A A A

“Sesimizi kimseye duyuramadık”

Eklenme : 2016-10-18 19:35

BİNGÖL - 28 Şubat ve FETÖ mağduru aileleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a mektup yazarak yaşadıkları mağduriyetleri dile getirdi.

“Sesimizi kimseye duyuramadık”

28 Şubat ve FETÖ mağduru mahkûmların aileleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Eşi Emine Erdoğan’a mektup yazarak yaşadıkları mağduriyetleri dile getirdi.

Yakınlarının kumpaslarla yıllardır zindanlarda haksızca tutulduklarını anlatan aileler,  yeniden yargılama talebinde bulundu.

17 yıldır cezaevinde bulunan Şefik Demir ile yine 19 yıldır cezaevinde olan Vedat Gören’in aileleri,  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’a yazdıkları mektupları postalamak için Bingöl Genç Caddesi üzerinde bulunan Merkez Postaneye geldiler.

Mektupların gönderilmesinin ardından postane önünde açıklama yapan aileler, yıllardır haksızca cezaevinde tutulan yakınları için “Af değil, yeniden yargılanma istiyoruz” diyerek seslerinin duyurulmasını istediler.

Şefik Demir’in oğlu Muhammed Demir, “Ben dört yaşındayken babam FETÖ’nün polis, savcı ve hâkimleri tarafından kumpas kurularak cezaevine konuldu. 17 yıldır cezaevindedir. Ben çocukluğumu ve gençliği babasız yaşadım. Babam askerde olduğu sürede kendisine suç isnadında bulundular ve tutuklayıp cezaevine koydular. Babama ceza veren hakim ve savcılar şu an FETÖ’den cezaevindeler.” dedi.

19 yıldır cezaevinde bulunan Vedat Gören’in ağabeyi Ahmet Gören ise “Kardeşim 1998 yılından beri haksız ve hukuksuz bir şekilde cezaevinde yatıyor. Kardeşim İslami hizmetlerinden dolayı cezaevine konuldu. Geçmişte FETÖ denen yapı kendileri dışında kimseye hayat hakkı tanımadıkları gibi hiç kimseye tahammülleri de yoktu. Uydurma delillerle, kendi emrinde olan kolluk güçleri, hâkim ve savcılarla kumpaslar kurarak, kardeşimi ve onun gibi birçok kişiyi İslami hizmetlerinden dolayı cezaevine attılar. Yaşanan haksızlıklar nedeniyle sesimizi kimseye duyuramadık. Geçmişte FETÖ kumpaslarının sonucu yakınlarımızın cezaevine atıldığını bir türlü kimseye inandıramadık. Ta ki, 15 Temmuz darbe girişinde FETÖ’cülerin gerçek niyetleri anlaşılıncaya kadar. Bugün ortaya çıkan durumu bizler yıllar önce biliyorduk, anlatıyorduk ama kimse anlamak istemiyordu.” ifadelerini kullandı.  (Nihat Kanat- İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

FETÖ yargısı mağdurları yıllar sonra özgürlüklerine kavuştu

FETÖ yargısı mağdurları yıllar sonra özgürlüklerine kavuştu

2017-04-08 01:14:15

FETÖ tarafından 2010 yılında kurulan kumpas ile cezaevine konulan Adıyaman Vahdet-Der üyeleri verilen cezanın tamamını yatarak çıktılar.

"Babam dünyadan göçmeden ağabeyim onu son bir kez görebilsin"

2017-02-14 14:20:23

21 yıldır cezaevinde bulunan Mustafa Dayan'ın, babasının felç geçirdiğini belirten aile bireyleri, uzun yıllardır evlat hasreti yaşayan babanın son kez oğluyla görüştürülmesini istediler.

Hasta mahkûmların aileleri seslerinin duyulmasını istiyor

Hasta mahkûmların aileleri seslerinin duyulmasını istiyor

2017-02-01 11:06:35

İslami kimliğinden dolayı 16 yıldır tutuklu bulunan ve cezaevinde kalp ameliyatı olan Mehmet Olam’ın ailesi, artık mağduriyetlerinin görülmesini istiyor.

TÜM HABERLER

"OHAL eliyle darbe karşıtları cezalandırılmak isteniyor!"

İŞKUR’un "İş Başı Eğitim Programı" kapsamında personel yetiştirip çalıştırma başvurusu reddedilen İLKHA’nın Genel Müdürü Mahmut İrtem, başvurularının reddedilmesine tepki göstererek OHAL eliyle darbe karşıtlarının cezalandırılmak istendiğini belirtti

Görmez’e yönelik saldırılara kitlesel kınama

Diyanet-Sen Mardin Şubesi, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'e yönelik yapılan saldırıları kınadı.

Batman Umut Kervanı’ndan hayırseverlere çağrı

Batman Umut Kervanı, Ramazan ayında fakir ve muhtaçlara yardımda bulunmak isteyen hayırseverlere çağrıda bulundu.

Tüketicinin bilgisini almadan tüp satanlara para cezası verilecek

Valilik bünyesinde oluşturulan El Yapımı Patlayıcı Maddeler İle Mücadele Komisyonu'nun aldığı karar doğrultusunda, tüketicinin bilgisini almadan tüp satanlara para cezasının uygulanacağı bildirildi.

Batman Sason’da yıl sonu sergisi yapıldı

Batman’ın Sason ilçesinde bayan kursiyerlerin yıl sonu sergisi açıldı.
TÜM HABERLER
Kod Center