A A A

“Oğlumun nişanlısı hâlâ onu bekliyor”

Eklenme : 2016-10-04 17:53

HATAY - 28 Şubatçılar ile FETÖ/PDY’nin dünden bugüne mağdur ettiği Müslüman kitleler, hukuki olmayan gerekçelerle mahkûm edilen yakınları için yeniden yargılama yolunun açılmasını istiyor.

“Oğlumun nişanlısı hâlâ onu bekliyor”

Hukukun rafa kaldırıldığı 90'larda oğlu, damadı ve 3 yeğeninin gerçekdışı suçlamalarla hapsedildiğini ve yaklaşık 23 yıldır cezaevinde olduklarını belirten Yusuf Bilen, yetkililere seslenerek, yeniden yargılama yolunun açılmasını talep etti.

1993 yılında ‘İslami Hareket Davası' kapsamında komplo üretilerek cezaevine konulan oğlu, damadı ve 3 yeğeninin suçsuz olduğunu ifade eden baba Bilen, hâkim ve savcıların FETö soruşturması kapsamında tutuklandığı bir süreçte yeniden yargılamanın önünün açılması gerektiğini söyledi.

Oğlu Velit Bilen İstanbul'da dayısının yanında çalışırken, yeğenleri ve oğluyla aynı adı taşıyan Velit Bilen, Murat Bilen, İdris Yağmur'un ise damadı İrfan Çağrıcı ile birlikte gözaltına alındığını ve ardından devam eden 6 yıllık mahkeme sürecinden sonra müebbet hapisle cezalandırıldıklarını belirten Yusuf Bilen, 19 yaşında gözaltına alınan oğlunun şimdi 44 yaşında ve nişanlı olduğunu söyledi.

"Oğlum yakalandığında 19 yaşındaydı şimdi ise 44 yaşında"

Ergenekon ve Balyoz davalarına tanınan hakların kendilerine de tanınması gerektiğini vurgulayan baba Bilen, "Oğlum Velit Bilen, yeğenlerim Murat Bilen, İdris Yağmur ve İrfan Çağrıcı İslami Hareket Davası'ndan 1993 yılında tutuklandılar. Mahkeme süreci 6 yıl sürdü ve onlara müebbet hapis cezası verdiler. Oğlum yakalandığında 19 yaşındaydı şimdi ise 44 yaşında. Ergenekon ve Balyoz davalarında tanınan yeniden yargılama hakkının bize de tanınmasını istiyoruz. Ailece çok mağduruz. Birçok yargı mensubunun tutuklandığı bir süreçte çocuklarımızın cezaevinde tutulması doğru değildir." dedi.

"Oğlum nişanlı ve nişanlısı hâlâ onu bekliyor"

Artık cezaevlerine gitme takatinin kalmadığını söyleyen Bilen, "Hâkim ve savcılar haksız yere, komplolarla ellerinde hiçbir delil olmadan hepsine müebbet hapis cezası verdiler. Oğlum nişanlı ve nişanlısı hâlâ onu bekliyor. Oğlum Velit ile yeğenim Murat Kırşehir Cezaevinde, İdris ise Bolu F tipi cezaevinde yatmaktalar. Biz af istemiyoruz, bu dosyaların yeniden açılıp yargılanmalarını istiyoruz. Cezaevine gide gide artık takatimiz kalmadı. 23 yıldır buradan Kırşehir'e gidip geliyoruz ve çok perişan oluyoruz. Yeniden yargılanma için Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın bu işe el atacağını umuyoruz. İnşallah dosyaları yeniden açılır ve yeniden yargılanırlar. Suçsuz oldukları o zaman görülecektir." (Mehmet Aslan-İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı

Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı

2017-08-17 07:24:42

​Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre, bazı illerde kuvvetli yağış olması bekleniyor.

Askerlerin üzerine yıldırım düştü: 2 yaralı

Askerlerin üzerine yıldırım düştü: 2 yaralı

2017-08-16 22:24:30

​Tunceli'de askerlerin üzerine yıldırım düşmesi soncu 2 askerin yaralandığı bildirildi.

Diyarbakır'da uçuşlar iptal edildi

Diyarbakır'da uçuşlar iptal edildi

2017-08-16 21:39:03

​Diyarbakır Havalimanında pist aydınlatma sisteminde yaşanan arıza nedeniyle tüm uçuşlar geçici süreliğine iptal edildi.

TÜM HABERLER

Kredi kartlarının internetten alışverişe onay süresi uzatıldı

​Banka ve kredi kartlarının elektronik ticarette kullanılabilmesi kart sahiplerinin onayı için verilen süre 31 Aralık'a kadar uzatıldı.

"Hiçbir iz olmamasına rağmen çalışmaları dikkatli yürütüyoruz"

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı, iplik fabrikasında çıkan yangında kaybolan fabrika sahibiyle ilgili hiçbir iz olmamasına rağmen arama çalışmalarının dikkatle yürütüldüğünü söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İran Genelkurmay Başkanı'nı kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Genelkurmay Başkanı Bakıri’yi kabul etti.

AFAD'da Deprem Danışma Kurulu Toplantısı yapıldı

Deprem Danışma Kurulu'nun 2017 yılı ikinci toplantısı, Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ'ın katılımıyla AFAD'da yapıldı.

“Kurban Bayramı sevinci ile fakirlere et ulaştıralım”

Umut Kervanı'nın Gaziantep’teki yetkililerinden Mustafa Özaslan, kurban bayramı çalışmalarını başlattıklarını belirterek, hayırseverlere kurban bağışı çağrısında bulundu.
TÜM HABERLER