A A A

HÜDA PAR Osmaniye Gençlik Kollarından 6-8 Ekim açıklaması

Eklenme : 2016-10-08 08:00

OSMANİYE - HÜDA PAR Osmaniye İl Gençlik Kolları, 6-8 Ekim saldırılarının yıldönümü nedeniyle bir basın açıklaması yaptı.

HÜDA PAR Osmaniye Gençlik Kollarından 6-8 Ekim açıklaması

HÜDA PAR Osmaniye İl Gençlik Kolları, 6-8 Ekim 2014'te tarafından Yasin Börü ve arkadaşlarının PKK/HDP'liler tarafından katledilmesine ilişkin bir basın açıklaması yaptı. HÜDA PAR İl Binasında gerçekleştirilen basın açıklamasını Gençlik Kolları Başkanı Mücahit Alakuş yaptı.

Hatırlanacağı üzere 2014 yılının Ekim ayında, Kobani olaylarını protesto bahaneli eylemler ile HDP'nin eş başkanları PKK'lileri sokağa çağırdığını, ülkeyi kaosa sürüklediğini ve özelde hazmedemediği İslami yaşantıya saldırı fırsatı bulduğunu belirten Alakuş,"Yolda gördükleri sarıklı, sakallı Müslümanlara saldırılar olmuştu. Meydana gelen olaylarda HDP/PKK cenahı özelde Cami, Kur'an Kursları, İslami STK'lar ve yine referansı İslam olan HÜDA PAR ve uzanabildiği diğer siyasi oluşumlara da her türlü fiili saldırıyı düzenlemişlerdir." dedi.

"Doğu ve Güneydoğu'da kimse kendini başkasından üstün görmesin"

Alakuş, "Halk için savaştıklarını ve mücadele ettiklerini iddia eden bu kan emici halk düşmanları, her fırsatta Emperyalist Batı'dan emir ve talimat alarak Kürt halkına saldırmayı ve her türlü zulmü, her zaman kendileri için vazgeçilmez bir görev bilmişlerdir. Susa, Başbağlar, Xanikê, Dürümlü, Yüksekova Mustazaf Der Başkan Yardımcısı Şehit Ubeydullah Durna'nın katledilmesi, 6/8 Ekim Kurban Bayramı Katliamı, Diyarbakır İhya Der Başkanı Şehit Aytaç Baran'ın katledilmesi, Bingöl'ün Karlıova İlçesinde katledilen Şehit Cengiz Tiryaki ve Şehit Fethi Yalçın'ın katledilmesi gibi daha bir çok katliamları Kürt halkına reva gören bu vahşi güruh, her fırsatta katliam yapmaktan asla geri durmamıştır." diye konuştu.

Basireti ve feraseti bağlanmışlara çağrılarının bir an önce tövbe ve uyanış olduğunu söyleyen Alakuş,"Buradan Anne ve babalara da sesleniyoruz; Çocuklarınızı İslam fıtratı ile büyütün, onları kendini ABD/İsrail gibi büyük şeytanların kucağına atmış, onlara hizmet edenlere kaptırmayın. Marksist, komünist ve sosyalistlerin kendilerini kullanmasına izin vermeyin. Kürtlerin koruyucusu yerin ve göğün yegâne yaratıcısı olan Allah azze ve celledir. Çocuklarınızı Kur'an'ı, Efendimizin (sav) hayatını öğrenmeleri için camiye gönderin. İslam düşmanlarının sonu cehennem olan devrim fantezileri için ölmeye göndermeyin." ifadelerini kullandı. (Muhsin Alakuş-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Batman’da ‘Namaz’ ile tanıştırılan 3 bini aşkın çocuk için program düzenlendi

Batman’da ‘Namaz’ ile tanıştırılan 3 bini aşkın çocuk için program düzenlendi

2017-08-20 23:06:07

Kur'an Nesli Platformu tarafından ilan edilen "Ağustos Ayı Namaz Ayı" etkinlikleri kapsamında iki haftada namaz eğitimini başarıyla tamamlayan 3 bini aşkın çocuk için Batman’da program düzenlendi.

İçişleri Bakanı Soylu Siirt’te

İçişleri Bakanı Soylu Siirt’te

2017-08-20 22:38:13

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir dizi temaslarda bulunmak üzere Siirt’e geldi.

Yoldan çıkan araç kayalıklara çarptı: 2 yaralı

Yoldan çıkan araç kayalıklara çarptı: 2 yaralı

2017-08-20 21:27:06

Mardin’de seyir halindeki aracın yoldan çıkması sonucu meydana gelen kazada 2 kişi yaralandı.

TÜM HABERLER

Bingöl’de 123 göçmen yakalandı

Bingöl’ün Solhan yapılan yol kontrollerinde 123 göçmen yakalandı.

Bitlis Kalesi turizme açılmayı bekliyor

Pamukkale Üniversitesi tarafından 2004 yılında başlatılan kazı çalışmaları nedeniyle yerli ve yabancı turizme kapatılan tarihi Bitlis Kalesi'nde, bir an önce çalışmaların bitirilerek turizme açılması bekleniliyor.

Tatlı imalatçıları yükselen fıstık fiyatlarına tepkili

Türkiye'nin önemli tatlı üretim merkezlerinden olan Diyarbakır'da, fıstık fiyatlarındaki artışa tatlı imalatçıları tepki gösteriyor.

Kayapınar ve Yenişehir kaymakamları değişti

Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ve Yenişehir ilçe kaymakamlarının yerleri değişti.

"Biz sağ oldukça bu acı yüreğimizden çıkmaz"

Gaziantep’te geçtiğimiz yıl bir kına gecesinde gerçekleştirilen canlı bomba saldırısında hayatını kaybedenlerin yakınları, olayın yıl dönümünde yakınlarının kabrini ziyaret etti.
TÜM HABERLER