A A A

Yasin Börü ve arkadaşları Kocaeli’nde anıldı

Eklenme : 2016-10-08 22:45

KOCAELİ - Peygamber Sevdalıları Platformu Kocaeli koordinatörlüğü tarafından sabah namazına müteakip Yasin Börü ve arkadaşlarını anma programı düzenlendi.

Yasin Börü ve arkadaşları Kocaeli’nde anıldı

Peygamber Sevdalıları Platformu Kocaeli koordinatörlüğü tarafından düzenlenen Yasin Börü ve arkadaşlarını anma  programı, sabah namazına müteakip başladı.

İzmit Yeni Cuma Camiinde tertip edilen programa gençler yoğun ilgi gösterdi. Yasin Börü ve arkadaşları için yapılan duadan sonra Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından katılımcılara çorba ikramı yapıldı.

Programda bir konuşma yapan Peygamber Sevdalıları Platformu Kocaeli Koordinatörü İzzet Kazak, Yasin Börü ve arkadaşlarının mücadelesinin sürekli hatırda kalması gerektiğinin altını çizdi.

Kazak, ‘’Son derece vahim bir şekilde vuku bulan 6-8 Ekim Kobani bahaneli  olaylarda maalesef gencecik kardeşlerimizi toprağa verdik. Bu tür olayların tekrarlanmaması için Müslümanlar olarak gereken dersleri çıkarmalıyız.’’ dedi.  (Enes Çetin- İLKHA)

 

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Kur'an-ı Kerim öğrenen miniklere diploma verildi

Kur'an-ı Kerim öğrenen miniklere diploma verildi

2017-05-26 15:48:15

Mardin'de Kur'an kurslarında eğitim gören 4-6 yaş arasındaki çocuklara diploma verildi.

Batman'da 5 kişi PKK'den gözaltına alındı

Batman'da 5 kişi PKK'den gözaltına alındı

2017-05-26 15:41:13

Batman'da PKK adına çeşitli faaliyetlerde bulunan 5 kişinin yakalanarak gözaltına alındığı belirtildi.

"Genç Hatipler Minberde" yarışmasının finali yapıldı

2017-05-26 15:30:14

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye geneli düzenlenen "Genç Hatipler Minberde" hutbe okuma yarışmasının finali Bingöl'de yapıldı.

TÜM HABERLER

Muş “Kardeşlik turnuvası” final maçı oynandı

HÜDA PAR Muş Gençlik Kolları tarafından gençler arasında düzenlenen “Kardeşlik turnuvası” sona erdi.

"Yapılmak istenen İslam ülkelerini birbiriyle savaştırmaktır"

ABD Başkanı Trump'ın Suudi Arabistan ziyaretini değerlendiren Saadet Partisi Diyarbakır İl Başkanı Fesih Bozan, ABD'nin 'Arap NATO'su oluşturmaya çalıştığı, bununla da İslam ülkelerinin birbirleriyle savaştırılmasının hedeflendiğini belirtti.

Mardin'de "Öğrenme Şenlikleri" başladı

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Öğrenme Şenlikleri" etkinliği düzenlenen açılışın ardından başladı.

Mardin’de "El Hijyeni" eğitimi verildi

Mardin İl Sağlık Müdürlüğü tarafından sağlık çalışanlarına "El Hijyeni" eğitimi verildi.

Ramazan’da beslenme tavsiyeleri

Batman Halk Sağlığı Müdürlüğü Ramazan’da sağlıklı ve yeterli beslenmenin önemine dikkat çekerek önemli tavsiyelerde bulundu.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center