A A A

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zümriye İlgen'in cenaze törenine katıldı

Eklenme : 2016-09-16 17:37

BALIKESİR - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eniştesi Ziya İlgen'in annesi Zümriye İlgen'in Erdek'teki cenaze törenine katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zümriye İlgen'in cenaze törenine katıldı

Eniştesi Ziya İlgen'in annesi Zümriye İlgen'in cenaze törenine katılmak üzere helikopterle İstanbul’dan Balıkesir'in Erdek ilçesine geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Erdek Limanı’ndaki alanda Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı ve diğer yetkililer karşıladı.

Erdek’te önce İlgen ailesini evinde ziyaret ederek başsağlığı dileklerini ileten Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra Cuma namazını kılmak ve cenaze törenine katılmak üzere Erdek Hacı Ömer Camii’ne gitti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada kıldığı Cuma namazının ardından, Zümriye İlgen'in cenaze namazında saf tuttu. Cenaze töreninde Başbakan Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, oğlu Bilal Erdoğan, kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, bazı milletvekilleri, cenaze yakınları ve çok sayıda vatandaş da hazır bulundu.

“Annem gibi sevdiğim, saygı duyduğum birisiydi”

Cenaze töreninde kısa bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, merhume Zümriye İlgen'i yakından tanıdığını ifade ederek, “Zümriye annemizi iyi tanıdım, iyi bildim ve gerçekten adeta salihat-ı nisvandan bir hanımefendiydi. Zaten gönül kırmak gibi bir şey onun yaşamında söz konusu değildi.” dedi.

Ölümün büyük bir vaz ve vaiz olduğunu belirten ve “Buradan nasibimizi almak çok çok önemli. Geldik, gidiyoruz. Gideceğimiz yer belli. Topraktan geldik, tekrar toprağa dönüyoruz” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, merhume Zümriye İlgen için, “Ben annem vefat ettikten sonra Zümriye teyzeme 'Annem' derdim çünkü onda da bu hâletiruhiyeyi görürdüm. Adeta annem gibi sevdiğim, saygı duyduğum birisiydi.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kız kardeşi Vesile İlgen ile evli olan Ziya İlgen’in 89 yaşındaki annesi Zümriye İlgen, Bursa'da tedavi gördüğü hastanede sabaha karşı vefat etmişti. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Peygamber Sevdalıları bayramlaşma programı

Peygamber Sevdalıları bayramlaşma programı

2017-06-24 18:17:13

​Peygamber Sevdalıları Platformunun, farklı illerde düzenleyeceği bazı bayramlaşma programlarının yer ve zamanı belirlendi.

Hizbullah Rehberi Gümüş’ten Ramazan Bayramı mesajı

Hizbullah Rehberi Gümüş’ten Ramazan Bayramı mesajı

2017-06-24 18:07:02

​Hizbullah Cemaati Rehberi Edip Gümüş, Ramazan Bayramı vesilesiyle yayımladığı mesajda Müslümanlar arasında kardeşlik bağlarının güçlendirilmesine, ittihad ve vahdetin Müslümanlar için tek çare olduğuna vurgu yaptı.

Gaziantepli ihracatçılar rotayı Katar'a çevirdi

Gaziantepli ihracatçılar rotayı Katar'a çevirdi

2017-06-24 18:00:55

GAİB Başkanı Abdülkadir Çıkmaz, bazı Arap ülkelerinin ticari ve diplomatik ilişkilerini sonlandırdığı Katar’a ihracatı artırmak için çalıştıklarını söyledi.

TÜM HABERLER

Hatay Valiliği: 5 canlı bomba yakalandı

Hatay Valiliği, Suriye’den Türkiye'ye canlı bomba eylemi yapmak üzere gönderilen 5 kişinin yakalandığını açıkladı.

Kuaförlerde bayram yoğunluğu

Batman'da Ramazan Bayramı arifesinde müşteri yoğunluğu yaşayan kuaförler, gece geç saatlere kadar mesai yapıp, bayram bereketinin sevincini yaşıyor.

Hollanda’daki iş adamlarından hayra teşvik

Dünyanın dört bir yanındaki yardım faaliyetlerini sürdüren Hollanda merkezli Uluslararası Yardım Kuruluşu IHO-Ebrar, Ramazan’da Hollanda’daki gurbetçi iş adamlarıyla daha büyük projelere imza attı.

"Bayrama ulaşmanın buruk sevincini yaşıyoruz"

Ramazan Bayramı'nın İslam âleminin kurtuluşuna vesile olmasını dileyen Gaziantep’teki siyasi parti, STK ve kurum temsilcileri, Ramazan ayının ardından bayrama ulaştıklarını ancak buruk bir sevinç yaşadıklarını söylediler.

Gaziantep’te arefe günü mezarlıklar ziyaret edildi

Her bayram öncesinde olduğu gibi Ramazan Bayramı arefesinde Gaziantep’te vatandaşlar kabir ziyareti yaparak vefat eden yakınlarına dua etti.
TÜM HABERLER