötekiler gelsin.’ dikkat edin namaz bu kadar önemlidir. Savaşta bile terk edemezsin namazı. Namaz zannedildiğinden çok çok önemlidir. Onun için namaza önem vermeliyiz. Namaza önem vermek için namazı sevmemiz lazım. Namazı seve seve kılmamız lazım. ‘Gözümün aydınlığı, gözümün nurudur namaz’ diyor Peygamber Efendimiz. Bizim de gözümüzün nuru olmasa hep yük olur sırtımızda, namazı sevmeliyiz." ifadelerini kullandı.

Program sonunda çocukların çeşitli hediyeler verildi. Yapılan duanın ardından program sona erdi.(Zeki Aras- İLKHA)  YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

“Namazın en hayırlısı, kıyamı en çok olandır”

“Namazın en hayırlısı, kıyamı en çok olandır”

2017-05-30 10:15:51

Diyarbakır’ın Ergani ilçesi Hacı Reşit Camiinde hatimle teravih namazına iştirak eden İlçe Müftüsü Abdulrakip Arslan, kıyamda fazla kalındığından dolayı hatimle teravih kılmanın önemine değindi.

Diyarbakır'da 43 köyde sokağa çıkma yasağı

Diyarbakır'da 43 köyde sokağa çıkma yasağı

2017-05-30 10:14:12

Diyarbakır'ın 43 kırsal mahallesinde PKK'ye yönelik operasyonlar nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Mardin-Diyarbakır Karayolu'nda bomba şüphesi

Mardin-Diyarbakır Karayolu'nda bomba şüphesi

2017-05-30 09:39:16

Bomba şüphesiyle trafiğe kapatılan Mardin-Diyarbakır Karayolu, incelemelerin ardından tekrar açıldı.

TÜM HABERLER

HSK 7 yeni ihtisas mahkemesi belirledi

Hâkimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesi, 7 yeni ihtisas mahkemesi belirledi.

"Bakanlarımızdan 180 günlük çalışma programı hazırlamalarını bekliyorum"

Bakanlar Kurulu üyeleri ve AK Parti yöneticileriyle iftar yemeğinde bir araya gelen Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bakanlardan 180 günlük çalışma planı hazırlamalarını beklediğini söyledi.

"Eğer bir olmazsak kanımızı akıtarak para kazanmaya devam edecekler"

Batman’da basın mensuplarının sorularını yanıtlayan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, ABD’nin silah satışlarıyla ilgili, "Eğer bir olmazsak kanımızı akıtarak para kazanmaya devam edecekler" dedi.

Balkondan düşen çocuk hayatını kaybetti

Elazığ’ın Kovancılar ilçesinde balkondan düşen bir yaşındaki çocuk hayatını kaybetti.

Gaziantep'te 8 kişi FETÖ’den tutuklandı

Gaziantep'te FETÖ’nün emniyet yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 10 kişiden 8'i tutuklandı.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center