A A A

“Adalet herkes için ise biz neden görmüyoruz”

Eklenme : 2016-10-03 11:02

MARDİN - Mardin’in Nusaybin ilçesindeki 28 Şubat ve FETÖ mağduru aileler, 20 küsur yıldır yaşadıkları mağduriyete artık son verilmesini istiyor.

“Adalet herkes için ise biz neden görmüyoruz”

15 Temmuz darbe girişiminden sonra başlatılan soruşturma kapsamında FETÖ/PDY ilişkili polis, asker, hâkim ve savcılar tutuklanırken bunların yaşattıkları mağduriyetler de gündemdeki yerini koruyor.

Mardin’in Nusaybin ilçesindeki 28 Şubat ve FETÖ mağduru aileler, İLKHA’ya yaptıkları açıklamada, tutuklu yakınları için yeniden yargılama yolunun bir an önce açılması gerektiğini ifade ettiler.

Babası Hayrettin Şayık’ın FETÖ’nün çeşitli kumpasları sonucu 2000’li yılların başında tutuklandığını aktaran Mesut Şayık, babasının tutuklandığı zaman 17 yaşında olduğunu söyledi. Şayık, “Babam Gaziantep’te çalışırken sırf dindar ve mütedeyyin olduğu için FETÖ’cüler tarafından gözaltına alındı ve tutuklandı. Babam cezaevine konulması sonrası evin büyüğü olmam hesabıyla 10 tane çocuğa bakmak zorunda kaldım. FETÖ örgütünün çeşitli kumpasları neticesinde ailece mağdur olduk. Babam hiçbir suç işlemediği için af talep etmiyoruz, sadece yeniden yargılanma ve iadeyi itibarlarının verilmesini istiyoruz. 16 yıllık mağduriyetimize artık son verilsin.” diye konuştu.

“Eşime sebepsiz yere ceza verdiler”

Eşi Zeki Şinago’nun 22 yıldır cezaevinde olduğunu hatırlatan Hayriye Şinago, eşinin bir ay boyunca gözaltında çeşitli işkencelerden geçirildiğini söyledi. Hayriye Hanım; “FETÖ’nün adamları tarafından bölgede dindar kesime yapılan operasyonlarda eşim de gözaltına alınarak cezaevine konuldu. Biz af değil yeniden yargılanmasını istiyoruz. Çünkü eşime sebepsiz yere ceza verilip cezaevine konuldu. Hem eşimi hem de bizi mağdur ettiler. Allah hakkımızı bırakmasın.” dedi.

“Adalet herkes için ise biz neden görmüyoruz”

Eniştesi Zeki Şinago’nun komplo ve kumpaslar sonucu 22 yıldır tutuklu bulunduğunu kaydeden İzzettin Özsoy ise şunları söyledi: “Benim eniştemi haksız yere tutuklayan şuan cezaevindedirler. Bunlar, bizin gibi binlerce aileyi mağdur ettiler. Eğer adalet herkes için ise biz neden adalet görmüyoruz. Eniştemin yeniden yargılanmasını istiyoruz. Allah haklarını, hakkımızı bırakmasın.”  (M. Salih Keskin/Cihat Şayık – İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

FETÖ yargısı mağdurları yıllar sonra özgürlüklerine kavuştu

FETÖ yargısı mağdurları yıllar sonra özgürlüklerine kavuştu

2017-04-08 01:14:15

FETÖ tarafından 2010 yılında kurulan kumpas ile cezaevine konulan Adıyaman Vahdet-Der üyeleri verilen cezanın tamamını yatarak çıktılar.

"Babam dünyadan göçmeden ağabeyim onu son bir kez görebilsin"

2017-02-14 14:20:23

21 yıldır cezaevinde bulunan Mustafa Dayan'ın, babasının felç geçirdiğini belirten aile bireyleri, uzun yıllardır evlat hasreti yaşayan babanın son kez oğluyla görüştürülmesini istediler.

Hasta mahkûmların aileleri seslerinin duyulmasını istiyor

Hasta mahkûmların aileleri seslerinin duyulmasını istiyor

2017-02-01 11:06:35

İslami kimliğinden dolayı 16 yıldır tutuklu bulunan ve cezaevinde kalp ameliyatı olan Mehmet Olam’ın ailesi, artık mağduriyetlerinin görülmesini istiyor.

TÜM HABERLER

Tunceli'de 2 asker yaralandı

Tunceli'nin merkez Çiçekli bölgesinde PKK'ye yönelik operasyonda 2 asker yaralandı.

Konya merkezli 27 ilde FETÖ operasyonu

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Konya merkezli 27 ilde operasyon düzenlendi.

Keklik beslemek Doğu ve Güneydoğuda kültürel bir sevgidir

Adıyaman’da yaşayan Abuzer Ok, zamanının büyük bölümünü geçirdiği kekliklerin kendisini kötü alışkanlıklardan ve stresten arındırdığını ifade etti.

Nusaybin’de "Dünya Çevre Günü" etkinlikleri yapıldı

Mardin’in Nusaybin ilçesinde "Dünya Çevre Günü" kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Tartıştığı ağabeyini öldürdü iddiası

Gaziantep’te bir kişinin tartıştığı ağabeyini göğsünden bıçaklayarak öldürdüğü iddia edildi.
TÜM HABERLER
Kod Center