A A A

Yasin Börü ve arkadaşları Edirne'de anıldı

Eklenme : 2016-10-08 20:04

EDİRNE - Merkezi İstanbul'da bulunan Marifet Eğitim Derneği'nin Edirne Temsilciliğinde, 6-8 Ekim Şehitlerini Anma etkinliği düzenlendi.

Yasin Börü ve arkadaşları Edirne'de anıldı

Merkezi İstanbul Fatih'te bulunan Marifet Eğitim Derneği'nin Edirne Temsilciliğinde, 6-8 Ekim Şehitlerini Anma Etkinliği düzenlendi.

Etkinlikte Şehit Yasin Börü ve dava arkadaşlarının şehadeti ve sonrasındaki gelişmeler ele alındı. Çocukların yoğun ilgi gösterdiği programda 6-8 Ekim’le ile ilgili sinevizyon gösterimi yapıldı.

“Allah'ın da bir planı vardı”

Etkinlikte konuşan dernek temsilcisi Mazlum Gül, “6-8 Ekim, Siyonist Kürtlerin Müslüman Kürtlere karşı bir imha projesiydi. PKK'nın planı büyüktü lakin Allah'ın da bir planı vardı." ifadelerini kullandı.

Gül konuşmasına şöyle devam etti:

“6-8 Ekim bölgenin Müslümanlarının anlaşılması açısından bir milat oldu. Adeta karanlık yıllara ışık tutan bir meşale oldu. 90’larda da aynı hain çetenin vahşi saldırılarına maruz kalan Mustazaf camia, o dönem de ne yaptıysa sesini duyuramadı. Bugün ise Yasin Börü'nün kanının bereketiyle Müslümanların mahsumiyeti ve mazlumiyeti anlaşılmıştır.” dedi. 
 

“Çağın Yezid’lerine boyun eğmediler”

Şehit Yasin Börü ve arkadaşlarının Hz. Hüseyin gibi olduklarını belirten Gül, “Onlar Hz. Hüseyin gibi, ‘Eğer Allah’ın dini hakim olacaksa, ey kılıçlar alın benim canımı’ diyerek yeryüzünde zulmün yerine adalet ve huzurun hakim olması için canlarını feda etmekten çekinmediler. Sadece kurban eti dağıtmadılar. Aynı zamanda bedenlerini de bu kutsal yolda feda ettiler. Hüseyin gibi çağın Yezid’lerine boyun eğmediler. 6-8 Ekim Emperyalist ABD'nin emri,  PKK'nin taşeronluğu ve FETÖ'cü polislerin 3 maymunu oynamasıyla  neticelenen bir katliamdı. Zira 6-8 Ekim’de görev yapan emniyet yetkilileri şu an FETÖ'den yakalanmış, ya ceza evinde ya da kaçak durumdalar.” şeklinde konuştu.

Etkinlikte Sinevizyon gösterimi yapıldıktan sonra dağıtılan Aşure ikramının ardından program sona erdi. (Mehmet Tahir Özsoy-İLKHA) 
 

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

“Namazın en hayırlısı, kıyamı en çok olandır”

“Namazın en hayırlısı, kıyamı en çok olandır”

2017-05-30 10:15:51

Diyarbakır’ın Ergani ilçesi Hacı Reşit Camiinde hatimle teravih namazına iştirak eden İlçe Müftüsü Abdulrakip Arslan, kıyamda fazla kalındığından dolayı hatimle teravih kılmanın önemine değindi.

Diyarbakır'da 43 köyde sokağa çıkma yasağı

Diyarbakır'da 43 köyde sokağa çıkma yasağı

2017-05-30 10:14:12

Diyarbakır'ın 43 kırsal mahallesinde PKK'ye yönelik operasyonlar nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Mardin-Diyarbakır Karayolu'nda bomba şüphesi

Mardin-Diyarbakır Karayolu'nda bomba şüphesi

2017-05-30 09:39:16

Bomba şüphesiyle trafiğe kapatılan Mardin-Diyarbakır Karayolu, incelemelerin ardından tekrar açıldı.

TÜM HABERLER

HSK 7 yeni ihtisas mahkemesi belirledi

Hâkimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesi, 7 yeni ihtisas mahkemesi belirledi.

"Bakanlarımızdan 180 günlük çalışma programı hazırlamalarını bekliyorum"

Bakanlar Kurulu üyeleri ve AK Parti yöneticileriyle iftar yemeğinde bir araya gelen Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bakanlardan 180 günlük çalışma planı hazırlamalarını beklediğini söyledi.

"Eğer bir olmazsak kanımızı akıtarak para kazanmaya devam edecekler"

Batman’da basın mensuplarının sorularını yanıtlayan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, ABD’nin silah satışlarıyla ilgili, "Eğer bir olmazsak kanımızı akıtarak para kazanmaya devam edecekler" dedi.

Balkondan düşen çocuk hayatını kaybetti

Elazığ’ın Kovancılar ilçesinde balkondan düşen bir yaşındaki çocuk hayatını kaybetti.

Gaziantep'te 8 kişi FETÖ’den tutuklandı

Gaziantep'te FETÖ’nün emniyet yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 10 kişiden 8'i tutuklandı.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center