A A A

HÜDA PAR Mersin'den bayramlaşma etkinliği

Eklenme : 2016-09-14 16:31

MERSİN - Mersin’de HÜDA PAR il başkanlığı binasındaki bayramlaşma etkinliği yoğun bir katılım ile gerçekleşti.

HÜDA PAR Mersin'den bayramlaşma etkinliği

Bayramlaşma etkinliğine HÜDA PAR üye ve gönüllerinin yanı sıra Mersin Mustazaflar Cemiyeti, Bilge Eğitim-Der'in yanında halkın katıldığı bayramlaşma etkinliği karşılıklı bayramlaşmanın ardından verilen ikramlarla devam etti.

28 Şubat ve FETö mağdurları Mersin İnisiyatifi adına konuşan Ercan Fidan, "Bizler bugün burada bayramlaşma ziyaretinde rahat bir şekilde bulunabilirken dünyanın birçok yerinde ki Müslüman kardeşlerimiz zor durumlarda acı, gözyaşı içerisinde bayramlarını geçirmek zorunda kalıyorlar Rabbim onların ve bizim yardımcımız olsun." dedi.

Fincan, "Diğer bir husus olan Yusufi kardeşlerimizin mağduriyetleri, uzun yıllar cezaevlerinde ailelerinden çocuklarından uzak bayramlarını geçirmeleri içimizi yakın diğer bir husustur. Biz inisiyatif olarak bu mağduriyetlerin takipçisi olacağız ve sizlerden de talebimiz gündeminize alıp onlara ses olmanızdır." şeklinde konuştu.

Fidan'ın ardından HÜDA PAR Mersin İl Başkanı Fevzi Hira söz alarak parti olarak bu mağduriyetlerin giderilmesi için birtakım girişimlerde bulunduklarını gerekli mercilerle görüştüklerini İfade etti.

Karşılıklı istişarelerin ve verilen ikramların ardından bayramlaşma etkinliği yapılan duaların ardından bayramlaşma etkinliği sona erdi.

öte yandan partiler arası bayramlaşma kapsamında HÜDA PAR, Saadet Partisi İl Başkanlığını ziyaret etti.

HÜDA PAR İl Başkanı Fevzi Hira ve beraberindeki heyeti Saadet Partisi İl Başkanı Soner Çontar karşıladı.

Saadet Partisi İl Başkanı Soner Çontar 15 Temmuz'un ardından daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyulduğuna vurgu yaptı.

HÜDA PAR İl Başkanı Fevzi Hira ise Çontar'ı tasdikleyerek 28 Şubat ve FETö mağduru Yusufilerin durumları hakkında Çontar'ı bilgilendirdi.

Yusufilerin sesi olmak konusunda bütün vicdan sahibi kimselerin destek olunması gerektiğini belirten Hira, bir an önce yeniden yargılanmaları suretiyle özgürlüklerine kavuşturulmalarının gerektiğini ifade etti.

Ziyaret karşılıklı istişarelerin ardından hatıra fotoğraflarının çekilmesinin ardından sona erdi. (İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Bingöl’de 123 göçmen yakalandı

Bingöl’de 123 göçmen yakalandı

2017-08-20 18:11:19

Bingöl’ün Solhan yapılan yol kontrollerinde 123 göçmen yakalandı.

Tatlı imalatçıları yükselen fıstık fiyatlarına tepkili

Tatlı imalatçıları yükselen fıstık fiyatlarına tepkili

2017-08-20 17:33:47

Türkiye'nin önemli tatlı üretim merkezlerinden olan Diyarbakır'da, fıstık fiyatlarındaki artışa tatlı imalatçıları tepki gösteriyor.

Kayapınar ve Yenişehir kaymakamları değişti

Kayapınar ve Yenişehir kaymakamları değişti

2017-08-20 16:50:26

Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ve Yenişehir ilçe kaymakamlarının yerleri değişti.

TÜM HABERLER

Bakan Eroğlu’ndan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine ziyaret

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır’a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla’yı makamında ziyaret etti.

“Devlete 7 milyar dolar katkımız oldu”

Türkiye Petrolleri (TP) Batman Bölge Müdürü Mustafa Demir, devlete son 10 yıl içerisinde 7 milyar dolar katkılarının olduğunu söyledi.

Mazıdağı’nda minikler namaz için yürüdü

Namaz ve ibadet farkındalığı için Mardin’in Mazıdağı ilçesinde çocuklar yürüyüş yaptı.

Şırnak’ta çok sayıda el yapımı patlayıcı imha edildi

Şırnak’ın Beytüşşebap ve Silopi ilçelerinde PKK’ye yönelik devam eden operasyonlarda çok sayıda el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edildi.

"Alternatif Ürün Projesi"nde yüksek verim

Mardin’in Midyat İlçesinde Ziraat Odası tarafından ‘Alternatif Ürün Projesi' kapsamında ekilen ve yüksek verim elde edilen çeşitli sebzeler, "Tarla Günü" programında tanıtıldı.
TÜM HABERLER