A A A

Metin Kaplan'ın ailesi suç duyurusunda bulundu

Eklenme : 2016-09-16 14:12

EDİRNE - Tedavi gördüğü hastanede jandarma tarafından apar topar cezaevine götürülen 28 Şubat mağduru Metin Kaplan'ın ailesi Edirne Cumhuriyet Başsavcısına suç duyurusunda bulundu.

Metin Kaplan'ın ailesi suç duyurusunda bulundu

12 yılı aşkındır tutulan 28 Şubat mağduru Metin Kaplan, ameliyat olduğu Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde doktoruna haber verilmeden apar topar tekrar cezaevine götürülmesi hakkında Kaplan'ın ailesi Edirne Cumhuriyet Savcılığına şikâyet dilekçesi verdi.

Hastane personeli ile cezaevinden görevli gelen jandarma komutan hakkında suç duyurusunda bulunan Metin Kaplan'ın eşi Belkıs Kaplan, şikâyet dilekçesinde eşinin ameliyatı gerçekleştiren doktorun haberi olmadan cezaevine götürüldüğüne yer verdi.

Eşinin 31 Ağustos Çarşamba günü, ameliyat olduğunu dilekçede hatırlatan Belkıs Kaplan, "Doktor bana, eşimin antibiyotik tedavisi olacağını 15 gün hastanede kalması gerektiğini söyledi. Bayram arefesi, görevli infaz koruma memuru asistan doktor ile birlikte eşimin kaldığı odaya geldiler. Asistan doktor eşime hitaben ismini de yanlış söyleyerek, ‘Mehmet bey bugün taburcu olacaksınız' dedi. İnfaz koruma memuru herhangi bir şey söylemedi. Ben eşimin doktorunun bana söylediği hususları asistan doktora söyledim. Asistan doktor bana, bu konuda bir bilgisinin olmadığını söyleyerek, ‘Ben bir gideyim bakayım' dedi. Yaklaşık bir-bir buçuk saat sonra odaya infaz koruma memuru yanında jandarma görevlileriyle geldi. ‘Tamam, çıkıyorsunuz hemen hazırlanın' dedi. Ben onlara hitaben ‘Doktorun onayını aldınız mı?' diye sordum. Bana, iznini aldıklarını söylediler ve hızlı bir şekilde eşimi hastaneden çıkartarak cezaevine götürdüler." dedi.

Mahkûm servisinde sadece eşinin bulunduğunu söyleyen Kaplan'ın dilekçesinde şu ifadelere yer verildi:

"Orada soyadını bilmediğim Recep isimli sağlık memuru vardı. Eşim taburcu olmadan bir gün önce, ‘Yarın siz taburcu olacaksınız' demişti. Hâlbuki cezaevi ve doktorun bu husustan haberi yoktu. Zannedersem sağlık memuruna orada bulunmak zor geldiği için eşimin bir an önce çıkması için uğraş verdi. Bu sebeple sağlık memurundan ve eşimin taburcu olduğu gün görevli komutandan şikâyetçiyim. Çünkü komutan kaba davrandı. Bu hususta eşim gerekli tanıkları gösterebilir."

Hatırlanacağı üzere, 31 Ağustos Çarşamba günü ameliyat olan 28 Şubat Mağduru Metin Kaplan, Kurban Bayramı arefesinde hastanede tedavisine devam edilmesi gerekirken, doktorunun haberi olmadan cezaevine götürülmüştü. (M. Hüseyin Temel – İLKHA)Metin Kaplan'a arefe gününde zulüm!
Metin Kaplan'a arefe gününde zulüm!

12 yılı aşkındır cezaevinde bulunan 28 Şubat mağduru Metin Kaplan, ameliyat olduğu hastanede tedavisine devam edilmesi gerekirken jandarma tarafından apar topar cezaevine götürüldü....

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Gül: Hakim ve savcılarımız süreci takip ediyor

Gül: Hakim ve savcılarımız süreci takip ediyor

2017-07-22 18:49:07

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Gaziantep’te, gözaltına alındıktan sonra tutuklanan Almanlar hakkında sorulan soruyu cevaplayan Gül, “Bu konuda bizim açımızdan ilgili olan boyut yargılamanın adil, bağımsız bir şekilde yapılmasıdır” dedi.

Sur’daki çalışmalarla ilgili toplantı düzenlendi

Sur’daki çalışmalarla ilgili toplantı düzenlendi

2017-07-22 18:24:29

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde devam eden restorasyon çalışmalarıyla ilgili toplantı düzenlendi.

Van’da eroin ele geçildi

Van’da eroin ele geçildi

2017-07-22 18:15:45

Van’ın Tuşba ilçesinde park halinde bulunan bir araçta yapılan aramada yaklaşık 39 kilogram eroin ele geçildi.

TÜM HABERLER

"Siyonist’in emellerini gerçekleştirmek için uygulamayacağı terör yoktur"

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yavuz, Siyonistlerin, şeytani emellerini gerçekleştirmek için uygulamayacağı terörün olmadığına dikkat çekerek Müslümanların, ihtilafı bir kenara bırakıp Siyonizm'e karşı birleşmesi gerektiğini belirtti.

“Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları sonlandıracak bir eylem planı oluşturulmalıdır”

Siyonist teröristlerin Mescid-i Aksa ve Filistin halkına yönelik gerçekleştirdiği zulme tepki gösteren Erbakan Vakfı Bitlis Şubesi, Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları sonlandıracak bir eylem planı oluşturulması gerektiğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Mescid-i Aksa" çağrısı

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İslam İşbirliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanı olarak, uluslararası toplumu Harem-i Şerif'te ibadet özgürlüğünü kısıtlayan uygulamaların derhal kaldırılması için harekete geçmeye çağırıyorum." dedi.

Mardin STK’ları terör çetesini lanetledi

Siyonist terör şebekesinin Mescid-i Aksa’ya yönelik baskı ve saldırıları kınayan MÜSİAD Mardin Şubesi ve Mardin Berberler ve Kuaförler Odası, Siyonist işgalcilerin Müslümanları şehit etmesi ve ibadet yapılmasını engellemesine sert tepki gösterdi.

"Kitap okuyana çay ve kahve bedava"

​Van’da kafe işleten 2 edebiyat öğretmeni, bir araya gelerek oluşturdukları sosyal sorumluluk projesiyle kitap okuyan müşterilerine ücretsiz çay ve kahve ikramında bulunuyor.
TÜM HABERLER