A A A

HÜDA PAR Mersin'den bayramlaşma etkinliği

Eklenme : 2016-09-14 16:31

MERSİN - Mersin’de HÜDA PAR il başkanlığı binasındaki bayramlaşma etkinliği yoğun bir katılım ile gerçekleşti.

HÜDA PAR Mersin'den bayramlaşma etkinliği

Bayramlaşma etkinliğine HÜDA PAR üye ve gönüllerinin yanı sıra Mersin Mustazaflar Cemiyeti, Bilge Eğitim-Der’in yanında halkın  katıldığı bayramlaşma etkinliği karşılıklı bayramlaşmanın ardından verilen ikramlarla devam etti.

28 Şubat ve FETÖ mağdurları Mersin İnisiyatifi adına konuşan Ercan Fidan, "Bizler bugün burada bayramlaşma ziyaretinde rahat bir şekilde bulunabilirken dünyanın birçok yerinde ki Müslüman kardeşlerimiz zor durumlarda acı, gözyaşı içerisinde bayramlarını geçirmek zorunda kalıyorlar Rabbim onların ve bizim yardımcımız olsun." dedi.

Fincan, "Diğer bir husus olan Yusufi kardeşlerimizin mağduriyetleri, uzun yıllar cezaevlerinde ailelerinden çocuklarından uzak bayramlarını geçirmeleri içimizi yakın diğer bir husustur. Biz inisiyatif olarak bu mağduriyetlerin takipçisi olacağız ve sizlerden de talebimiz gündeminize alıp onlara ses olmanızdır." şeklinde konuştu.  

Fidan’ın ardından HÜDA PAR Mersin İl Başkanı Fevzi Hira söz alarak parti olarak bu mağduriyetlerin giderilmesi için birtakım girişimlerde bulunduklarını gerekli mercilerle görüştüklerini İfade etti.

Karşılıklı istişarelerin ve verilen ikramların ardından bayramlaşma etkinliği yapılan duaların ardından bayramlaşma etkinliği sona erdi.

Öte yandan partiler arası bayramlaşma kapsamında HÜDA PAR, Saadet Partisi İl Başkanlığını ziyaret etti.

HÜDA PAR İl Başkanı Fevzi Hira ve beraberindeki heyeti Saadet Partisi İl Başkanı Soner Çontar karşıladı.

Saadet Partisi İl Başkanı Soner Çontar 15 Temmuz’un ardından daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyulduğuna vurgu yaptı.

HÜDA PAR İl Başkanı Fevzi Hira ise Çontar’ı tasdikleyerek 28 Şubat ve FETÖ mağduru Yusufilerin durumları hakkında Çontar’ı bilgilendirdi.

Yusufilerin sesi olmak konusunda bütün vicdan sahibi kimselerin destek olunması gerektiğini belirten Hira, bir an önce yeniden yargılanmaları suretiyle özgürlüklerine kavuşturulmalarının gerektiğini ifade etti.

Ziyaret karşılıklı istişarelerin ardından hatıra fotoğraflarının çekilmesinin ardından sona erdi. (İLKHA) YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

TSK YPG kontrolündeki Afrin’i bombalıyor

TSK YPG kontrolündeki Afrin’i bombalıyor

2017-06-28 01:10:34

Türkiye’nin obüs toplarıyla Suriye’nin Afrin kenti kırsalındaki YPG mevzilerini bombadığı, YPG’nin de karşılık verdiği iddia edildi.

HÜDA PAR’dan şehit ailelerine ziyaret

HÜDA PAR’dan şehit ailelerine ziyaret

2017-06-28 00:39:59

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Erdal Elibüyük beraberindeki heyet ile 15 Temmuz darbe girişiminde katledilen şehitlerin yakınları ile PKK tarafından katledilen Şehit Öğretmen İbrahim Kızmaz’ın ailesini ziyaret etti.

Batman halkı bayramlaştı

Batman halkı bayramlaştı

2017-06-28 00:13:27

Peygamber Sevdalıları Platformu Batman Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen bayramlaşma programı, salâvatlar eşliğinde yoğun katılım ile gerçekleşti.

TÜM HABERLER

Peygamber sevdalıları Diyarbakır'da bayramlaştı

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen bayramlaşma programı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

HÜDA PAR Mardin'de halkla bayramlaştı

HÜDA PAR Mardin il teşkilatı, Ramazan Bayramı dolayısıyla parti üyeleri ve halkla bayramlaştı.

"Müslümanlar Ramazan'dan sonra da ibadetlerine devam etmelidir"

Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesinde gerçekleştirilen bayramlaşma programında, Müslümanların Ramazan ayından sonra da ibadetlerine devam etmeleri gerektiği belirtildi.

"Geçmişi Ramazan olanın geleceği bayram olur"

Mardin'de düzenlenen bayramlaşma programına katılan HÜDA PAR GİK üyesi Mahmut Kılınç, geçmişi Ramazan olanın geleceğinin bayram olacağını söyledi.

Peygamber sevdalıları Cizre'de bayramlaştı

Peygamber Sevdalıları Platformu Cizre Koordinatörlüğü, üye ve gönüllüleriyle salâvatlar eşliğinde bayramlaştı.
TÜM HABERLER