A A A

“Adalet herkes için ise biz neden görmüyoruz”

Eklenme : 2016-10-03 11:02

MARDİN - Mardin’in Nusaybin ilçesindeki 28 Şubat ve FETÖ mağduru aileler, 20 küsur yıldır yaşadıkları mağduriyete artık son verilmesini istiyor.

“Adalet herkes için ise biz neden görmüyoruz”

15 Temmuz darbe girişiminden sonra başlatılan soruşturma kapsamında FETö/PDY ilişkili polis, asker, hâkim ve savcılar tutuklanırken bunların yaşattıkları mağduriyetler de gündemdeki yerini koruyor.

Mardin'in Nusaybin ilçesindeki 28 Şubat ve FETö mağduru aileler, İLKHA'ya yaptıkları açıklamada, tutuklu yakınları için yeniden yargılama yolunun bir an önce açılması gerektiğini ifade ettiler.

Babası Hayrettin Şayık'ın FETö'nün çeşitli kumpasları sonucu 2000'li yılların başında tutuklandığını aktaran Mesut Şayık, babasının tutuklandığı zaman 17 yaşında olduğunu söyledi. Şayık, "Babam Gaziantep'te çalışırken sırf dindar ve mütedeyyin olduğu için FETö'cüler tarafından gözaltına alındı ve tutuklandı. Babam cezaevine konulması sonrası evin büyüğü olmam hesabıyla 10 tane çocuğa bakmak zorunda kaldım. FETö örgütünün çeşitli kumpasları neticesinde ailece mağdur olduk. Babam hiçbir suç işlemediği için af talep etmiyoruz, sadece yeniden yargılanma ve iadeyi itibarlarının verilmesini istiyoruz. 16 yıllık mağduriyetimize artık son verilsin." diye konuştu.

"Eşime sebepsiz yere ceza verdiler"

Eşi Zeki Şinago'nun 22 yıldır cezaevinde olduğunu hatırlatan Hayriye Şinago, eşinin bir ay boyunca gözaltında çeşitli işkencelerden geçirildiğini söyledi. Hayriye Hanım; "FETö'nün adamları tarafından bölgede dindar kesime yapılan operasyonlarda eşim de gözaltına alınarak cezaevine konuldu. Biz af değil yeniden yargılanmasını istiyoruz. Çünkü eşime sebepsiz yere ceza verilip cezaevine konuldu. Hem eşimi hem de bizi mağdur ettiler. Allah hakkımızı bırakmasın." dedi.

"Adalet herkes için ise biz neden görmüyoruz"

Eniştesi Zeki Şinago'nun komplo ve kumpaslar sonucu 22 yıldır tutuklu bulunduğunu kaydeden İzzettin özsoy ise şunları söyledi: "Benim eniştemi haksız yere tutuklayan şuan cezaevindedirler. Bunlar, bizin gibi binlerce aileyi mağdur ettiler. Eğer adalet herkes için ise biz neden adalet görmüyoruz. Eniştemin yeniden yargılanmasını istiyoruz. Allah haklarını, hakkımızı bırakmasın." (M. Salih Keskin/Cihat Şayık – İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

"Ömrümüz bitmeden çocuklarımızla bir bayram kutlayalım"

2017-06-28 14:49:47

​FETÖ/PDY’nin yargı ayağı tarafından cezaevine konulan İslamî kimlikli mahkûmların anneleri, bu bayramda da çocuklarının hüznünü yaşadıklarını ve ömürleri bitmeden çocuklarına kavuşmak istediklerini söylediler.

FETÖ yargısı mağdurları yıllar sonra özgürlüklerine kavuştu

FETÖ yargısı mağdurları yıllar sonra özgürlüklerine kavuştu

2017-04-08 01:14:15

FETÖ tarafından 2010 yılında kurulan kumpas ile cezaevine konulan Adıyaman Vahdet-Der üyeleri verilen cezanın tamamını yatarak çıktılar.

"Babam dünyadan göçmeden ağabeyim onu son bir kez görebilsin"

2017-02-14 14:20:23

21 yıldır cezaevinde bulunan Mustafa Dayan'ın, babasının felç geçirdiğini belirten aile bireyleri, uzun yıllardır evlat hasreti yaşayan babanın son kez oğluyla görüştürülmesini istediler.

TÜM HABERLER

AÖF internet başvuru işlemleri başladı

Bugün itibariyle başlayan Açıköğretim Fakültesi internet başvuru işlemleri 29 Ağustos'ta sona erecek.

Fırat Nehri'ne giren çocuk boğuldu

Gaziantep'te serinlemek için arkadaşlarıyla birlikte Fırat Nehri'ne giren çocuk hayatını kaybetti.

NASA 140 bin veriyi kamuoyuyla paylaştı

NASA, fotoğraf ve videolardan oluşan 140 bin veriyi dünya kamuoyuyla paylaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ürdün El Hüseyniye Sarayı’nda

​Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ürdün Kralı 2. Abdullah tarafından El Hüseyniye Sarayı’nda resmî törenle karşılandı.

Hakkari'de FETÖ operasyonu: 3 gözaltı

Hakkari'de FETÖ'ye yönelik operasyonda, "ByLock" kullandıkları tespit edilen 3 şüpheli gözaltına alındı.
TÜM HABERLER