A A A

Yasin Börü ve arkadaşları Edirne'de anıldı

Eklenme : 2016-10-08 20:04

EDİRNE - Merkezi İstanbul'da bulunan Marifet Eğitim Derneği'nin Edirne Temsilciliğinde, 6-8 Ekim Şehitlerini Anma etkinliği düzenlendi.

Yasin Börü ve arkadaşları Edirne'de anıldı

Merkezi İstanbul Fatih'te bulunan Marifet Eğitim Derneği'nin Edirne Temsilciliğinde, 6-8 Ekim Şehitlerini Anma Etkinliği düzenlendi.

Etkinlikte Şehit Yasin Börü ve dava arkadaşlarının şehadeti ve sonrasındaki gelişmeler ele alındı. Çocukların yoğun ilgi gösterdiği programda 6-8 Ekim'le ile ilgili sinevizyon gösterimi yapıldı.

"Allah'ın da bir planı vardı"

Etkinlikte konuşan dernek temsilcisi Mazlum Gül, "6-8 Ekim, Siyonist Kürtlerin Müslüman Kürtlere karşı bir imha projesiydi. PKK'nın planı büyüktü lakin Allah'ın da bir planı vardı." ifadelerini kullandı.

Gül konuşmasına şöyle devam etti:

"6-8 Ekim bölgenin Müslümanlarının anlaşılması açısından bir milat oldu. Adeta karanlık yıllara ışık tutan bir meşale oldu. 90'larda da aynı hain çetenin vahşi saldırılarına maruz kalan Mustazaf camia, o dönem de ne yaptıysa sesini duyuramadı. Bugün ise Yasin Börü'nün kanının bereketiyle Müslümanların mahsumiyeti ve mazlumiyeti anlaşılmıştır." dedi.

"Çağın Yezid'lerine boyun eğmediler"

Şehit Yasin Börü ve arkadaşlarının Hz. Hüseyin gibi olduklarını belirten Gül, "Onlar Hz. Hüseyin gibi, ‘Eğer Allah'ın dini hakim olacaksa, ey kılıçlar alın benim canımı' diyerek yeryüzünde zulmün yerine adalet ve huzurun hakim olması için canlarını feda etmekten çekinmediler. Sadece kurban eti dağıtmadılar. Aynı zamanda bedenlerini de bu kutsal yolda feda ettiler. Hüseyin gibi çağın Yezid'lerine boyun eğmediler. 6-8 Ekim Emperyalist ABD'nin emri, PKK'nin taşeronluğu ve FETö'cü polislerin 3 maymunu oynamasıyla neticelenen bir katliamdı. Zira 6-8 Ekim'de görev yapan emniyet yetkilileri şu an FETö'den yakalanmış, ya ceza evinde ya da kaçak durumdalar." şeklinde konuştu.

Etkinlikte Sinevizyon gösterimi yapıldıktan sonra dağıtılan Aşure ikramının ardından program sona erdi. (Mehmet Tahir özsoy-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Gül: Hakim ve savcılarımız süreci takip ediyor

Gül: Hakim ve savcılarımız süreci takip ediyor

2017-07-22 18:49:07

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Gaziantep’te, gözaltına alındıktan sonra tutuklanan Almanlar hakkında sorulan soruyu cevaplayan Gül, “Bu konuda bizim açımızdan ilgili olan boyut yargılamanın adil, bağımsız bir şekilde yapılmasıdır” dedi.

Sur’daki çalışmalarla ilgili toplantı düzenlendi

Sur’daki çalışmalarla ilgili toplantı düzenlendi

2017-07-22 18:24:29

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde devam eden restorasyon çalışmalarıyla ilgili toplantı düzenlendi.

Van’da eroin ele geçildi

Van’da eroin ele geçildi

2017-07-22 18:15:45

Van’ın Tuşba ilçesinde park halinde bulunan bir araçta yapılan aramada yaklaşık 39 kilogram eroin ele geçildi.

TÜM HABERLER

"Siyonist’in emellerini gerçekleştirmek için uygulamayacağı terör yoktur"

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yavuz, Siyonistlerin, şeytani emellerini gerçekleştirmek için uygulamayacağı terörün olmadığına dikkat çekerek Müslümanların, ihtilafı bir kenara bırakıp Siyonizm'e karşı birleşmesi gerektiğini belirtti.

“Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları sonlandıracak bir eylem planı oluşturulmalıdır”

Siyonist teröristlerin Mescid-i Aksa ve Filistin halkına yönelik gerçekleştirdiği zulme tepki gösteren Erbakan Vakfı Bitlis Şubesi, Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları sonlandıracak bir eylem planı oluşturulması gerektiğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Mescid-i Aksa" çağrısı

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İslam İşbirliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanı olarak, uluslararası toplumu Harem-i Şerif'te ibadet özgürlüğünü kısıtlayan uygulamaların derhal kaldırılması için harekete geçmeye çağırıyorum." dedi.

Mardin STK’ları terör çetesini lanetledi

Siyonist terör şebekesinin Mescid-i Aksa’ya yönelik baskı ve saldırıları kınayan MÜSİAD Mardin Şubesi ve Mardin Berberler ve Kuaförler Odası, Siyonist işgalcilerin Müslümanları şehit etmesi ve ibadet yapılmasını engellemesine sert tepki gösterdi.

"Kitap okuyana çay ve kahve bedava"

​Van’da kafe işleten 2 edebiyat öğretmeni, bir araya gelerek oluşturdukları sosyal sorumluluk projesiyle kitap okuyan müşterilerine ücretsiz çay ve kahve ikramında bulunuyor.
TÜM HABERLER