A A A

Metin Kaplan'ın ailesi suç duyurusunda bulundu

Eklenme : 2016-09-16 14:12

EDİRNE - Tedavi gördüğü hastanede jandarma tarafından apar topar cezaevine götürülen 28 Şubat mağduru Metin Kaplan'ın ailesi Edirne Cumhuriyet Başsavcısına suç duyurusunda bulundu.

Metin Kaplan'ın ailesi suç duyurusunda bulundu

12 yılı aşkındır tutulan 28 Şubat mağduru Metin Kaplan, ameliyat olduğu Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde doktoruna haber verilmeden apar topar tekrar cezaevine götürülmesi hakkında Kaplan’ın ailesi Edirne Cumhuriyet Savcılığına şikâyet dilekçesi verdi.

Hastane personeli ile cezaevinden görevli gelen jandarma komutan hakkında suç duyurusunda bulunan Metin Kaplan’ın eşi Belkıs Kaplan, şikâyet dilekçesinde eşinin ameliyatı gerçekleştiren doktorun haberi olmadan cezaevine götürüldüğüne yer verdi.

Eşinin 31 Ağustos Çarşamba günü, ameliyat olduğunu dilekçede hatırlatan Belkıs Kaplan, “Doktor bana, eşimin antibiyotik tedavisi olacağını 15 gün hastanede kalması gerektiğini söyledi. Bayram arefesi,  görevli infaz koruma memuru asistan doktor ile birlikte eşimin kaldığı odaya geldiler. Asistan doktor eşime hitaben ismini de yanlış söyleyerek, ‘Mehmet bey bugün taburcu olacaksınız’ dedi. İnfaz koruma memuru herhangi bir şey söylemedi. Ben eşimin doktorunun bana söylediği hususları asistan doktora söyledim. Asistan doktor bana, bu konuda bir bilgisinin olmadığını söyleyerek, ‘Ben bir gideyim bakayım’ dedi. Yaklaşık bir-bir buçuk saat sonra odaya infaz koruma memuru yanında jandarma görevlileriyle geldi. ‘Tamam, çıkıyorsunuz hemen hazırlanın’ dedi. Ben onlara hitaben ‘Doktorun onayını aldınız mı?’ diye sordum. Bana, iznini aldıklarını söylediler ve hızlı bir şekilde eşimi hastaneden çıkartarak cezaevine götürdüler.” dedi.

Mahkûm servisinde sadece eşinin bulunduğunu söyleyen Kaplan’ın dilekçesinde şu ifadelere yer verildi:

“Orada soyadını bilmediğim Recep isimli sağlık memuru vardı. Eşim taburcu olmadan bir gün önce, ‘Yarın siz taburcu olacaksınız’ demişti. Hâlbuki cezaevi ve doktorun bu husustan haberi yoktu. Zannedersem sağlık memuruna orada bulunmak zor geldiği için eşimin bir an önce çıkması için uğraş verdi. Bu sebeple sağlık memurundan ve eşimin taburcu olduğu gün görevli komutandan şikâyetçiyim. Çünkü komutan kaba davrandı. Bu hususta eşim gerekli tanıkları gösterebilir.”

Hatırlanacağı üzere, 31 Ağustos Çarşamba günü ameliyat olan 28 Şubat Mağduru Metin Kaplan, Kurban Bayramı arefesinde hastanede tedavisine devam edilmesi gerekirken, doktorunun haberi olmadan cezaevine götürülmüştü. (M. Hüseyin Temel – İLKHA) Metin Kaplan'a arefe gününde zulüm!
Metin Kaplan'a arefe gününde zulüm!

12 yılı aşkındır cezaevinde bulunan 28 Şubat mağduru Metin Kaplan, ameliyat olduğu hastanede tedavisine devam edilmesi gerekirken jandarma tarafından apar topar cezaevine götürüldü....

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

“Namazın en hayırlısı, kıyamı en çok olandır”

“Namazın en hayırlısı, kıyamı en çok olandır”

2017-05-30 10:15:51

Diyarbakır’ın Ergani ilçesi Hacı Reşit Camiinde hatimle teravih namazına iştirak eden İlçe Müftüsü Abdulrakip Arslan, kıyamda fazla kalındığından dolayı hatimle teravih kılmanın önemine değindi.

Diyarbakır'da 43 köyde sokağa çıkma yasağı

Diyarbakır'da 43 köyde sokağa çıkma yasağı

2017-05-30 10:14:12

Diyarbakır'ın 43 kırsal mahallesinde PKK'ye yönelik operasyonlar nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Mardin-Diyarbakır Karayolu'nda bomba şüphesi

Mardin-Diyarbakır Karayolu'nda bomba şüphesi

2017-05-30 09:39:16

Bomba şüphesiyle trafiğe kapatılan Mardin-Diyarbakır Karayolu, incelemelerin ardından tekrar açıldı.

TÜM HABERLER

HSK 7 yeni ihtisas mahkemesi belirledi

Hâkimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesi, 7 yeni ihtisas mahkemesi belirledi.

"Bakanlarımızdan 180 günlük çalışma programı hazırlamalarını bekliyorum"

Bakanlar Kurulu üyeleri ve AK Parti yöneticileriyle iftar yemeğinde bir araya gelen Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bakanlardan 180 günlük çalışma planı hazırlamalarını beklediğini söyledi.

"Eğer bir olmazsak kanımızı akıtarak para kazanmaya devam edecekler"

Batman’da basın mensuplarının sorularını yanıtlayan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, ABD’nin silah satışlarıyla ilgili, "Eğer bir olmazsak kanımızı akıtarak para kazanmaya devam edecekler" dedi.

Balkondan düşen çocuk hayatını kaybetti

Elazığ’ın Kovancılar ilçesinde balkondan düşen bir yaşındaki çocuk hayatını kaybetti.

Gaziantep'te 8 kişi FETÖ’den tutuklandı

Gaziantep'te FETÖ’nün emniyet yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 10 kişiden 8'i tutuklandı.
TÜM HABERLER
$('#large').click(function (event) { event.preventDefault(); $('h1').animate({ 'font-size': '36px', 'line-height': '50px' }); $('h2').animate({ 'font-size': '30px', 'line-height': '6s0px' }); $('p').animate({ 'font-size': '16px', 'line-height': '25px' }); }); $('a').click(function () { $('a').removeClass('selected'); $(this).addClass('selected'); }); });
Kod Center