A A A

"28 Şubat mağdurları yeniden yargılanmalı"

Eklenme : 2016-10-05 11:29

ELAZIĞ - Eğitim-Bir-Sen Elazığ’da eylül ayı toplantısını gerçekleştirdi. Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan İbrahim Bahşi 28 Şubat mağdurlarının yeniden yargılanması gerektiğini belirtti.

Eğitim-Bir-Sen ve ona bağlı STK’lar eylül ayı toplantısını gerçekleştirdi. Eğitim-Bir-Sen konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıya çok sayıda STK temsilcisi katıldı. Toplantıda sivil toplum kuruluşları temsilcileri söz alarak 15 Temmuz darbe girişimi hakkında açıklamalarda bulundular.

28 Şubat döneminde en çok zararı İslamî şahsiyetlerin zarar gördüğü belirten Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı İbrahim Bahşi, 28 Şubat mağdurlarının yeniden yargılanıp, iade-i itibarlarının verilmesi gerektiğini söyledi.

15 Temmuz ABD destekli darbe girişiminden sonra yeni bir anayasanın şart olduğunu belirten Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı İbrahim Bahşi yeni anayasayla birlikte yeni bir müfredatında olması gerektiğini vurgulayarak, "15 Temmuz darbe girişimi karşısında bu millet destan yazdı ve halkın gücünün, tankın gücünden daha fazla olduğunu bütün dünyaya gösterdi. Özellikle FETÖ eğitim sektöründen yararlanarak devlete sızdığı için yeni bir anayasayla birlikte yeni bir eğitim sistemi oluşturulmalıdır. Bu yapının okullarında okuyanların akıllarını kiraya vermiş gibi hareket ettiğini görüyoruz. Bizde eğitim sistemimizde boşluk olduğunu görüyoruz. Yeni bir müfredatla milli ve manevi değerlerimizi kendisine referans almış bir sisteme ihtiyacımız var.” dedi

"28 Şubat sürecinden beri hâlâ mahkûm olanlar var"

28 Şubat döneminde mahkûm edilenlerin hâlâ cezaevinde olduğuna dikkat çeken Bahşi, "15 Temmuz darbe girişimi sonrası Yenikapı’da bir araya gelen vatandaşlar Çanakkale ruhunu yeniden diriltti. Bunun devam etmediğini söyleyenler, böyle bir algı oluşturmaya çalışanlar aslında bunu bozmak isteyenlerin ta kendileridir. 28 Şubat sürecinden beri hâlâ mahkûm olanlar var. 28 Şubat sürecinden zarar görenlerin psikolojik ve manevi zararlarını onarmak mümkün olmasa da birçok mağduriyetler giderildi. Fakat hâlâ cezaevlerinde olan, mahkûmiyeti devam eden ve çeşitli gerekçelerle içeri atılan kardeşlerimiz var. Bunların hukuk önünde tekrar soruşturmalarının yapılmasını, tekrar yargılanmalarını ve bunların temize çıkarılarak masum olan kardeşlerimizin mutlaka beratını talep ediyoruz." şeklinde konuştu.

28 Şubat mağdurlarına iade-i itibar verilmeli

28 Şubat sürecinde en çok İslamî hassasiyeti olan kişilerin zarar gördüğünü ifade eden Bahşi, "28 Şubat sürecinde en çok İslamî şahsiyetler zarar gördü. Bu kişilerin iade-i itibarlarını ve yaşadıkları sorunların giderilmesi bir gerekliliktir. İvedilikle inşallah bu konuda çalışmalar yapılır bunun da takipçisi olacağız inşallah.” diye konuştu. (Ebubekir Yavuz/Sinan Bilici- İLKHA)  YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

FETÖ yargısı mağdurları yıllar sonra özgürlüklerine kavuştu

FETÖ yargısı mağdurları yıllar sonra özgürlüklerine kavuştu

2017-04-08 01:14:15

FETÖ tarafından 2010 yılında kurulan kumpas ile cezaevine konulan Adıyaman Vahdet-Der üyeleri verilen cezanın tamamını yatarak çıktılar.

"Babam dünyadan göçmeden ağabeyim onu son bir kez görebilsin"

2017-02-14 14:20:23

21 yıldır cezaevinde bulunan Mustafa Dayan'ın, babasının felç geçirdiğini belirten aile bireyleri, uzun yıllardır evlat hasreti yaşayan babanın son kez oğluyla görüştürülmesini istediler.

Hasta mahkûmların aileleri seslerinin duyulmasını istiyor

Hasta mahkûmların aileleri seslerinin duyulmasını istiyor

2017-02-01 11:06:35

İslami kimliğinden dolayı 16 yıldır tutuklu bulunan ve cezaevinde kalp ameliyatı olan Mehmet Olam’ın ailesi, artık mağduriyetlerinin görülmesini istiyor.

TÜM HABERLER

AYM CHP milletvekillerinin iptal başvurusunu reddetti

Anayasa Mahkemesi, CHP milletvekillerinin Kolluk Gözetim Komisyonu Kurulması Hakkında Kanun'un bazı bölümlerinin iptaline ilişkin başvurusunu reddetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan BAE'yle imzalanan anlaşmayı onayladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri'yle savunma ve sanayi alanında imzalanan anlaşmayı onayladı.

Hava durumu nasıl olacak?

Türkiye'nin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, İç Ege, Batı ve Orta Akdeniz'in iç kesimleri ile İç Anadolu'nun güney kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan UETD heyetini kabul etti

Belçika'da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, UETD heyetini kaybetti.

Van Rahmet Eli Ramazan'a hazırlanıyor

Van Rahmet Eli Gıda Bankası, Ramazan ayı dolayısıyla dar gelirli aileler için yardım çalışması başlattı.
TÜM HABERLER
Kod Center