A A A

Bozüyük’te "Gözümün Nuru Namaz" etkinliği

Eklenme : 2016-10-25 18:56

BİLECİK - Bilecik’in Bozüyük ilçesinde Kur'an Nesli Platformu tarafından "Gözümün Nuru Namaz" etkinliği düzenledi.

Bozüyük’te

Kur'an Nesli Platformu'nun ekim ayını ‘Namaz ayı' ilan etmesi üzerine Kur'an Nesli Platformu Bozüyük ilçe Koordinatörlüğü tarafından bir etkinlik düzenlendi.

Kur'an Nesli Platformu üyesi Bozüyük İhya Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneğinin düzenlediği "Gözümün Nuru Namaz" etkinliği, Mesut Biçim'in Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Daha sonra çocukların namaz kılmasıyla program devam etti.

Etkinliğe konuşmacı olarak katılan Araştırmacı-Yazar Mehmet Göktaş, bir insanın dizleri Allah'ın önünde çökmüyorsa başkalarını önünde çökeceğini söyledi.

Namaz kılmamanın sadece iki şartı olduğunu belirten Göktaş, "Bütün Peygamberlerin ilk ağzından çıkan söz ‘Ey benim kavmim gelin kendisinden başka ilah olmayana ibadet edin.' eğer bir insanın dizleri Allah'ın önünde çökmüyorsa başkalarını önünde diz çökecektir. Eğer bir insan belini Allah'a bükmüyorsa birinin önüne bükecek. Eğer alnını Allah için secdeye koymuyorsa birilerine yalvaracaktır. Başkasının önünde eğilmemek, diz çökmemek için namaza dikkat etmeliyiz" dedi.

Namazın öneminden bahseden Göktaş, "Nisa suresinde Allah-u Teâlâ, Resulüm savaşta ‘Sen arkaya çekil onlara namaz kıldır. Bir grup gelsin senin arkanda namaz kılsınlar bir rekât kılınca hemen gitsinler ötekiler gelsin.' dikkat edin namaz bu kadar önemlidir. Savaşta bile terk edemezsin namazı. Namaz zannedildiğinden çok çok önemlidir. Onun için namaza önem vermeliyiz. Namaza önem vermek için namazı sevmemiz lazım. Namazı seve seve kılmamız lazım. ‘Gözümün aydınlığı, gözümün nurudur namaz' diyor Peygamber Efendimiz. Bizim de gözümüzün nuru olmasa hep yük olur sırtımızda, namazı sevmeliyiz." ifadelerini kullandı.

Program sonunda çocukların çeşitli hediyeler verildi. Yapılan duanın ardından program sona erdi.(Zeki Aras- İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Gül: Hakim ve savcılarımız süreci takip ediyor

Gül: Hakim ve savcılarımız süreci takip ediyor

2017-07-22 18:49:07

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Gaziantep’te, gözaltına alındıktan sonra tutuklanan Almanlar hakkında sorulan soruyu cevaplayan Gül, “Bu konuda bizim açımızdan ilgili olan boyut yargılamanın adil, bağımsız bir şekilde yapılmasıdır” dedi.

Sur’daki çalışmalarla ilgili toplantı düzenlendi

Sur’daki çalışmalarla ilgili toplantı düzenlendi

2017-07-22 18:24:29

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde devam eden restorasyon çalışmalarıyla ilgili toplantı düzenlendi.

Van’da eroin ele geçildi

Van’da eroin ele geçildi

2017-07-22 18:15:45

Van’ın Tuşba ilçesinde park halinde bulunan bir araçta yapılan aramada yaklaşık 39 kilogram eroin ele geçildi.

TÜM HABERLER

"Siyonist’in emellerini gerçekleştirmek için uygulamayacağı terör yoktur"

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yavuz, Siyonistlerin, şeytani emellerini gerçekleştirmek için uygulamayacağı terörün olmadığına dikkat çekerek Müslümanların, ihtilafı bir kenara bırakıp Siyonizm'e karşı birleşmesi gerektiğini belirtti.

“Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları sonlandıracak bir eylem planı oluşturulmalıdır”

Siyonist teröristlerin Mescid-i Aksa ve Filistin halkına yönelik gerçekleştirdiği zulme tepki gösteren Erbakan Vakfı Bitlis Şubesi, Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları sonlandıracak bir eylem planı oluşturulması gerektiğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Mescid-i Aksa" çağrısı

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İslam İşbirliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanı olarak, uluslararası toplumu Harem-i Şerif'te ibadet özgürlüğünü kısıtlayan uygulamaların derhal kaldırılması için harekete geçmeye çağırıyorum." dedi.

Mardin STK’ları terör çetesini lanetledi

Siyonist terör şebekesinin Mescid-i Aksa’ya yönelik baskı ve saldırıları kınayan MÜSİAD Mardin Şubesi ve Mardin Berberler ve Kuaförler Odası, Siyonist işgalcilerin Müslümanları şehit etmesi ve ibadet yapılmasını engellemesine sert tepki gösterdi.

"Kitap okuyana çay ve kahve bedava"

​Van’da kafe işleten 2 edebiyat öğretmeni, bir araya gelerek oluşturdukları sosyal sorumluluk projesiyle kitap okuyan müşterilerine ücretsiz çay ve kahve ikramında bulunuyor.
TÜM HABERLER