A A A

Güvenlik gerekçesiyle kapatılan yol esnafı mağdur ediyor

Eklenme : 2016-10-17 17:17

MERSİN - Mersin’in Tarsus ilçesinde esnaflık yapan Mehmet Emin Kanlıpıçak, polis karakolun güvenliği için kapatılan yollardan dolayı iflas eşine geldiklerini söylediler.

Güvenlik gerekçesiyle kapatılan yol esnafı mağdur ediyor

Mersin’in Tarsus ilçesi Şelale Caddesi Fevzi Çakmak Polis Karakolun karşısında iş yeri bulunan Kanlıpıçak, polis karakolunun kendi güvenliği için kapattığı yollardan dolayı iflas eşine geldiklerini söyledi.

Bombalı araçlar ile polis karakollarına saldırılar yapılmasından dolayı birçok kent merkezinde bulunan polis karakollarının bulunduğu yerler beton bloklarla örülüyor ve buralardan gidiş-gelişe izin verilmiyor.

İki aydır yolların kapanmasından dolayı iş yapamadıklarını belirten Kanlıpıçak, “Kira ve senetlerimizi ödeyemiyoruz. Borçlarımız birikti. İş yerinde bir şeyimiz kalmadı. Müşteriler gelemiyor. Bunun için Kaymakama ve Emniyet Müdürlüğüne gittim. Ama kimse yardımcı olmadı. İçişleri Bakanlığına yazı yazdık. İşlerimiz yüzde yüz düşmüş durumda. Sabah iş yerini açıyoruz ama gelen müşteri yok. Bütün esnaf mağdur olmuş, işlerimizin eski haline dönmesini istiyoruz.” dedi (Emrah Deniz/ M. Hüseyin Temel-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

HÜDA PAR'dan trafik kazasında hayatını kaybedenlerin ailesine ziyaret

HÜDA PAR'dan trafik kazasında hayatını kaybedenlerin ailesine ziyaret

2017-06-22 15:05:55

​HÜDA PAR'dan bir heyet, Mardin’in Midyat ilçesinde meydana gelen trafik kazası sonucu hayatını kaybeden 5 kişinin ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Gaziantepli baklavacıların “tatlı” bayram mesaisi

Gaziantepli baklavacıların “tatlı” bayram mesaisi

2017-06-22 14:52:37

Ramazan Bayramına sayılı günler kala Gaziantep’te, bayramın vazgeçilmezi baklavanın siparişlerinin artmasıyla baklava üreticileri, talebi karşılamak için çift vardiya yapıyor.

Yeni

Yeni "şap hastalığı" uyarısı

2017-06-22 14:45:13

Yeni ortaya çıkan "şap hastalığı" ile ilgili uyarılarda bulunan Batman İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, bütün yetiştirici ve üreticilerin dikkatli olmasını istedi.

TÜM HABERLER

Diyarbakır'da "Dünya Kudüs Günü" etkinliğine davet

Siyonist İsrail'in işgali altında bulunan Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa'nın durumuna dikkat çekmek amacıyla yarın Diyarbakır'da iftar etkinliği düzenlenecek.

"Ümmet coğrafyasında sınır diye bir şey yoktur"

Diyarbakır'ın Çermik ilçesinde iftar programına katılan HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı M. Hüseyin Yılmaz, ümmet coğrafyasında sınır diye bir şeyin olmadığını belirtti.

Midyat’ta halk Kadir Gecesi’nde camilere akın etti

Bin aydan hayırlı olarak bilinen Kadir Gecesi, Mardin’in Midyat ilçesinde yediden yetmişe halkın yoğun katılımıyla dualarla ihya edildi.

"Suriyeli kardeşlerimiz dinlerini kaybetme ile karşı karşıya"

​HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Sait Şahin, Suriye'deki savaş sonucunda Avrupa'ya göçen mültecilerin Hıristiyanlaştırıldığına dikkat çekerek, "Suriyeli kardeşlerimiz hem insanlık onurlarını hem de dinlerini kaybetme ile karşı karşıya kaldı." dedi.

Hanehalkı işgücü araştırması sonuçları açıklandı

Hanehalkı işgücü araştırması 2016 yılı sonuçlarına göre, AB üyesi 28 ülkede ortalama işgücüne katılma oranı 15-64 yaş nüfusta yüzde 72,9 olarak gerçekleşirken, bu oran Türkiye'de yüzde 56,9 oldu.
TÜM HABERLER