A A A

“Adalet herkes için ise biz neden görmüyoruz”

Eklenme : 2016-10-03 11:02

MARDİN - Mardin’in Nusaybin ilçesindeki 28 Şubat ve FETÖ mağduru aileler, 20 küsur yıldır yaşadıkları mağduriyete artık son verilmesini istiyor.

“Adalet herkes için ise biz neden görmüyoruz”

15 Temmuz darbe girişiminden sonra başlatılan soruşturma kapsamında FETÖ/PDY ilişkili polis, asker, hâkim ve savcılar tutuklanırken bunların yaşattıkları mağduriyetler de gündemdeki yerini koruyor.

Mardin’in Nusaybin ilçesindeki 28 Şubat ve FETÖ mağduru aileler, İLKHA’ya yaptıkları açıklamada, tutuklu yakınları için yeniden yargılama yolunun bir an önce açılması gerektiğini ifade ettiler.

Babası Hayrettin Şayık’ın FETÖ’nün çeşitli kumpasları sonucu 2000’li yılların başında tutuklandığını aktaran Mesut Şayık, babasının tutuklandığı zaman 17 yaşında olduğunu söyledi. Şayık, “Babam Gaziantep’te çalışırken sırf dindar ve mütedeyyin olduğu için FETÖ’cüler tarafından gözaltına alındı ve tutuklandı. Babam cezaevine konulması sonrası evin büyüğü olmam hesabıyla 10 tane çocuğa bakmak zorunda kaldım. FETÖ örgütünün çeşitli kumpasları neticesinde ailece mağdur olduk. Babam hiçbir suç işlemediği için af talep etmiyoruz, sadece yeniden yargılanma ve iadeyi itibarlarının verilmesini istiyoruz. 16 yıllık mağduriyetimize artık son verilsin.” diye konuştu.

“Eşime sebepsiz yere ceza verdiler”

Eşi Zeki Şinago’nun 22 yıldır cezaevinde olduğunu hatırlatan Hayriye Şinago, eşinin bir ay boyunca gözaltında çeşitli işkencelerden geçirildiğini söyledi. Hayriye Hanım; “FETÖ’nün adamları tarafından bölgede dindar kesime yapılan operasyonlarda eşim de gözaltına alınarak cezaevine konuldu. Biz af değil yeniden yargılanmasını istiyoruz. Çünkü eşime sebepsiz yere ceza verilip cezaevine konuldu. Hem eşimi hem de bizi mağdur ettiler. Allah hakkımızı bırakmasın.” dedi.

“Adalet herkes için ise biz neden görmüyoruz”

Eniştesi Zeki Şinago’nun komplo ve kumpaslar sonucu 22 yıldır tutuklu bulunduğunu kaydeden İzzettin Özsoy ise şunları söyledi: “Benim eniştemi haksız yere tutuklayan şuan cezaevindedirler. Bunlar, bizin gibi binlerce aileyi mağdur ettiler. Eğer adalet herkes için ise biz neden adalet görmüyoruz. Eniştemin yeniden yargılanmasını istiyoruz. Allah haklarını, hakkımızı bırakmasın.”  (M. Salih Keskin/Cihat Şayık – İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

FETÖ yargısı mağdurları yıllar sonra özgürlüklerine kavuştu

FETÖ yargısı mağdurları yıllar sonra özgürlüklerine kavuştu

2017-04-08 01:14:15

FETÖ tarafından 2010 yılında kurulan kumpas ile cezaevine konulan Adıyaman Vahdet-Der üyeleri verilen cezanın tamamını yatarak çıktılar.

"Babam dünyadan göçmeden ağabeyim onu son bir kez görebilsin"

2017-02-14 14:20:23

21 yıldır cezaevinde bulunan Mustafa Dayan'ın, babasının felç geçirdiğini belirten aile bireyleri, uzun yıllardır evlat hasreti yaşayan babanın son kez oğluyla görüştürülmesini istediler.

Hasta mahkûmların aileleri seslerinin duyulmasını istiyor

Hasta mahkûmların aileleri seslerinin duyulmasını istiyor

2017-02-01 11:06:35

İslami kimliğinden dolayı 16 yıldır tutuklu bulunan ve cezaevinde kalp ameliyatı olan Mehmet Olam’ın ailesi, artık mağduriyetlerinin görülmesini istiyor.

TÜM HABERLER

Peygamber Sevdalıları bayramlaşma programı

​Peygamber Sevdalıları Platformunun, farklı illerde düzenleyeceği bazı bayramlaşma programlarının yer ve zamanı belirlendi.

Hizbullah Rehberi Gümüş’ten Ramazan Bayramı mesajı

​Hizbullah Cemaati Rehberi Edip Gümüş, Ramazan Bayramı vesilesiyle yayımladığı mesajda Müslümanlar arasında kardeşlik bağlarının güçlendirilmesine, ittihad ve vahdetin Müslümanlar için tek çare olduğuna vurgu yaptı.

Gaziantepli ihracatçılar rotayı Katar'a çevirdi

GAİB Başkanı Abdülkadir Çıkmaz, bazı Arap ülkelerinin ticari ve diplomatik ilişkilerini sonlandırdığı Katar’a ihracatı artırmak için çalıştıklarını söyledi.

Umut Kervanı Vakfından muhtaçlara yardım

Umut Kervanı Vakfının Türkiye genelinde Ramazan'da muhtaçlara yardımları devam ediyor.

Otomobil şarampole uçtu: 2 ölü 3 yaralı

​Adıyaman’ın Kahta ilçesinde otomobilin şarampole uçması sonucu meydana gelen kazada 2 kişi öldü, 3 kişi yaralandı.
TÜM HABERLER