A A A

HÜDA PAR’dan STK’lara ziyaret

Eklenme : 2016-10-15 19:35

MERSİN - HÜDA PAR Mersin İl Başkanlığı 28 Şubat ve FETÖ mağdurlarının durumlarını konuşmak üzere Mersin’de faaliyet yürüten STK’ları ziyaret etti.

HÜDA PAR’dan STK’lara ziyaret

HÜDA PAR Mersin İl Başkanı Fevzi Hira ve beraberindeki parti heyeti Mersin de faaliyet yürüten STK'lardan Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ve İHH Mersin Şubelerini ziyaret etti.

28 Şubat süreci ve FETö mağdurlarının yaşadıkları sıkıntılar ve kendilerine yansıyan şikâyetler konusunda STK'ların görüşlerine başvurduklarını ve mağduriyetlerin giderilebilmesi için yapılması gerekenler hakkında istişarede bulunduklarını belirten Hira, 15 Temmuz'un ülkeye ve millete karşı yapılmak istenen kirli bir kalkışma olduğunu sözlerine ekledi.

Ziyaretler kapsamında Anadolu Gençlik Derneği Mersin Şube Başkanı Av. Mehmet Polat'ı ziyaret eden Hira, yıllardır 28 Şubat zulmünün ve FETö'nün kurduğu komploların kurbanlarının bedel ödediğini, apaçık olan bu zulmün son bulması için toplumun tüm dinamiklerinin bu hususta duyarlılık göstermesi gerektiğini söyledi.

"FETö mağdurları görülsün"

FETö'nün mağdur ettiği ve yıllardır cezaevlerinde tutulan İslami Dava Mahkûmlarının durumlarının görülmesi gerektiğini sözlerine ekleyen Hira, bu mahkûmlara ceza veren FETö'cü hâkim, savcıların ve yüksek yargı üyelerinin birçoğunun terör örgütü üyesi olmaktan bugün tutuklu olduğuna dikkat çekti.

Hira, "HÜDA PAR olarak konunun takipçisi olacağız ve kamuoyunu da bu konuda bilgilendirmeye devam ediyoruz. Bu kapsamda, olaya duyarlılık gösteren STK'ları da ziyaret ederek yaşanan sıkıntılar ve gayri hukuki durumlar hakkında bilgi veriyoruz. Umudumuz, bu zulmün bir an evvel son bulmasıdır." ifadelerini kullandı.

"15 Temmuz kirli bir kalkışmadır"

Fevzi Hira'nın verdiği kardeşlik ve adaletin tesisi mesajına katıldıklarını belirten Polat, 15 Temmuz başarısız darbe girişimi sonrası FETö'ye karşı yapılan operasyonlarda titiz olunması ve gerektiğini belirterek, "15 Temmuz başarısız darbe girişimi kirli bir kalkışmaydı ve sonrasında yaşanan gelişmelerde hepimizin malumu. Gereken önlemler en iyi şekilde alınmalıdır. Ancak insanların basit ihbarlarla da mağdur edilmemesi gerekir." ifadelerini kullandı.

Yusufîler konusunun kendileri içinde mühim bir mesele olduğunu belirten Polat, bu hususta ellerinden ne geliyorsa yapacaklarını söyledi.

Polat, ayrıca 28 Şubat ve FETö mağdurlarıyla alakalı kendilerine bir rapor sunulması durumunda bu raporu Genel Merkezleriyle de paylaşacaklarını söyledi.

"Toplumu ayakta tutan adalet duygusudur"

İkinci ziyaretini İnsani Yardım Vakfı İHH Mersin Şube Başkanı Mesut Kayacı'ya yapan Hira, adaletin herkes için lazım olduğunu belirterek, "Parti olarak haftalık gündem değerlendirmelerimizde yaşanan bu mağduriyetlere dikkat çekerek hükümetin bu hususta yaptığı çalışmalarda daha dikkatli olması gerektiğini söylüyoruz. Zira bir toplumu ayakta tutan adalet duygusudur. Adaletin olmadığı bir toplumda huzur beklemek beyhudedir. Dolayısıyla mağdur edilmiş olan insanların bir an önce tespit edilip haklarının iade edilmesi gerekir." dedi.

"'FETö'den dolayı mağdur edilen insanlar' diye bir tabir ile karşılaşmak istemiyorsak…"

FETö'ye karşı devam eden operasyonların sırasında yapılan bazı uygulamaların mağduriyetler yaşanmasına neden olduğunu belirten Kayacı, yerinde olmayan bu tür uygulamaların sürece zarar verdiğinin ve adalet duygusunu zedelediğini söyledi.

Kayacı, FETö'cü diye tutuklanan veya açığa alınan insanlar içerisinde FETö ile alakası olmayan insanların olduğunu görüyoruz. İleride, ‘FETö'den dolayı mağdur edilen insanlar' diye bir tabir ile karşılaşmak istemiyorsak bu hususa hem hükümetin hem de siyasi partilerin hassas ve duyarlı olması gerekir." dedi.

28 Şubat ve FETö mağduru insanların mağduriyetlerinin giderilmesi için adım atılması gerektiğini ve bu hususta kendilerine düşen adımı atacaklarını belirten Kayacı, gayretlerinden ve çabalarından dolayı Hira'yı da tebrik etti. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Bingöl’de 123 göçmen yakalandı

Bingöl’de 123 göçmen yakalandı

2017-08-20 18:11:19

Bingöl’ün Solhan yapılan yol kontrollerinde 123 göçmen yakalandı.

Tatlı imalatçıları yükselen fıstık fiyatlarına tepkili

Tatlı imalatçıları yükselen fıstık fiyatlarına tepkili

2017-08-20 17:33:47

Türkiye'nin önemli tatlı üretim merkezlerinden olan Diyarbakır'da, fıstık fiyatlarındaki artışa tatlı imalatçıları tepki gösteriyor.

Kayapınar ve Yenişehir kaymakamları değişti

Kayapınar ve Yenişehir kaymakamları değişti

2017-08-20 16:50:26

Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ve Yenişehir ilçe kaymakamlarının yerleri değişti.

TÜM HABERLER

Bakan Eroğlu’ndan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine ziyaret

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır’a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla’yı makamında ziyaret etti.

“Devlete 7 milyar dolar katkımız oldu”

Türkiye Petrolleri (TP) Batman Bölge Müdürü Mustafa Demir, devlete son 10 yıl içerisinde 7 milyar dolar katkılarının olduğunu söyledi.

Mazıdağı’nda minikler namaz için yürüdü

Namaz ve ibadet farkındalığı için Mardin’in Mazıdağı ilçesinde çocuklar yürüyüş yaptı.

Şırnak’ta çok sayıda el yapımı patlayıcı imha edildi

Şırnak’ın Beytüşşebap ve Silopi ilçelerinde PKK’ye yönelik devam eden operasyonlarda çok sayıda el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edildi.

"Alternatif Ürün Projesi"nde yüksek verim

Mardin’in Midyat İlçesinde Ziraat Odası tarafından ‘Alternatif Ürün Projesi' kapsamında ekilen ve yüksek verim elde edilen çeşitli sebzeler, "Tarla Günü" programında tanıtıldı.
TÜM HABERLER